Balsavimas

Ar pritartumėte Vidos Rekešienės ir Dariaus Juodaičio grįžimui į rajono politiką?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Rašytojų giraitė virsta traukos vieta

Rašytojų giraitė virsta traukos vieta (0)

2019-08-22

Žolynais ir tradiciniais atlaidais Veliuonoje pražydusi Žolinė miestelio gyventojus ir svečius sukvietė į Rašytojų giraitę, kurioje bibliotekininkės, rašytojos Violetos Šoblinskaitės pastangomis vis dažniau vyksta pasimatymai – su kūrėjais, muzikantais, kaimynais, mylimaisiais. „Norėčiau, kad ši giraitė būtų gyva, joje rinktųsi ir vakarus leistų veliuoniškiai, būriuotųsi jaunimas“, – svajoja V. Šoblinskaitė.

Ąžuoliukai laureatams

Rašytojų giraitė neatsiejama nuo 1976 m. Veliuonoje vykstančių novelės vakarų. 1984 m. Žemės ūkio ministerija ir Žemės ūkio darbuotojų profsąjungos respublikinis komitetas įsteigė Petro Cvirkos literatūrinę premiją už aukšto meninio lygio kūrinius, atspindinčius Lietuvos kaimo dabartį ir tradicijas.

Iki 1999 m. jau buvo išrinkti keturi šios premijos laureatai ir tais metais prie Veliuonos mokyklos buvo pasodinti keturi jiems skirti ąžuoliukai. 2014 m. menininko našlės Violetos Reginos Šimulynienės iniciatyva ir mecenuojant Daliai Teišerskytei buvo įsteigta rašytojo Šarūno Šimulyno premija. Jos gavėjui rašytojui Gvidui Latakui, kaip ir tais metais P. Cvirkos premiją gavusiam Jurgiui Gimberiui, taip pat buvo pasodinti ąžuoliukai. O Rašytojų giraitę papuošė tautodailininko Juozo Videikos išskaptuotas stogastulpis, skelbiantis visus P. Cvirkos premijos laureatus.

2017 m. Jurbarko r. savivaldybės taryba priėmė sprendimą P. Cvirkos literatūrinę premiją pervardyti į Veliuonos novelės premiją ir ją teikti kas penkerius metus. Du kartus įteiktos Š. Šimulyno premijos likimas – neaiškus, nes ji teikiama privačios iniciatyvos ir rėmėjų pastangomis. Šiemet ją planuojama įteikti per rugsėjo 13 d. vyksiančią Veliuonos novelę. Tik nežinia, ar pavyks rasti rėmėjų, ar teks apsiriboti vien pagarba ją laimėjusiam menininkui, nes Jurbarko r. savivaldybė lėšų šiai premijai skirti nesirengia.

Iki šiol Šarūno Šimulyno premijas gavo G. Latakas ir Julius Keleras, Veliuonos novelės premija skirta Romui Gudaičiui, o Petro Cvirkos literatūros premija – Vytautui Rimkevičiui, Mykolui Sluckiui, Eugenijui Ignatavičiui, Henrikui Čigriejui, Šarūnui Šimulynui (po mirties), Birutei Jonuškaitei, Juozui Apučiui, Alvydui Šlepikui, Vladui Kalvaičiui, Vytautui Girdzijauskui, Gasparui Aleksai ir J. Gimberiui.

Pilnos publikacijos - laikraštyje ir elektroninės prenumeratos prenumeratoriams.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook