Balsavimas

Ar reikia gyvūnų kapinių?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Savivaldybės ugniagesiai nemokėjo už nuotekas

Savivaldybės ugniagesiai nemokėjo už nuotekas (18)

2020-01-03

Tarybos narei Zitai Sorokienei išsiaiškinti nuotekų istoriją nebuvo lengva – aiškių atsakymų iš savivaldybės administracijos ji taip ir nesulaukė, todėl Jurbarko r. priešgaisrinės tarnybos viršininką Stasį Pocių kvietėsi pokalbio.

Dveji metai – tiek laiko viena savivaldybės įstaiga apgaudinėjo kitą savivaldybės įstaigą. Tokį elgesį kompensavo mokesčių mokėtojai. Nuo 2017-ųjų iki 2019 m. Jurbarko r. priešgaisrinė tarnyba nemokėjo „Jurbarko vandenims“ už nuotekas. Kilus triukšmui, kurį laiką viską bandyta tyliai užglaistyti. Tačiau galiausiai tarnybos vadovui Stasiui Pociui teko bėdas pripažinti.

Privertė prisipažinti

Situaciją iš esmės paaiškina gruodžio mėnesį S. Pociaus „Jurbarko vandenims“ įteiktas prašymas. Jame nurodoma, kad 2017 m. rugsėjo 21 d. Jurbarko r. priešgaisrinės tarnybos Šimkaičių ugniagesių komandos būstinėje įrengta nuotekų linija. Ši linija prijungta prie nuotekų bendrų tinklų.

Taip pat patikinta, kad esą nepateikus informacijos nuo 2017 m. spalio 1 d. iki 2019 m. rugsėjo 1 d. nebuvo paskaičiuotas mokestis už nuotekas. Viršininkas paprašė pateikti jo tarnybai sąskaitą už minėtą laikotarpį. Redakcijos žiniomis, suma turėtų būti kiek didesnė nei 200 eurų.

Neįprasta situacija paaiškėjo, kai ją sudėliojo rajono tarybos narė Zita Sorokienė. Apie galimas problemas priešgaisrinėje tarnyboje jai pranešė pilietiški žmonės, o politikė nusprendė patikrinti gautą informaciją. Deja, tai padaryti pasirodė ne taip paprasta.

„Raštu kreipiausi į savivaldybės administraciją, klausiau, ar tikrai yra taip, kad priešgaisrinė tarnyba dvejus metus nemoka už Šimkaičių gaisrinės nuotekas.

Tačiau aiškaus atsakymo nesulaukiau. Buvo atsakyta kažkas aplink, bet ne į mano klausimus. Teko kartoti oficialų paklausimą, bet sulaukiau ne atsakymų, o tik pasiūlymo kreiptis į „Jurbarko vandenis“, – stebėjosi Z. Sorokienė.

Nieko aiškaus neišgirdusi savivaldybėje, tarybos narė pati ėmėsi iniciatyvos – pokalbio pasikvietė priešgaisrinės tarnybos vadovą S. Pocių.

„Pasakiau aiškiai, kad nesulaukusi atsakymų kreipsiuosi į teisėsaugą. Juolab kad buvo bandoma mane mulkinti, aiškinti, kad mokama bendrai už visas rajono gaisrines ir panašiai. Matyt, tai davė rezultatą – viršininkas prisipažino, kad jo įstaiga dvejus metus nemokėjo už nuotekas“, – sako Z. Sorokienė.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba užsisakykite elektroninę prenumeratą.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook