Balsavimas

Ar tinkamai prižiūrimos gatvės Jurbarke?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Per Skirsnemunės mokykloje vykusias vestuves susikibo moterys

Per Skirsnemunės mokykloje vykusias vestuves susikibo moterys (13)

2018-08-27

Rugpjūčio 18 d. Skirsnemunės Jurgio Baltrušaičio pagrindinėje mokykloje, surengtos vestuvės baigėsi moterų susistumdymu. Nukentėjusioji dėl patirtų sužalojimų kreipėsi į policijos pareigūnus.

Į policiją per šventę nukentėjusi moteris kreipėsi tik po dviejų parų, nors, kaip ji pati teigia, konfliktas įvyko naktį iš šeštadienio į sekmadienį. 23-ejų moteris tvirtina, kad per vestuves viena dalyvių pastūmė ją nuo laiptų.

Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato komunikacijos specialistė Sigita Šatienė teigė, kad nukentėjusioji patyrė nesunkius sužalojimus.

S. Šatienė patvirtino, kad šiuo metu dėl įvykio pradėtas tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 284 straipsnį. Už viešosios tvarkos pažeidimą, pagal šį straipsnį, gresia viešieji darbai arba bauda, arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

S. Šatienės teigimu, jei nukentėjęs asmuo jau kreipėsi į medikus, bus prašoma pažymos, o jei ne – įvykis bus perduotas ir teismo medicinos ekspertams.

DELFI susisiekus su Skirsnemunės Jurgio Baltrušaičio mokykla, telefonu atsiliepusi moteris teigė, kad vestuvės vyko teisėtai: „Viskas teisėtai, jie buvo išsinuomoję.“

„Viskas teisėtai, pagal sutartį, kaip priklauso“, – dar kartą pakartojo moteris, išgirdusi klausimą, ar mokykloje dažnai vyksta asmeninės šventės.

Beje, ji patvirtino, kad mokykloje yra buvę ir daugiau švenčių. Pasidomėjus, kodėl mokykla nuomoja patalpas tokioms šventėms, telefonu atsiliepusi ir prisistatyti nenorėjusi moteris negalėjo atsakyti.

Kiek vėliau moteris teigė, kad šventės mokykloje nėra dažnos: „Švenčių nebūna, renginiai būna nuomojami.“

Anot jos, vestuvių ar kitų asmeninių švenčių anksčiau mokykloje nėra buvę.

Skirsnemunės mokyklos direktorė Dainora Saulėnienė apie konfliktu pasibaigusias vestuves su „Šviesa“ nebuvo linkusi kalbėti. Mokyklos vadovė tikino turinti daug susitikimų ir visai neturinti laiko kalbėti.

„Pagal naująjį asmens duomenų apsaugos įstatymą negaliu teikti jokios informacijos“, – sakė direktorė.

Tik pabrėžus, kad asmens duomenų įstatymas galioja vestuvių dalyvių duomenims, bet ne mokesčių mokėtojų pinigais išlaikomai švietimo įstaigai, kuri galimai pažeidė įstatymą, mokyklos vadovė sutiko atsakyti į klausimus. Tačiau paprašė juos užduoti raštu.

To paties ji buvo prašiusi ir rugpjūčio 23 d. Tačiau pirmadienį tikino, kad iš redakcijos į mokyklos elektroninį paštą siųsto laiško ji esą negavo. Rugpjūčio 28-ąją mokyklos vadovė D. Saulėnienė vis tik į klausimus atsakė.

„Mokyklos salė nuomos sutartimi buvo išnuomota fiziniam asmeniui uždaram renginiui. Pagal sutarties sąlygas nuomininkas įsipareigojo naudoti patalpas pagal paskirtį, laikytis priešgaisrinės saugos ir kitų reikalavimų, atsakyti už tvarką bei po renginio sutvarkyti patalpas. Po renginio patalpos grąžintos tvarkingos, jokių trūkumų nenustatyta. Apie Jūsų minimą įvykį jokių pranešimų iš policijos ar kitų šaltinių mokykla nėra gavusi, todėl pateikti kokį nors komentarą neturime galimybės“, – rašoma direktorės atsakyme.

Tiesa, D. Saulėnienė neatsakė į klausimą, kaip mokykla galėjo išnuomoti patalpas šventei, per kurią vartojamas alkoholis.

Naujajai Jurbarko r. savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjai Jolitai Jablonskienei kol kas sunku vertinti, kas ir kaip nutiko Skirsnemunės mokykloje. Tačiau vedėja įsitikinusi, kad jokiems renginiams, kuriuose vartojamas alkoholis, nei ugdymo, nei apskritai biudžetinėse įstaigose – ne vieta.

„Pagal pasirodžiusią informaciją bus pradėtas tyrimas. Tuomet paaiškės, kas ir kaip buvo, o atsakingiems asmenims gali būti skirtos nuobaudos“, – sakė J. Jablonskienė.

Pasirodžius publikacijai internete į redakciją kreipėsi įvykio liudininkai. Jų teigimu, galimai nukentėję asmenys specialiai kreipėsi į policiją, kad  nebūtų patys apkaltinti ir išsisuktų nuo atsakomybės.

Policija tą savaitgalį buvo registravusi dar vieną smurto atvejį tose pačiose vestuvėse. Policijos suvestinėje yra pranešimas apie galimai vyro sumuštą moterį. Pagal teisėsaugininkų pateikiamą informaciją, rugpjūčio 18-ąją apie 23.30 val. moterį sumušė šventėje dalyvavęs vyras.

„Nukentėjęs yra tik vienas asmuo, kuriam buvo suduoti trys smūgiai į galvą ir nokautas iš nugaros pusės, nukentėjusioji kreipėsi į policiją iš karto kitą dieną, ir iš ryto. Ta mergina, kuri kreipėsi vėliau, kreipėsi su melagingais parodymais į policiją. Jos tikslas dangstyti savo draugą, kuris užsipuolė ir yra vienintelis šios situacijos kaltininkas, jam galioja teistumas. Išgalvota versija, kad ją pačią nustūmė nuo laiptų, bando gelbėtis iš situacijos. Iš pradžių jie bandė daryti spaudimą grasinimais, persekiojimu. Kai nepaveikė nukentėjusiosios, kad atsiimtų pareiškimą, parašė patys melagingą“, – sakė su redakcija susisiekęs asmuo.

Kaltinimų pinkles greičiausiai išnarplios policijos pareigūnai. Apmaudžiausia, kad į konfliktą įsivėlę ar jį išprovokavę žmonės sugadino šventę.

„Delfi“ ir „ŠVIESOS“ inform.« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook