Balsavimas

Ar pritartumėte, kad Dainių pelkėje būtų kasamos durpės?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Rinkimus stebi atidžiau

Rinkimus stebi atidžiau (2)

2019-02-27

Trečiadienį savivaldos rinkimuose prasidėjo balsavimas iš anksto savivaldybėse ir specialiuose punktuose. Jurbarko rinkėjai savo balsus šiandien ir ryt gali atiduoti savivaldybės pastate įsikūrusioje balsavimo komisijoje. Balsuoti galima nuo 8 val. ryto iki 20 val. vakaro.

Iki 14 val. Jurbarke balsavo apie 180 žmonių, tačiau jų srautas nenutrūksta ir atiduotų balsų skaičius didėja.

Balsavimas specialiuose balsavimo punktuose vyks vasario 27-kovo 1 dienomis. 

Pasinaudoti šiuo balsavimo būdu gali tik tie rinkėjai, kurie dėl sveikatos būklės ar amžiaus yra sveikatos priežiūros (išskyrus ambulatorines), socialinės rūpybos ar globos įstaigose arba atlieka privalomąją ar tikrąją karo tarnybą, yra misijose ir todėl negali atvykti balsuoti į rinkimų apylinkę, arba atlieka arešto ar laisvės atėmimo bausmę ar yra areštinėse, tardymo izoliatoriuose. 

Per2015 metais vykusius, savivaldos rinkimus pirmą išankstinio balsavimo ir balsavimo spec. paštu dieną balsavo 1,22 proc. rinkėjų.

Kovo 1-2 dienomis, nuo 8 iki 20 val., vyks balsavimas namuose. 

Balsuoti namuose gali tik neįgalieji, dėl ligos laikinai nedarbingi, sukakę 70 metų ir vyresni, jeigu jie dėl sveikatos būklės patys negali atvykti rinkimų dieną į rinkimų apylinkę. Taip balsuoti galės rinkėjai, kurie yra pateikę Vyriausiosios rinkimų komisijos nustatytos formos rinkėjo prašymą balsuoti namuose ir jeigu yra įrašyti į namuose balsuojančių rinkėjų sąrašus. 


Savivaldybės tarybos narius ir narius-merus Lietuva rinks kovo 3-iąją. 

Balsavimo apylinkės atsidarys 7 val. ryto, rinkėjų bus laukiama iki 20 val. 

Per šiuos savivaldos rinkimus į 1502 mandatus pretenduos 13 tūkstančių 666 kandidatai. 60-ties savivaldybių merais sieks tapti 410 kandidatų, iš jų iškelti partijų - 330, išsikėlę patys - 12, iškelti visuomeninių rinkimų komitetų - 71.

Rinkėjai galės rinktis iš 465 kandidatų sąrašų, partijos sudarė 364 sąrašus, partijų koalicijos - 14, visuomeniniai rinkimų komitetai - 87 sąrašus.

Stebi atidžiai

Įvertinę praėjusių rinkimų tendencijas ir skandalais virtusius įtartus balsų pirkimo skandalus, policijos pareigūnai ėmėsi papildomų saugumo priemonių.

Pasak Jurbarko r. komisariato viršininko Aivaro Dumčiaus, per rinkimus dirbs dvigubai daugiau pajėgų, nei įprastai – vyks viešas ir neviešas patruliavimas, bus naudojamos kitokios pažeidimų fiksavimo priemonės.

„Suplanuotos pajėgos specialiai rinkimams. Tikrai reaguosime į kiekvieną pranešimą, o kartu ir patys juos fiksuosime. Kol kas jokių pranešimų neturime“, - trečiadienį sakė A. Dumčius.

Rinkimų sąžiningumą užtikrinti turėtų padėti ir prie savivaldybės bei ant jos esančios stebėjimo kameros. Balsavimo laikotarpiui įranga sureguliuota taip, kad nuolat keistų fiksavimo lauką ir fiksuotų viską, kas vyksta aplink balsavimo patalpą.

„ŠVIESOS“ ir ELTA inform.« Back

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook