Balsavimas

Ar pritartumėte, kad Dainių pelkėje būtų kasamos durpės?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Paslaugų teikimas grįžta į vėžes

Paslaugų teikimas grįžta į vėžes (0)

2018-05-12

Du mėnesius VšĮ „Jurbarko socialinės paslaugos“ dirbo labai įtemptai – sugedus atobusiukui, kuriuo į hemodializės procedūras buvo vežiojami ligoniai, ir užsitęsus naujos transporto priemonės pirkimo procedūroms teko pasukti galvas, kaip įstaigos klientams suteikti visas būtinas paslaugas. Balandžio 27 d. įstaigą pagaliau pasiekė naujas automobilis. 

„Buvo labai įtemptas laikas. Sukomės, kaip išmanome. Klientams vežioti naudojome visas įstaigos turimas transporto priemones ir stengėmės užtikrinti, kad būtinos paslaugos būtų suteiktos. Dializuojamiems pacientams visada teikėme prioritetą. Dabar dirbti bus žymiai lengviau“, – sako VšĮ „Jurbarko socialinės paslaugos“ direktorė Audronė Balčiūnienė.

Beveik 0,5 mln. km nuvažiavęs ir nuolat gedęs „Peugeot Boxer“ galutinai sugedo dar vasario pabaigoje. Tada įstaigos vadovė skubiai kreipėsi į savivaldybės tarybą prašydama padėti įsigyti naują transporto priemonę. A. Balčiūnienė tikėjosi už naują autobusiuką sumokėti iki 50 tūkst. Eur, pusę sumos prašė skirti savivaldybės.

VšĮ „Jurbarko socialinės paslaugos“ atlieka savivaldybės jai skirtą funkciją – vežioja rajono gyventojus į hemodializės procedūras. Už šią paslaugą iš klientų gaunamų pajamų padengti paslaugos kaštams neužtenka, likusią dalį iš savo uždirbtų pinigų apmoka įstaiga, todėl jos vadovė tikėjosi sulaukti politikų pritarimo būtinam pirkiniui.

Tarybos nariai įstaigai leido įsigyti naują transporto priemonę ir įpareigojo savivaldybės administraciją padengti 50 proc. pirkinio sumos, tačiau prieš tai pritarė Finansų, biudžeto ir rajono plėtros komiteto pirmininko, tarybos nario Algirdo Gudaičio siūlymui leisti VšĮ „Jurbarko socialinės paslaugos“ automobiliui išleisti tik iki 30 tūkst. eurų.

Tuoj po vasario 22 d. Jurbarko r. savivaldybės tarybos posėdžio ir jame priimto sprendimo Centrinės pirkimo organizacijos informacinėje sistemoje buvo paskelbtas viešasis pirkimas.

Laimėtojas atsirado tik po trijų pirkimo konkursų. UAB „Krasta Auto Kaunas“ už priimtiną kainą pasiūlė lengvąjį M1 kategorijos automobilį „Fiat Ducato Combi“.

„Pardavėjas pritaikė autobusiuką pagal mūsų reikalavimus, paaukštino, todėl dabar jame lengvai galima vežti žmones neįgaliųjų vežimėliuose“, – sako A. Balčiūnienė.

Automobilis įsigytas už 29995,23 Eur. Pusę sumos sumokėjo Jurbarko r. savivaldybė, likusią dalį per metus sumokės VšĮ „Jurbarko socialinės paslaugos“. Tam kas mėnesį teks skirti po 1265 Eur. Pasak įstaigos direktorės, UAB „Krasta Auto Kaunas“ vadybininkė patikino, kad šio automobilio kaina yra didesnė, tačiau jis pagamintas jau prieš metus – 2017 m. vasarį, o klientui atsisakius jį pirkti metus stovėjo salone, todėl bendrovė jį pardavė pigiau.

„Fiat Ducato Combi“ yra 8 vietos, išėmus 3 kėdes tvirtinami 2 neįgaliojo vežimėliai, yra bėgeliai, kuriais neįgalieji saugiai įvažiuoja ir išvažiuoja iš automobilio, oro kondicionierius ir šildymas įrengti automobilio gale.

Įstaigos direktorė patikino, kad klientams pavežėjimo kaina nesikeis.

„Tai yra lengvasis automobilis, todėl jį vairuoti galės bet kuris vairavimo pažymėjimą turintis socialinis darbuotojas. Per tris dienas, kai vežioja į dializes pacientus, vairuotojas atidirba pilną etatą, todėl kitas dvi dienas naują automobilį galėsime naudoti kitoms paslaugoms teikti ir nekils problemų dėl vairavimo“, – sako A. Balčiūnienė.

Socialinėms paslaugoms teikti VšĮ „Jurbarko socialinės paslaugos“ naudoja dar ir 2006 m. pagamintą, daugiau kaip ketvirtį milijono kilometrų nuvažiavusį „Ford Transit“ autobusą, tačiau jis taip pat yra nuolat taisomas, todėl pradėti galvoti apie dar vieną naują transporto priemonę įstaigos ir savivaldybės vadovams reikia jau dabar.

Jūratė Stanaitienė« Back

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook