Balsavimas

Ar pritariate valdininkų išvykai į mokymus Ispanijoje?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Šilumos tinklų darbuotojų laukia atleidimo lapeliai

Šilumos tinklų darbuotojų laukia atleidimo lapeliai (13)

2017-12-07

AB „Kauno energija“ filialo Jurbarko šilumos tinklai nuo ateinančių metų kovo 1 d. laukia didelės permainos – filialo neliks. Nors pastatai stovės kur stovi, o gyventojų butuose šilumą pulsuos radiatoriai, gyvybės filiale liks nedaug, nes daugumai  darbuotojų greičiausiai ruošiami atleidimo lapeliai.

Žinią apie „Kauno energijos“ planuojamus pokyčius gandams prilygino tik rajono valdžia.

Lapkričio 30 d. rajono tarybos posėdyje svarstant „Kauno energijos“ planuojamas investicijas Jurbarko katilinėje opozicija klausė, kas laukia Jurbarko šilumos tinklų.

Meras Skirmantas Mockevičius nieko plačiau neaiškino ir teigė, kad „Kauno energija“ jokios oficialios informacijos apie tai kol kas nėra pateikusi.

Tylėjo ir Jurbarko šilumos tinklams vadovaujantis rajono tarybos narys Darius Virvilas.

Posėdžio salėje jau tuomet nuvilnijo pasipiktinimas, kad rajono vadovams nerūpi darbuotojų likimas. Nepatogumų reorganizavus filialą gali patirti ir gyventojai, ypač garbaus amžiaus jurbarkiečiai.

„Kauno energija“ kol kas neteikia labiausiai jurbarkiečius dominančios informacijos – kiek žmonių išsaugos darbo vietas? Nurodoma tik tai, kad valdybos sprendimu Jurbarko šilumos tinklų filialas integruojamas į „Kauno energijos“ struktūrą. Šie pokyčiai planuojami nuo 2018 m. kovo 1 d.

„Organizacinės struktūros pakeitimas yra vidinis bendrovės pokytis, kuriuo siekiama efektyvinti bendrovės veiklą. Bendrovė pereina prie modernaus šiuolaikiško verslo valdymo modelio, kai atskiros verslo šakos ar padaliniai integruojami į bendrą įmonės veiklą. Tokio verslo modelio taikymo pavyzdžių Lietuvoje yra ir daugiau. Ne taip seniai atskiras verslo šakas bei padalinius sujungė bendrovės „Telia“, ESO, bankai ir kiti“, – teigė bendrovės atstovas spaudai Ūdrys Staselka.

Pasak jo, pokyčiai jokios įtakos Jurbarko gyventojams nepadarys. Šiluma ir toliau bus gaminama bei patikimai tiekiama, o dėl vidinių bendrovės pokyčių šilumos kaina Jurbarko gyventojams tikrai nesikeis.

„Kaip ir anksčiau, ji kis tik dėl kuro bei perkamos šilumos kainų pokyčių ir bus tokia pat kaip ir Kauno bei Kauno rajono gyventojams. Kaip žinote, šilumos kaina nustatoma griežtai laikantis Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos patvirtintos Šilumos kainų nustatymo metodikos“, – teigia Ū. Staselka.

Gerinant vartotojų aptarnavimo kokybę Kaune kuriamas vieningas klientų aptarnavimo centras, kuriame gyventojai galės gauti atsakymus į rūpimus klausimus.

„Visų bendrovės vykdomų investicijų bei organizacinių pokyčių tikslas – šilumos gamybos ir tiekimo efektyvumo didinimas siekiant mažinti šilumos kainą vartotojams“, – tikino Ū. Staselka.

Kol kauniečiai šviesiomis spalvomis piešia pertvarkos gaires, Jurbarko šilumos tinkluose tvyro įtampa dėl nežinomybės.

„Nieko negaliu pasakyti, nes nieko nežinome. Tikrai, kiekvieną dieną laukiame žinios, ar skambučio, ar laiško. Nieko nežinome. Bet kokiu atveju turės likti bent jau budėtojai, nes tai būtina užtikrinti katilinės darbą“, – sakė Jurbarko šilumos tinklų vadovas D. Virvilas.

Jokios konkrečios informacijos neturi ir Jurbarko r. savivaldybės administracijos direktorė Vida Rekešienė. Pasak direktorės, savivaldybė teturi vos daugiau nei vieną procentą AB „Kauno energija“ akcijų, todėl realiai jokiems sprendimas daryti įtakos negali.

„Iš principo su mumis niekas nesitarė. Apie tai, kiek žmonių bus atleista, taip pat neturime informacijos. Reorganizuojama visa „Kauno energija“, o Jurbarko padalinys yra jos dalis. Jie patys reorganizuojasi, todėl tai neišvengiamai paliečia ir Jurbarką“, – sakė V. Rekešienė.

Lukas PILECKAS« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook