Balsavimas

Ar pritartumėte, kad Dainių pelkėje būtų kasamos durpės?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Tarnybas apgavęs vyras – nenubaustas

Tarnybas apgavęs vyras – nenubaustas (1)

2018-08-22

Liepos 20-osios vakare, apie 21.30 val., į Jurbarke, Gedimino g., esantį daugiabutį skubėjo gelbėtojai ir medikai. Buvo pranešta, kad dega butas antrame namo aukšte.

Į nelaimės vietą skubiai atvyko net trys ugniagesių automobiliai ir greitoji medicinos pagalba. Tačiau netrukus paaiškėjo, kad iškvietimas – nevykęs girto piliečio pokštas.

Panašu, kad melagingai į tariamą gaisrą tarnybas iškvietęs pilietis tiesiog norėjo patekti į užrakintą butą. Tiesa, iki šiol neaišku, ar tas butas buvo jo, ar kieno nors kito.

Toks vyro poelgis sukėlė didžiulį jurbarkiečių pasipiktinimą. Žmonės įvykio vietoje kalbėjo, kad jį reikėtų be gailesčio nubausti. Kokia bauda jam skirta, skaitytojai redakcijos teiravosi ir prabėgus keletui savaičių.

„Visos tarnybos suvažiavo. O jei būtų buvęs tikras iškvietimas? Jei būtų iš tiesų kažkam reikėję pagalbos? Kas tada? Tikrai svarbu, kad tokie poelgiai būtų griežtai įvertinti, o tokie žmonės sulauktų bausmių“, – rašė skaitytojas.

Kadangi ugniagesius iškvietęs vyras, nuo kurio sklido alkoholio kvapas, buvo dar ir agresyvus, jį sutramdyti ir nubausti už melagingą iškvietimą pareigūnai iškvietė policiją. Pastaroji pilietį išsivežė.

Tačiau baudos už bendruomenę papiktinusį poelgį jis negavo. Nustatyti girtumą atsisakęs vyras buvo nubaustas už tai, kad viešoje vietoje vartojo alkoholį, keikėsi ir netinkamai elgėsi bei trukdė pareigūnams atlikti savo darbą.

„Atvykus paaiškėjo, kad 34-erių pilietis būdamas neblaivus pametė nuo buto raktus ir iškvietė ugniagesius, kad jie patektų į vidų ir atrakintų duris. Ugniagesiai už melagingą iškvietimą priims procesinį sprendimą patys. Vyriškis buvo pristatytas į Jurbarko komisariatą, nes atsisakė pateikti savo anketinius duomenis ir pasitikrinti girtumą bei būdamas viešoje vietoje vartojo necenzūrinius žodžius. Jam už tai surašytas protokolas, o bausmę skirs teismas“, – sakė Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė Sigita Šatienė.

Pareigūnė taip pat tvirtino, kad bausmę skirti turėjo ugniagesiai, o ne policija, nes vyras kvietė būtent ugniagesius.

Tačiau tokiai policijos pozicijai nepritaria Jurbarko priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai laikinai vadovaujantis Edvinas Šulskis. Pasak pareigūno, policija į įvykio vietą ir buvo kviesta tam, kad girtam vyrui surašytų protokolą už melagingą iškvietimą.

„Tikrai ne mūsų tarnyba turėjo tą daryti“, – situacija stebėjosi E. Šulskis.

Kas iš tiesų turėjo nubausti vyrą už didžiulį bendruomenės pasipiktinimą sukėlusį poelgį, nesutarė ir Valstybinės priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo bei Policijos departamentai.

Valstybinės priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Vida Šmigelskienė situacijos plačiau pakomentuoti negalėjo ir patarė kreiptis į Bendrojo pagalbos centro komunikacijos specialistus.

Policijos departamento komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Revita Janavičiūtė tikino, kad kiekviena situacija vertinama individuliai. „Už melagingą iškvietimą paprastai baudžiama tada, kai asmuo suvokia, kad nieko neįvyko, tačiau skambina ir tyčia melagingai praneša, kad kažkas įvyko. Kaip, pvz., pranešimas, kad užminuotas pastatas. Vienu atveju jaunimas, neturėdamas ką veikti, pokštauja, ir suvažiuoja spec. tarnybos, kitas atvejis – asmuo pastate pamato daiktą ir jam tai sukelia įtarimų, jis praneša 112, vėl visi suvažiuoja, nors jokio užminavimo nėra, tiesiog žmogui sukėlė įtarimų. Pirmu atveju melagingas pranešimas, o antru atveju – žmogus nebuvo abejingas ir pranešė“, – sakė specialistė.

Tačiau R. Janavičiūtė negalėjo paaiškinti, kas konkrečiai turėjo bausti melegingai pagalbą iškvietusį jurbarkietį.

Bendrojo pagalbos centro atstovė viešiesiems ryšiams Vilma Juozevičiūtė tvirtino, kad tarnyba ne taip retai prašo nubausti centro darbą trukdančius piliečius, kurie melagingai praneša apie įvykius.

„Mes paprastai rašome pareiškimus policijai nurodydami tokio skambintojo duomenis. Tuomet policija juos suranda ir nubaudžia“, – tikino moteris.

Kol tarnybos bado viena į kitą pirštais, faktas, kad žmonių pyktį sukėlęs neblaivaus vyro poelgis liko neįvertintas. Jis nubaustas už tai, kad girtas buvo viešoje vietoje, elgėsi negražiai ir trukdė pareigūnams dirbti, tačiau jokios bausmės už melagingą tarnybų iškvietimą negavo.

Lukas PILECKAS« Back

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook