Balsavimas

Ar pritartumėte, kad Dainių pelkėje būtų kasamos durpės?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

„ŠVIESA“ apdovanojo fotokonkurso nugalėtojus

„ŠVIESA“ apdovanojo fotokonkurso nugalėtojus (0)

2018-08-10

Kelis mėnesius trukęs „Šviesos“ fotokonkursas „Čia – mano kraštas“ sulaukė daug dalyvių ir dar daugiau nuotraukų, kurias vertino patyrusių ir jaunųjų fotografų komisija bei feisbuko lankytojai. Rugpjūtį į redakciją pakviesti ir apdovanoti gražiausių fotografijų autoriai, o visas konkursines nuotraukas dar galima pamatyti interneto tinklalapyje jurbarkosviesa.lt.

„Šviesos“ skaitytojus kvietėme fotografuoti savo kraštą ir dalytis nuotraukomis. Tema plati, juk mano kraštas – tai ir skrendantis paukštis ir jį palydinčios žmogaus akys, pirmas mažų kojyčių žingsnis ir senojo Nemuno tėkmė, gležnas daigas ir jį globojančios rankos... Konkurso dalyvių atsiųsti šimtai nuotraukų rodo, kad viską, kuo gyvename, ką jaučiame, ir net tai, apie ką mąstome, galima sustabdyti fotokadre.

Ačiū „Šviesos“ redakcijai talkinusiems garsiems jurbarkiškiams fotografams Rimui Akutaičiui ir Robertui Patronaičiui bei jauniesiems – Evelinai Baltrušaitytei ir Pijui Basčiui – jie buvo komisija, kuri atidžiai peržiūrėjo visas nuotraukas ir jas vertino.

Gražiausios fotografijos buvo renkamos kas mėnesį. Pirmaisiais laimėtojais tapo Giedrė Kapturauskė, Violeta Schuetz ir Lukas Rudzevičius. Gegužę sveikinome Andrių Čeponį, Justę Jociuvienę ir Mildą Saročkienę, birželį – Loretą Martišauskaitę-Štuikienę, Vytą Jokubaitį ir Kristiną Biliutavičienę.

Liepą komisija išrinko geriausias konkurso „Tai – mano kraštas“ fotografijas ir paskelbė nugalėtojus.

Pirmoji vieta skirta jurbarkietei G. Kapturauskei, nufotografavusiai saulėtekį mieste. Įspūdingą vaizdą Giedrė pamatė vieną dar žiemišką rytą važiuodama Nemuno gatve. Moteriai teko stabdyti ir greitai šokti iš automobilio, baiminantis, kad dangaus spalvos akimirksniu nepasikeistų.

Nuotraukoje, kuriai komisija skyrė antrąją vietą, užfiksuotas irgi saulėtekis, tik miške. Dienos pradžia yra įstabus metas, kuomet gamta pamalonina žmogų ypatingu grožiu. Tačiau fotografijos vertas vaizdas, pasak nuotraukos autoriaus – miškininko iš Smalininkų A. Čeponio, trunka tik akimirką, ir, jei po ranka neturi fotoaparato, telieka tuo vaizdu pasigėrėti.

Trečioji vieta atiteko jurbarkiečio V. Jokubaičio nuotraukai. O joje – pilnas žydėjimo ir gyvybės pavasaris. Nuotrauka daryta Greičių soduose.

Ir dar du konkurso dalyviai buvo apdovanoti. V. Schuetz atsiųstą nuotrauką – žiemišką vaizdelį – gražiausia išrinko feisbuko lankytojai, o Lenos Rukšnaitienės „Tarp jų 100 metų skirtumas“ geriausia pripažino jaunieji komisijos nariai Evelina ir Pijus.

Smagu buvo pasveikinti konkurso nugalėtojus ir pabendrauti su tikrais fotografijos mėgėjais, gebančiais pamatyti daugiau ir kitaip, negu mato kiti. Konkursui jie siuntė tik po kelias nuotraukas iš gausaus savo fotoarchyvo – atrinkę geriausias ir labiausiai į temą.

V. Jokubaitis būdamas 14-metis paauglys draugo pamokytas pradėjo fotografuoti juostiniu fotoaparatu, ir nuotraukas pats ryškindavo. Dabar fotografuoja mobiliuoju telefonu, o gražių gamtos vaizdelių aptinka, kaip šypsodamasis sakė, darbo ir poilsio stovykloje – Greičių kolektyviniuose soduose.

Gražiausios nuotraukos autorė G. Kapturauskė – irgi ne naujokė. Ji yra dirbusi korespondente ir fotografavusi laikraščiui. Dabar mobiliuoju telefonu fiksuoja augančias savo dukreles, gaudo puikius gamtos vaizdus, o darbe – gražią senatvę, mat dirba senjorų namuose.

Skirtingai nei kiti redakcijos svečiai, smalininkiečiai Violeta ir Andrius naudoja profesionalią fotoįrangą. Ji nepigi, tačiau, pasak pašnekovų, kai surandi savo pomėgį ir nesiblaškai, investuoti verta.

A. Čeponis pirmąjį jau neblogą fotoaparatą įsigijo dar besimokydamas miškininko profesijos, supratęs, kad ne tik dirbti, bet ir laisvalaikį leisti nori gamtoje. Jo „arkliukas“ – paukščių fotografijos. Andrius turi kantrybės valandų valandas ar net mėnesius laukti išsvajoto kadro ir jau turi nemažai unikalių fotografijų. Tiek, kad galima būtų pasvajoti ir apie fotoalbumą, nors iki jo, pasak Andriaus, dar toli, nes knygoje turi būti ne tik nuotraukos.

V. Schuetz fotografija susidomėjo, kai atsirado galimybė pakeliauti po pasaulį. Su fotoaparatu ji nesiskiria ir Smalininkuose – fotografuoja renginius, bet labiausiai mėgsta gamtą ir fotografuoja ją iš negražiosios pusės. Violetos fotografijose trūnijantys kelmai, kemsynai, šabakštynai parodo netikėtą savo grožį. Smalininkietė yra surengusi parodų, ne kartą sukvietusi kaimynus į sodą pavakaroti ir apžiūrėti įspūdingas ekspozicijas.

Violeta labiausiai mėgsta rudenį ir žiemą – tuomet ir laiko daugiau vaikščioti po miškus ir laukus, ir šviesa jos fotoaparatui tinkamiausia.

O jaunoji fotografė E. Baltrušaitytė, vienintelė iš komisijos dalyvavusi konkurso nugalėtojų pasveikinime, sakė irgi pradėjusi nuo gamtos fotografijų, bet jai labiau patinka šviesieji metų laikai. „Pradėjau nuo gamtos, o dabar fotografuoju dažniausiai žmones“, – sakė fotosesijas rengianti mergina, su kurios darbais galima susipažinti feisbuko paskyroje E.B photography.

Jaunųjų komisijos narių išrinktos nuotraukos „Tarp jų 100 metų skirtumas“ autorius susitikime redakcijoje nedalyvavo. Tačiau prizo pasiimti kitą dieną atėjo Lena Rukšnaitienė. Moteris atitaisė klaidą: fotografija esanti jos, o ne vyro Arūno, tik iš jo el. pašto nuotrauka buvo išsiųsta.

Toje prieš kone dešimtmetį darytoje nuotraukoje Lena įamžino savo močiutę Anę Povilaitienę ir anūkėlį Eimantą. „Mano amžinatilsį močiutei šių metų gruodžio 15 d. būtų suėję 110 metų, tačiau prieš aštuonerius metus ji mirė. Toje nuotraukoje močiutei – 101 su puse metų, o mano anūkėliui – 3 paros. Juos tikrai skyrė 100 metų“, – pasakojo daugeliui jurbarkiečių žinoma moteris, dirbanti viename prekybos centrų.

Garbingo amžiaus sulaukusi Anė Povilaitienė gyveno Palėkių kaime ir iki šiol tebegyvena savo artimųjų širdyse. Gražus atsiminimas apie ją ir ta istorinė fotografija, fotokonkurse patraukusi jaunimo dėmesį savo gilia prasme.

Susitikimo dalyviai sakė, kad smagu būtų, jei redakcija ir ateityje skelbtų panašių konkursų, ir naujų temų jiems pasiūlė. Tikimės, kad ir jūs, kurie dalyvavove ar šįkart nesiryžote, tam pritarsite. Tad ačiū visiems ir iki pasimatymo kituose konkursuose!

Danutė Karopčikienė« Back

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook