Balsavimas

Ar pritartumėte, kad Dainių pelkėje būtų kasamos durpės?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Stadiono danga – apgailėtina

Stadiono danga – apgailėtina (2)

2018-08-14

Stadionui, kuriame sportuoja tiek Eržvilko moksleiviai, tiek bendruomenė, problemų netrūksta nuo pat pridavimo – danga lupasi, skeldėja, plyšta. L. Pilecko nuotr.

Kaip sportuoti stadione, kurio danga lupasi gabalais? Tokį klausimą kasmet po kelis kartus savivaldybei užduoda Eržvilko gimnazija ir seniūnas Gintaras Kasputis. Tačiau padėtis kasmet tik blogėja, o sprendimų, kurie užtikrintų saugias ir tinkamas sąlygas sportuoti, vis nėra.

Iki mokslo metų pradžios liko mažiau nei mėnuo, tačiau panašu, kad Eržvilko gimnazijos mokiniai turės bėgioti stadione, kurio danga suskeldėjusi ir atkibusi nuo pagrindo. Tai ne tik neužtikrina tinkamų sąlygų sportuoti, bet yra nesaugu.

Galbūt stadiono būklė nekeltų nuostabos, jei šis čia būtų užsilikęs nuo sovietinių laikų. Tačiau statiniui nėra net dešimtmečio, stadionas atiduotas naudoti buvo tik 2011-aisiais. Prieš tai jis buvo rekonstruotas panaudojant Europos Sąjungos paramos lėšas pagal 2009 m. parengtą projektą „Eržvilko miestelio kompleksinis sutvarkymas“. Visam projektui buvo skirta 1503269 litų, o sporto kompleksas kainavo apie 670 tūkst. litų arba atitinkamai – 431 tūkst. ir 192 tūkst. eurų.

Kaip „Šviesa“ jau rašė, Eržvilko bendruomenė į tuometinius ir dabartinius rajono vadovus dėl stadiono bėdų kreipėsi ne kartą. Tik jokių sprendimų, kurie problemą išspręstų iš esmės, nesulaukė.

„Problemų kilo jau nuo pat pradžių. Apie tai nuolat sakėme valdžiai. Pykomės, barėmės, tikrinome, kaip atliekami darbai. Mus net vijo iš to stadiono. Tačiau mes buvome suinteresuoti, kad darbai būtų kokybiškai padaryti“, – pasakojo Eržvilko gimnazijos direktorė Birutė Genienė.

Pasak gimnazijos vadovės, kartais valdžia skundus dėl sporto komplekso išgirsdavo. Tačiau atlikti palopymai situaciją pagerindavo tik trumpam. Problema itin paaštrėjo šią vasarą, kai per visą Europą ritasi karščio bangos.

„Per paskutinius mėnesius labai sutrupėjo danga. Matyt, karštis turėjo įtakos. Todėl nežinau, ką darysime rugsėjį. Bet kokiu atveju negrįšime prie situacijos, kai vaikams reikdavo lakstyti gatvėmis. Turime nuo seniau likusių specialių klijų, bandysime patys klijuoti. Tačiau faktas tai, kad stadionas jau seniai reikalauja rimtų sprendimų“, – tikino direktorė.

B. Genienė tvirtina, kad viena pati gimnazija net ir su bendruomenės ir seniūnijos pagalba niekaip nesugebės išspręsti stadiono bėdų ir užtikrinti, kad jame būtų saugu sportuoti. Ši užduotis neišvengiamai tenka savivaldybei.

Gimnazijos vadovei pritaria ir Eržvilko seniūnas G. Kasputis. Jo manymu, stadione jau seniai pasidarė pavojinga sportuoti. Kodėl taip nutiko, seniūno nuomonė tvirta: prastai atlikti darbai, galimai nekokybiškos medžiagos ir anksčiau savivaldybėje dirbusių valdininkų netinkamas pareigų atlikimas.

Pasak seniūno, nuo 2011-ųjų iki tol, kol per paskutinius rinkimus pasikeitė rajono valdžia ir iš darbo išėjo tuometis Ūkio ir turto skyriaus vedėjas Stanislovas Andriulis, į stadiono problemas buvo reaguojama netinkamai. Net pretenzijos rangovams buvo pareikštos paskutinę minutę, iki garantinio termino pabaigos likus vos keletui dienų. Ir galbūt todėl, kad pareigas jau buvo palikęs minėtas valdininkas.

Tačiau ir tuomet šį tą pataisius stadiono danga vėl ėmė trupėti, luptis ir trūkinėti.

„Esu įsitikinęs, kad problemos kyla dėl stadiono pagrindo. Tai turėtų patvirtinti ekspertai, tačiau problemos, mano manymu, kyla dėl to, kad pagrindui panaudotas paprastas, o ne korėtas asfaltas. Korėtas asfaltas praleidžia vandenį, paprastas – ne. Todėl po danga kaupiasi vanduo, kuris šąla, virsta ledu, plečiasi ir ją plėšo“, – sakė seniūnas.

Paskutinį kartą G. Kasputis stadioną savivaldybės vadovams rodė liepos 16-ąją, kai gimnazijoje vyko išleistuvių šventė. „Tikiu, kad kažkokie sprendimai bus. Ir tikiuosi, kad jie bus dar šį rudenį. Žinoma, tinkamiausias sprendimas būtų stadioną perdaryti. Tačiau čia jau turi savo žodį pasakyti specialistai. Bet kokiu atveju, taip būti nebegali“, – sakė G. Kasputis.

Seniūno viltys gali likti tik viltimis, nes Jurbarko r. savivaldybės administracijos direktorė Vida Rekešienė tikina, kad jokios priemonės dėl Eržvilko stadiono tvarkymo kol kas nesvarstytos.

„Nieko konkrečiai apie tą stadioną nesvarstėme. Yra daugiau problemų, Skirsnemunėje irgi pradėjo luptis danga. Žiūrėsime, kaip tenai pavyks sutvarkyti. Jei darbus kažkokia įmonė atliks kokybiškai, galbūt žiūrėsime, ar pagal tą technologiją pavyks sutvarkyti Eržvilko stadioną. Viską parodys laikas“, – sakė V. Rekešienė.

Kol savivaldybė neskuba ir dairosi į duris pasibelsiančio sprendimo, mokyklose nuskambės mokslo metų pradžios skambutis. Panašu, kad Eržvilko gimnazijos vaikams teks ir vėl sportuoti už Europos Sąjungos pinigus įrengtame aikštyne, kuris neatitinka jokių europietiškų saugumo standartų.

Lukas PILECKAS« Back

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook