Svarstė, kaip sutramdyti smurtaujančius paauglius

Svarstė, kaip sutramdyti smurtaujančius paauglius (1)

2019-05-31

Ketvirtadienio rytą Jurbarko r. savivaldybėje buvo sušauktas rajono valdžios, švietimo ir kitų įstaigų, įvairių tarnybų ir policijos susirinkimas. Per jį svarstytos pastaruoju metu rajoną sukrėtusių nusikaltimų priežastys ir bandyta aiškintis, kaip tokių dalykų išvengti ateityje. 

Praėjusį savaitgalį tiek Jurbarką, tiek visą Lietuvą sukrėtė išpuolis prieš dešimtokę. Per vienos iš rajono gimnazijų moksleivių šventę Tauragės r. esančioje kaimo turizmo sodyboje, įtariama, vienuoliktokas mergaitę kraupiai sumušė, o tada bandė išžaginti. Įtariamajam įgyvendinti savo kėslus sutrukdė į lauką išėję ir nusikaltimą pamatę gimnazistės bendraklasiai.

Šis nusikaltimas sukėlė dar didesnę įtampą bendruomenei, kuri dar buvo neatsigavusi po gegužės 9-ąją įvykdytos žmogžudystės. Tuomet apleistame darželyje Jurbarke, įtariama, septyniolikmetis paauglys peiliu nužudė metais vyresnį draugą. Aiškinantis nusikaltimo aplinkybes buvo sulaikyta ir keturiolikos metų mergina.

Į įtampos perpildytą parako statinę kibirkščių pažėrė ir pirmadienio įvykiai, kai po pietų vykusias vieno kovos menų sporto klubo treniruotes pertraukė moksleivių gauja. Pirminiais duomenimis, atėję 6-8 klasių moksleiviai bandė iš treniruotės išsivesti mergaitę, su kuria norėjo išsiaiškinti santykius. Galimai planuotą susidorojimą su paaugle sutrukdė ją užstojusi trenerė, kuri iškvietė policiją.

Žadėjo tvarką

Į susitikimą atvyko regiono policijos vadovai – Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Harimantas Poškevičius, Jurbarko komisariatui laikinai vadovaujanti Laura Strimaitienė. Nuolatinis Jurbarko policijos viršininkas Aivaras Dumčius šiuo metu atostogauja ir yra išvykęs į užsienį.

Į susirinkusiuosius kreipęsis H. Poškevičius pirmiausia bandė nuraminti žmones. Pavaduotojas tikino, kad pareigūnai kokybiškai atlieka savo darbą, tiria nusikaltimus ir nustatys kaltininkus. Kartu policininkas tvirtino, kad pats Jurbarkas ir rajonas neišsiskiria nusikaltimų kiekiu ar žiaurumu ir yra saugus regionas gyventi.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba prenumeruokite elektroninę leidinio versiją.

„Šviesos“ inform.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook