Balsavimas

Ar turite savo favoritą tarp septynių kandidatų į Jurbarko r. savivaldybės merus kovo 3 d. rinkimuose?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Sužaliuos šimtmečio ąžuolynas

Sužaliuos šimtmečio ąžuolynas (0)

2018-04-28

Balandžio 20 d. prie Vadžgirio girininkijos (Šimkaičių sen.) šurmuliavo minia. Į miškasodį susirinko miškininkai, moksleiviai ir vietiniai gyventojai. Visų jų tikslas buvo vienas – pasodinti Šimtmečio ąžuolyną.

Tiesa, ąžuolynu vadinti pasodintą mišką ne visai tikslu. Maždaug pusantro hektaro plote šaknis įleis ne tik 3600 ąžuoliukų, bet ir maždaug 1700 liepaičių.

Vadžgirio girininkijos girininkas Alvydas Tamošaitis juokavo, kad iš pradžių sodinti miškelio prie girininkijos niekas neplanavo. Tačiau kai Aplinkos ministerija ir Valstybinių miškų urėdija balandžio 28-ąją, paskutinį šio mėnesio šeštadienį, pakvietė į valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtą nacionalinį miškasodį, norinčiųjų atsirado tiek daug, kad teko galvoti kaip visus įdarbinti.

„Labai norėjo prisidėti mūsų veteranai, buvę miškininkai. Taip pat – Vadžgirio, Paskynų bendruomenės. Kadangi šalia girininkijos turėjome laisvą plotą, nusprendėme būtent čia sodinti ąžuolus ir liepaites“, – sakė A. Tamošaitis.

Miškasodžio pradžia simboliškai buvo paskelbta prie pastatyto koplytstulpio. Vadžgirio pagrindinės mokyklos moksleiviai susirinkusiuosius į miškasodį pasveikino dainomis, o rajono valdžios atstovai organizatoriams įteikė padėką.

„Koplytstulpį išdrožė miškininkas Saulius Jocius. Žmogus turi menininko gyslelę, gražiai drožia, todėl pavyko padaryti savo jėgomis“, – sakė A. Tamošaitis.

Maždaug aštuonios dešimtys savanorių apsodino daugiau nei pusę numatyto sklypo. Miškininkai medelius sodino ir pirmadienį.

Vadžgirio ąžuolynas – dalis šimtmečio nacionalinio miškasodžio akcijos. „Per visoje Lietuvoje vyksiančias miškasodžio talkas bus pasodinta net 100 hektarų miško, – sakė aplinkos viceministras Martynas Norbutas. – Ne mažiau reikšmingas sprendimas – net keliose Lietuvos vietose pasodinti šimto ąžuolų giraites“.

Nacionalinis miškasodis vyks visuose keturiasdešimt dviejuose Valstybinių miškų urėdijos (VMU) regioniniuose padaliniuose. Daugumoje jų miškininkų globojami talkininkai sodins ąžuoliukus, liepaites, pušis, egles, berželius, kitų rūšių medžius. Be Vadžgirio, šimtmečio ąžuolynai turėtų sužaliuoti VMU Biržų, Dubravos, Kaišiadorių, Kėdainių, Kretingos, Radviliškio, Šiaulių ir Veisiejų padalinių miškuose.

„Miškininkai lauks kiekvieno talkininko, nuo mažiausio iki didžiausio, norinčio savo rankomis prisidėti gausinant žaliąjį šalies turtą ir tokia simboline dovana pasveikinti savo valstybę, – sakė Valstybinės miškų urėdijos direktorius Marius Pulkauninkas. – Sunku rasti dar prasmingesnę dovaną Lietuvai kaip ši visuotinė akcija“.

Lukas PILECKAS« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook