Balsavimas

Ar pritartumėte, kad Dainių pelkėje būtų kasamos durpės?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Skalvijos namų darbuotojai gyvens ant lagaminų

Skalvijos namų darbuotojai gyvens ant lagaminų (7)

2019-01-04

Nors rajono savivaldybės administracijos direktorė Vida Rekešienė ir socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis globos namų perėmimo dokumentus pasirašė linksmai, Skalvijos namų administracijai nelinksma – savivaldybė nesugebėjo pasirūpinti įstaigos patalpomis. L. Pilecko nuotr.

Vakar socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis ir savivaldybės administracijos direktorė Vida Rekešienė pasirašė Skalvijos namų perdavimo – priėmimo aktą. Nors šio tikslo link savivaldybė ėjo ne dieną ar dvi, pasiruošti nespėjo. Perėmus globos namus įstaigos administracija liko ant sukrautų lagaminų, nes neturi kur kraustytis. Savivaldybė jiems pasiūlė kelis po miestą „išmėtytus“ kabinetus.

„Visi aišku nori, kad būtų miestelyje. Tačiau ta situacija tokia, kad valdymo prasme, paprasčiau Jurbarke yra būti. Juo labiau kad vadovai bus mobilūs, jie turės važiuoti ir lankytis vaikų šeimynose. Ta vieta, kur sėdės keletas darbuotojų, nedaro didelio skirtumo. O dabartinę patalpą turime atlaisvinti ir ji bus perduota Turto bankui. Praktiškai šią savaitę viską turime sudėlioti“, – trečiadienį sakė meras.

Politiko teigimu, kol kas viena patalpa, kur įsikurs įstaigos buhalterija, bus Lauko g. 17, o vadovai laikinai persikels į patalpas Dariaus ir Girėno g.

„Būtume skyrę patalpas savivaldybėje, bet vėluoja persikelti vaiko teisių apsaugos tarnyba. Tačiau galutinės patalpos bus Lauko g. Tik tiek, kad tas laikinumas per dieną neišsispręs. Sėdėti bus kur, tačiau kaitaliojimų irgi bus. Bet vadovai tikrai turės lankyti šeimynas, jų toks darbas. Ne popieriniam darbui jie, o darbui su vaikais“, – sakė S. Mockevičius.

Meras taip pat tikino, kad Viešvilei daugiau gyvybės suteiktų ne miestelyje palikta Skalvijos namų administracija, o tai, jei pavyktų surasti investuotoją tuščiam globos namų pastatui.

„Pirmas dalykas, tai pastatas yra ne savivaldybės, o Turto banko. Juo labiau kad Smalininkų bendrabučių pavyzdys rodo, kad pastatus galima realizuoti ir pritraukti verslą. Jei mes norime verslo ir darbo vietų, reikia tą pastatą parduoti, kad ten būtų kuriamos darbo vietos“, – sakė S. Mockevičius.

Meras taip pat pabrėžė, kad įstaigos globojamiems vaikams niekas nesikeičia, o kur sėdės administracija – nėra esminis dalykas.

Įsikelti negali?

Pasak Skalvijos namų direktoriaus Nerijaus Jarilino, lapkričio mėnesį savivaldybės taryba patvirtino naujus įstaigos nuostatus. Juose parašyta, kad buveinė bus Jurbarke, Lauko g. 17-1a.

„Turime Vyriausybės nutarimą, ką turi paruošti įstaiga ir ką turi paruošti savivaldybė. Įstaiga turi paruošti turto perdavimo dokumentus, ką mes esame padarę ir pateikę ministerijai. Steigėjas turi rūpintis visais kitais dalykais. Aš esu apžiūrėjęs patalpas Jurbarke, esame girdėję įvairiausių pasiūlymų. Nė vieno pasiūlymo neatmetėme. Dabar vyksta sutarčių pasirašymo dėl nuomos procesas“, – sakė N. Jarilinas.

Globos namų direktorius taip pat patvirtino, kad įstaiga rajono savivaldybę yra informavusi, kokių ir kiek patalpų reikia, kad būtų galima tinkamai vykdyti veiklą.

„Jei neklystu, prašėme apie 360 kvadratinių metrų patalpų. Tai ir administracijai, ir kitiems darbuotojams, archyvui, ūkio inventoriui, garažams. Pavyzdžiui, šiandien vien archyvui turime dvi patalpas. Viena patalpa pilnutėlė, kita – pusiau užpildyta. Nors mūsų darbuotojų skaičius sumažėjo trimis etatais, liko 32 etatai, šie žmonės turi turėti darbo vietą ir vieno kabineto tam tikrai neužtenka“, – kalbėjo direktorius.

N. Jarilinas pabrėžė, kad Lauko g. esančios patalpos kol kas yra visiškai nepritaikytos darbui ir jas reikia remontuoti. Direktoriaus iniciatyva patalpas apžiūrėjo savivaldybės atstovai, kurie parengė projektą, kaip viską reikėtų sutvarkyti.

„Mes į tas patalpas labai norėtume, bet įsikelti niekaip negalime, nes jos yra neparuoštos, nepritaikytos darbui“, – sakė N. Jarilinas.

Šiuo metu visi globos namų vaikai gyvena penkiose šeimynose – trys iš jų yra Viešvilėje, dvi – Smalininkuose. Šeimynose gyvena 34 vaikai, iš jų trys – laikinai. Vaikus prižiūri 32 darbuotojai.

Bendruomenė prašo palikti

Viešvilės bendruomenė norėtų, kad globos namų administracija liktų miestelyje. Kad tai nebūtų tušti žodžiai, žmonės surinko pusantro šimto parašų ir trečiadienį įteikė savivaldybei.

Pasak Viešvilės bendruomenės pirmininko Andriaus Šašio, gyventojai rašėsi noriai, įkalbinėti nereikėjo.

„Turime patirčių, kas nutinka su pastatais, kai jie perduodami Turto bankui ir metų metus nerealizuojami. Buvęs Viešvilės profesinės technikos mokyklos pastatas šiandien virtęs vaiduokliu ir vis labiau griūna. Todėl norime, kad senoviniame vaikų namų pastate liktų nors šiek tiek gyvybės ir statinys nebūtų apleistas“, – sakė A. Šašys.

Kad administracija galėtų likti miestelyje, pritaria ir Viešvilės seniūnas Valentinas Kucinas. Jo teigimu, likti dabartiniuose vaikų globos namų pastatuose nėra jokio poreikio, tačiau įstaiga galėtų persikelti į pastatą, kurio pirmajame aukšte yra įsikūrusi ambulatorija.

„Man atrodo, kad sprendimas perkelti administraciją į Jurbarką, į dar neįruoštas patalpas – keistas ir nesuprantamas. Reikės turbūt kokio šimto tūkstančių, kad sutvarkytų kabinetus. Viešvilėje mes turime ambulatoriją, kurios antrame aukšte puikiausiai tilptų administracija. Ir šitos patalpos priklauso savivaldybei. Na, galbūt reikėtų pasikeisti kokius tris langus, bet ne tiek lėšų reikėtų, kaip Jurbarke“, – sakė seniūnas.

A. Kucinas stebėjosi, kad Viešvilėje esant dviems vaikų šeimynoms, o Smalininkuose trims, administracija bus keliama į Jurbarką.

„Darbuotojų nemažai Viešvilėje gyvena. Dabar į darbinį pasitarimą važiuoti žmonėms reikės iš Viešvilės ar Smalininkų į Jurbarką, vėl grįžti atgal. Be to, Viešvilės vaikus rečiau direktorius aplankys, nes tikrai dirbs toliau. Tai, kad įstaiga liktų Viešvilėje, neabejotinai miesteliui suteiktų daugiau gyvybės“, – sakė seniūnas.

Kol vyksta diskusijos ir galvojama, kaip tinkamai ir kokiose patalpose užtikrinti įstaigos darbą, panašu, kad savivaldybė vis tik iki galo nepadarė namų darbų. Apie pertvarką žinota seniai, tačiau patalpos globos namų administracijai neparuoštos. Senosios patalpos globos namams nebepriklauso, o naujų dar neturi, todėl įstaigos darbuotojams teks gyventi ant sukrautų lagaminų – dirbti ir laukti kraustynių, kol išryškės tikrieji įstaigai skirtų patalpų kontūrai.

Lukas Pileckas« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook