Balsavimas

Ar pritartumėte, kad Dainių pelkėje būtų kasamos durpės?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Seną aerodromą patikėjo asociacijai

Seną aerodromą patikėjo asociacijai (0)

2018-06-06

Trečiadienį posėdžiavusi Jurbarko r. savivaldybės taryba sutiko Taikomosios aviacijos asociacijai panaudos pagrindais perduoti aerodromą Skirsnemunės sen. Naukaimio kaime. Asociacija planuoja sutvarkyti ir oficialiai įregistruoti pakilimo taką, kad juo galėtų naudotis oreiviai, ir ketina plėtoti aviacinį turizmą rajone.

Dar sovietmečiu įrengta pakilimo aikštelė buvo skirta žemės ūkį aptarnavusiems lėktuvams, barsčiusiems trąšas ar chemikalus. Vėliau šis nedidelis aerodromas buvo nenaudojamas, tačiau neužmirštas. Jo kai kada prireikdavo Jurbarko ir Šakių rajonų aviamodelistams, šioje vietoje į dangų kėlusiems radijo bangomis valdomus lėktuvų modelius.

Apleistą pakilimo aikštelę pernai pastebėjo skrisdami Taikomosios aviacijos asociacijos nariai, o susidomėję išsiaiškino, kad aerodromas įrengtas ant vietinio ūkininko žemės.

„Su ūkininku susitarėme, kad jis panaudos pagrindais mums leis naudotis pakilimo aikštele. Tačiau Civilinės aviacijos administracija perspėjo, kad patys statiniai – aikštelė ir pakilimo takas priklauso savivaldybei. Sutvarkius formalumus, pakilimo taką bus galima įregistruoti ir naudoti oficialiai“, – tarybos posėdyje sakė asociacijos atstovas Remigijus Nauburaitis.

Savivaldybės tarybos nariai domėjosi, kokie lėktuvai aikštelėje galės leistis ir kilti.

„Tai sovietinė, taip vadinama, cheminė, aikštelė, kuri yra 400 metrų ilgio. Kiekvienas lėktuvas turi savo techniniame pase nurodytą pakilimo ar stabdymo tako ilgį. Šioje aikštelėje gali leistis orlaiviai, kurie sveria iki penkių tonų. Tačiau Lietuvoje tokio orlaivio greičiausiai niekas neturi. Mūsų asociacija naudoja „Cesna“ lėktuvą, vieną ultralengvąjį orlaivį ir sraigtasparnį. Visi jie sveria gerokai mažiau“, – sakė R. Nauburaitis.

Asociacijos atstovas taip pat tikino, kad tarp lakūnų ir aviamodeliuotojų nekils jokių nesusipratimų. Ir vieni, ir kiti naudosis pakilimo taku, tik to nedarys vienu metu.

„ŠVIESOS“ inform.« Back

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook