Su jubiliejumi, barone fon Štetenai!

Su jubiliejumi, barone fon Štetenai! (1)

2021-01-23

2016-ųjų balandžio 23-oji. Prof. dr. Volfgangą fon Šteteną Jurbarko Garbės piliečio vardo suteikimo proga sveikina Laura ir Mindaugas Kairiai – su baronu jie susipažino prasidėjo kone prieš du dešimtmečius, kai tuometis Bundestago narys aplankė evangelikų liuteronų parapiją. J. Stanaitienės nuotr.

Jurbarko Garbės pilietis Volfgangas fon Štetenas (Wolfgang von Stetten) švenčia 80-metį. Vokietijos pilietį, Lietuvos garbės konsulą Badeno-Viurtenbergo žemėje ir nuoširdų Jurbarko bičiulį pažįsta daug mūsų krašto žmonių, su džiaugsmu prisimena barono svetingumą lankantis jo šeimos pilyje Vokietijoje bei malonius susitikimus čia, savo mieste. Tad sveikinimai jubiliejaus proga baronui skrieja ir iš Jurbarko.

Nuoširdus ir dosnus

Kai Lietuva atgavo nepriklausomybę, prof. dr. Volfgangas fon Štetenas buvo Vokietijos Federacinės Respublikos parlamento – Bundestago narys. 1991-aisiais jis atvyko į Vilnių susitikti su Lietuvos Respublikos vadovais, Seimo ir Vyriausybės nariais.

O 1992 m. pirmą kartą apsilankė Jurbarke, Seimo nario Antano Račo, jurbarkiškio, pakviestas. Su V. fon Štetenu Jurbarke viena pirmųjų susipažino Kristina Vančienė.

Paprašyta prisiminti, ji sakė: „Apie šitą žmogų šnekėti labai smagu, kadangi jis yra visada labai nuoširdus, nepasikėlęs, neišpuikęs ir nė į vieną žmogų nežiūri iš viršaus.“

1992 m. K. Vančienė vedė vokiečių kalbos kursus jaunuoliams, besirengiantiems važiuoti praktikos pas Vokietijos ūkininkus – tokia buvo pirmoji, tuomet labai vertinga, Bundestago nario dovana mūsų valstybei.

„Palydėjau pirmąją praktikantų grupę – 50 jaunuolių iš Tauragės regiono, o iš viso Vokietijoje praktikavosi apie tūkstantį jaunuolių iš mūsų ir Kelmės krašto. Kaip tik tada nuvažiavome ir į Kiunzelsau, Štetenų pilį. Baronas pats mus pasitiko ir pasveikino“, – pasakoja jurbarkietė.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arbe prenumeruokite eletroninę versiją.« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook