Balsavimas

Ar tinkamai prižiūrimos gatvės Jurbarke?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Paskelbta ekstremali situacija: daugėja Afrikiniu maru užsikrė...

Paskelbta ekstremali situacija: daugėja Afrikiniu maru užsikrėtusių kiaulių (1)

2018-06-08

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad vakar, birželio 7 d., Lietuvoje nustatytas trečias ir ketvirtas afrikinio kiaulių maro (AKM) židiniai mažuose kiaulininkystės ūkiuose.

AKM patvirtintas  Šilaitynės kaime (Seredžiaus sen., Jurbarko raj.), kur ūkyje laikytos 3 kiaulės ir Pašvitinio miestelyje (Pašvitinio sen., Pakruojo raj.), kiaulių laikymo vietoje, kurioje buvo laikoma 1 nedeklaruota kiaulė. Vakar nustatytas maro atvejis - pirmasis, kai JUrbarko r. suserga ūkyje laikomos kiaulės.

Atliekant epizootinį tyrimą Jurbarko rajone ir siekiant išsiaiškinti kaip liga galėjo patekti į kiaulių laikymo vietą, nustatyta, kad netoliese, apie 800 m nuo ūkio, anksčiau buvo rasta AKM užkrėstų šernų gaišenų. Taip pat ištyrus nugaišusią kiaulę, jos skrandyje aptikta žalios masės, o tai rodo, jog ūkininkas šėrė gyvulį šviežiai nušienauta žole, kas yra griežtai draudžiama.

Pasak Jurbarko VMVT padalinio vadovo Algirdo Pociaus, ūkyje augintos trys kiaulės, visos jos sunaikintos, o aplinka dezinfekuota.

„Aplink sodybą įvesta trijų kilometrų apaugos zona ir dešimties kilometrų priežiūros zona. Pirmojoje zonoje auginama kiek daugiau nei keturiasdešimt kiaulių, jas visas mūsų darbuotojai skaičiuoja iš naujo ir tikrina. Šiek tiek gelbsti tai, kad sodyba, kurioje užfiksuotas maras, yra labai nutolusi, tai – tarp miškų įsiterpęs vienkiemis“, - sakė A. Pocius.

Į dešimties kilometrų priežiūros zoną patenka gerokai daugiau ūkių, kuriuose auginama daugiau nei pusė tūkstančio kiaulių. Minėta teritorija apima keturias seniūnijas – Juodaičių, Raudonės, Veliuonos ir Seredžiaus. Kiaulių judėjimas šiose zonose – ribojamas.

„Dar kartą labai griežtai perspėju žmones laikytis biosaugos reikalavimų. Esant karščiams galimybės plisti virusui smarkiai padidėja. Labai svarbu atkreipti dėmesį į dezinfekciją ir tai, kad maistas gyvuliams būtų tik termiškai apdorotas“, - sakė A. Pocius.

Šiandien į posėdį susirinkusi Ekstremalių situacijų komisija nusprendė dėl situacijos paskelbti ekstremalią padėtį Seredžiaus, Juodaičių, Raudonės ir Šimkaičių seniūnijose.

Šeštadienį dar vienas ligos atvejis nustatytas Tamošių k. (Veliuonos sen.)

„ŠVIESOS“ inform.« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook