Tai ko galbūt dar nežinojote apie domeną

Tai ko galbūt dar nežinojote apie domeną (0)

2019-10-22

Ketinantiems susikurti savo internetinę svetainę, ko gero, galvoje sukai gan nemažai klausimų į kuriuos ieškote atsakymo internete, pažystamų rate ar pas profesionalus. Nepakenks kartoti ir kartoti šią informaciją, kadangi dauguma padaro klaidų rinkdamiesi domeną.

Kiekvienas profesionalas pasakys, kad tinkamas domeno pasirinkimas gali lemti itin daug, tarp to – jūsų puslapio populiarumą. Mat renkant domeno pavadinimą vertėtų pagalvoti ne tik apie savo įmonės vertybes, Google paieškos parametrus, bet ir apie būsimuosius lankytojus. Taigi, kokį domeną pasirinkti, kad atitiktumėte paprasto vartotojo lūkesčius ir priverstumėte jį apsilankyti jūsų svetainėje dar ir dar kartą? Viskas labai paprasta.

Pirmiausia, domeno vardas turėtų būti neilgas, be sudėtingų simbolių. Čia tinka taisyklė – kuo paprasčiau, tuo geriau. Pavadinimas turi būti paprastas dėl pagrindinės priežasties – jis turi būti lengvai įsimenamas jūsų internetinės svetainės lankytojams. Kai kurie vadovaujasi tokiais mitais, kad pavadinime panaudotas raktažodis, padeda pasiekti geresnius reitingus paieškoje. Tačiau tai netiesa. Tokiais veiksmais galite pakenkti savo tinklalapiui, nes lankytojas susidarys neigiamą išankstinę nuomonę.

Renkant domeno pavadinimą, patariama pagalvoti apie savo įmonės vardą. Jeigu jis lengvai įsimenamas ir trumpas, kodėl gi nepanaudojus jo? Tokiu būdu ne tik pakelsite savo įmonės žinomumą, tačiau kiekvienas lankytojas u-sukęs į jūsų tinklalapį iš karto žinos turinį, jeigu bus pasidomėjęs jūsų įmone. Žinoma, pasitaiko atvejų, kada įmonės pavadinimas yra ilgas ir sudėtingas, tokiais atvejais, nereikia bijoti jo trumpinti.

Jeigu jūsų kuriamas internetinis tinklalapis bus naudojamas internetiniams pardavimams, tuomet pavadinimas tikrai turėtų būti sudarytas iš raktažodžių. Tik atidžiai apmąstykite, kokį raktažodį naudosite.

Net ir profesionalas pripažintų, kad domeno pavadinimą kur kas sunkiau sugalvoti, jeigu nebus naudojamas įmonės pavadinimas. Jeigu jūsų svetainės turinys nebus itin unikalus ir yra konkurentų, kurie užsiima panašia veikla, užsukite pas juos ir paanalizuokite, kokius domenus naudoja jie. Paprastai patariama, susidaryti ilgą sąrašėlį galimų domeno pavadinimų, o kad galvoti būtų lengviau, patariama atkreipti dėmesį į jūsų įmonės vykdomą veiklą, paslaugas ar prekes. Taip pat pagalvokite, kokį turinį kelsite į savo internetinę svetainę. Tai patikimiausias būdas sugalvoti tinkamą pavadinimą domenui.

Patariame sugalvoti ne vieną, o keletą žodžių kombinacijų. Taip pat, įsitikinkite, kad pavadinimas kurį ką tik sugalvojote, jau nėra panaudotas. Tą padaryti galite nuėję į tam tikrą svetainę. Svarbu, visuomet numatyti kelis ėjimus į priekį. Jeigu ketinate ateityje veiklą plėsti į tarptautinę rinką, tuomet iš karto įsigykite domeną ne tik su galūne „lt”, tačiau ir su „com” ar kitomis.

Pasimokykite iš kitų klaidų. Dažniausiai daroma klaida – nereikalingų simbolių perteklius.  Įsidėmėkite, niekada domeno pavadinime nevartokite brūkšnių, nereikalingų skaičių, nesuprantamų trumpinių ir t.t. O pats svarbiausias dalykas – nenaudokite varžovų, žinomų prekių ženklų vardų. Ne toks svarbus, bet vertas dėmesio pastebėjimas, jeigu jungiate du žodžius, stenkitės, kad jie nesibaigtų ir neprasidėtų ta pačia raide, pavyzdžiui, www.gerasstilius.lt.

Užsak. Nr. 1206.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook