Stiklą, plastiką ir popierių galima mesti į naujus konteinerius

Stiklą, plastiką ir popierių galima mesti į naujus konteinerius (0)

2020-02-02

„Jurbarko komunalininkas“ informuoja, kad prie miesto požeminių šiukšlių konteinerių aikštelių  nebeliko pakuotėms skirtų antžeminių  konteinerių.  Tokių aikštelių mieste įrengta devyniolika. Netrukus turėtų atsirasti ir septynios antžeminės aikštelės su didesniais nei anksčiau konteineriais plastikui, stiklui ir popieriui.

Tik naujosiose aikštelėse

Sausio 24-ąją mieste antžeminiai pakuočių konteineriai surinkti iš tų vietų, kur yra įrengtos požeminės šiukšlių konteinerių aikštelės. Pasak „Jurbarko komunalininko“ direktoriaus Edmundo Mačiežos, šie pokyčiai planuoti seniai, apie naujuosius konteinerius kalbėta daug, tačiau išvežus antžeminius pakuočių konteinerius vis tiek sulaukta gyventojų nepasitenkinimo.

Į dalį miesto konteineriai grįš, tačiau kitokie – jie bus varpo formos ir gerokai talpesni už senuosius. Laimėjus konkursą pakuočių surinkimo paslaugai teikti, „Jurbarko komunalininkui“ teko įsigyti naujųjų konteinerių pakėlimui reikalingą techniką, tačiau ji nepritaikyta pakelti ir išversti senojo tipo konteinerių.

Šiek tiek painiavos kyla ir dėl to, kad gyventojai nežino, ar jau gali naudotis požeminiais konteineriais. Pernai spalio pabaigoje iškilmingai paskelbus apie šių aikštelių atidarymą, netrukus buvo uždrausta jomis naudotis, nes požeminius konteinerius statę rangovai paliko daug broko. Savivaldybė tuomet išplatino pranešimą, kad dėl gyventojų saugumo aikštelėmis naudotis negalima, tad šalia jų buvo palikti ir senieji šiukšlių konteineriai, skirti ne tik mišrioms atliekoms, bet ir pakuotėms. Kol kas iš požeminių aikštelių kaimynystės išvežti tik pakuočių atliekoms skirti konteineriai.

Rūšiuoti apsimoka

„Gyventojus skatiname tvarkingai rūšiuoti, nes kuo daugiau ir tvarkingiau rūšiuojama, tuo mažesnių sąskaitų už šiukšlių išvežimą žmonės sulaukia. Mes vežame stiklą, popierių ir plastiką, kita įmonė – mišrias atliekas. Pakuočių išvežimą apmoka jas pardavęs verslas, jurbarkiečiai moka tik už nerūšiuotas atliekas. Kitaip sakant, už konteinerių pakėlimų skaičių. Kuo daugiau bus rūšiuojama, tuo mažiau bus vežama mišrių atliekų. Tuo mažiau reikės mokėti už jų išvežimą – nauda visiems“, – sakė E. Mačieža.

Komunalininkai jurbarkiečių prašo pagal galimybes tinkamai paruošti atliekas. E. Mačiežos teigimu, daug problemų kyla dėl didelių kartoninių pakuočių nuo baldų, buitinės technikos ir pan. Žmonės kartoninių dėžių neplėšo, o tiesiog palieka prie konteinerių. „Matysime kaip bus. Reikia pripažinti, kad kartonines dėžes plėšyti namuose į mažus gabalėlius, kad jos tilptų per nedidelę konteinerio angą – labai nepatogu“, – svarstė E. Mačieža.

Bendrovės vadovas gyventojus kviečia elgtis atsakingai ir statybines atliekas, baldus, kitus didelius daiktus vežti į stambiagabaričių atliekų aikštelę Statybininkų g. 4A, Jurbarke. „Randame prie konteinerių visko. Tačiau labiausiai mane stebina automobilių salonų likučiai. Išmetama tiek plastiko – prietaisų skydelių, kitų salono dalių, kad net neįsivaizduoju iš kur jo tiek paimama. Nemanau, kad tokios šiukšlės atkeliauja iš privačių žmonių garažų“, – stebėjosi E. Mačieža.

Derins su Smukučiais

Aktyvumo ir kantrybės E. Mačieža tikisi iš Smukučių gyventojų. Šioje miesto dalyje esančiuose soduose yra nuolat gyvenančių žmonių, tačiau iki šiol čia nerenkamos pakuočių atliekos, nenaudojami individualūs pakuočių surinkimo konteineriai. Nebuvo net numatyto jų surinkimo maršruto.

Įmonė neturi duomenų, kiek soduose nuolat gyvena žmonių ir kiek tokių konteinerių čia reikėtų. Todėl gyventojų prašoma paskambinti telefono numeriu 8 616 20 444 ir užsiregistruoti dėl konteinerių pristatymo.

 „ŠVIESOS“ inform.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook