Šešiolikmetė – dar reanimacijoje, pasikėsinimu išžaginti įtari...

Šešiolikmetė – dar reanimacijoje, pasikėsinimu išžaginti įtariamas politikės sūnus kratosi kaltės (14)

2019-05-29

Savaitgalį per Jurbarko krašto moksleivių vakarėlį kaimo turizmo sodyboje siaubingai sudaužytos 16-metės būklė vis dar išlieka sunki, o šoko ištikti jos artimieji neslėpė savo nepasitenkinimo dėl prokuratūros sprendimo išleisti laisvę pasikėsinimu išžaginti įtariamą nepilnametį.

Šis rytų kovos menų treniruotes lankantis jurbarkietis yra vietos politikės sūnus. Nukentėjusios moksleivės šeima – nepasiturinti, sunkiai suduria galą su galu, rašo lrytas.lt.

Kauno klinikų reanimacijoje gulinčios paauglės vis dar negalima operuoti ar kitaip intensyviau gydyti – šiuo metu laukiama, jog atslūgs didžiuliai patinimai. Portalo žiniomis, jai sukrėstos smegenys, sulaužytas žandikaulis, smarkiai pažeista trachėja, išmušti 6 dantys, sulaužyta nosis. Be to, mergina nuo stiprių smūgių patyrė kaklo traumą.

„Mergaitė dar reanimacijoje. Operacijos kol kas neatliekamos“, – portalui pasakojo jos artimi giminaičiai.

Paklausti, kaip vertina teisėsaugos sprendimą paleisti sunkiais nusikaltimais įtariamą vaikiną išleisti iš areštinės po dviejų parų, prislėgta aukos šeimos narė ištarė: „Žinoma, kad negerai“.

Vaikinas kaltės nepripažįsta

Klaipėdos prokurorė Edita Mikalainienė portalui lrytas.lt sakė, jog nepilnamečiui šiuo metu yra pareikšti įtarimai tik dėl pasikėsinimo išžaginti. Pasak pareigūnės, tyrimas pagal šį Baudžiamojo kodekso straipsnį apima ir sveikatos sutrikdymą. Įtariamasis savo kaltės nepripažįsta, nors jį ir remia prie sienos svarūs įkalčiai, liudininkų parodymai.

Prokurorė nepanoro komentuoti, kodėl nebuvo kreiptasi į teismą dėl jo suėmimo, nieko nekalbėjo apie tyrimą: „Tai labai jautru, labai šviežia. Faktų atskleidimas gali pakenkti tyrimo sėkmei“. Paklausta dėl pavojaus, jog būdamas laisvėje įtariamasis gali poveikį paauglei, E.Mikalainienė atsakė: „Tam ir yra policija, kitos įstaigos, kurios privalo užtikrinti, kad tokie veiksmai nebūtų atliekami“.

Vaizdas sukėlė paniką

Savaitgalį vyko moksleivių vakarėlis – portalo žiniomis, dešimtokai ir vyresniųjų klasių mokiniai Tauragės rajone esančioje kaimo turizmo sodyboje su pirtimi šventė mokslo metų pabaigtuves. Sodybos viduje sekmadienio paryčiais buvę šventės dalyviai, tarp jų ir keli pilnamečiai, nusikaltimo momento nematė.

Išpuolio prieš merginą pasekmės galėjo būti dar baisesnės, jei jos pasigedę draugai nebūtų išėję į lauką ieškoti. Netoli nuo sodybos pastato jie pamatė baisų vaizdą – nepilnametis vakarėlio dalyvis jau buvo nusirengęs rūbus ir kėsinosi išprievartauti auką. Mergina buvo daužoma kumščiais. Jos veidas buvo nusėtas žaizdomis ir mėlynėmis, sunkiai atpažįstamas nuo sužalojimų.

Vaizdai sukėlė paniką ir išgąstį tarp moksleivių, jie nedelsdami iškvietė pagalbą. Medikams nekilo dvejonių, kad smarkiai sudaužytą merginą reikia kuo skubiau vežti į Kauno klinikas.

Smurtautojas atsidūrė areštinėje, bet greitai buvo išleistas į laisvę, jam skyrus švelnesnę kardomąją priemonę nei suėmimas – rašytinį pasižadėjimą neišvykti. Vaikinui už sunkius nusikaltimus prieš paauglę gresia kalėjimas.

Portalo žiniomis, anksčiau jis nebuvo teistas. Ištirs, ar nevartojo kvaišalų Įtariamajam buvo nustatytas lengvas girtumo laipsnis (1,12 prom.). Tyrimo metu paaiškės, ar jis nevartojo narkotikų.

Jurbarke sklando kalbos, kad į šį kraštą neseniai buvo pristatyta didelė kvaišalų partija, kuri šiuo metu pardavinėjama jaunimui.

www.lrytas.lt« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook