Balsavimas

Ar Jurbarko ligoninė turėtų likti?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Tarp darbuotojų ir direktoriaus – karo kirvis

Tarp darbuotojų ir direktoriaus – karo kirvis (6)

2018-09-02

Mechanikas Vidas Gailius stebėjosi, kaip galima vadovauti įmonei, jei nebendraujama su darbuotojais – susitikimo su jais direktorius nesurengė daugiau nei metus.

Vis stipriau kunkuliuojančios aistros Jurbarko autobusų parke rugpjūčio 27 d. išsiliejo susirinkime. Darbuotojų iniciatyva buvo surengtas susitikimas su įmonės direktoriumi Arvydu Štulu. Problemų neapsikentę žmonės siekė ne tik jas įvardyti ir išgirsti sprendimo būdus, bet ir viešumo – į susitikimą pakvietė ir vietos politikus, ir žiniasklaidą.

Autobusų parko vadovas A. Štulas į susirinkimą vėlavo beveik dešimt minučių ir pasirodė lydimas savivaldybės mero Skirmanto Mockevičiaus. Netikėtu rajono vadovo apsilankymu darbuotojai tik apsidžiaugė – vylėsi, kad jų problemos tikrai bus išgirstos.

Kilo įtarimų

Susirinkimą surengusi autobusų parko darbo taryba norėjo aptarti daugybę reikalų, kylančių todėl, kad direktorius A. Štulas esą nesikalba su darbuotojais. Žmonės norėjo išsiaiškinti, kodėl įmonėje be kolektyvo žinios buvo planuojama reorganizacija, o ketinant atleisti senus darbuotojus, priimta naujų.

Būtent apie planuotus atleidimus pirmiausia ir kalbėta. Juolab kad tokie pokyčiai greičiausiai būtų pažeidę įstatymą, o atleistieji būtų galėję teismo sprendimu grįžti į darbą.

„Didžiausią nepasitenkinimą sukėlė rugpjūčio 20-osios direktoriaus kreipimasis į savivaldybės administracijos direktorę Vidą Rekešienę dėl įmonės struktūros – ji yra perteklinė. V. Rekešienė pertvarkai neprieštaravo. Direktorius teigia, kad įmonėje naikinamos keturios pareigybės, kuriose dirba šeši žmonės – administratoriaus, budinčių mechanikų, sandėlininko ir mechaniko, saugos ir sveikatos specialisto“, – sakė darbo tarybos pirmininkas Eduardas Bindokas.

Pasak jo, klausimų dėl budinčių mechanikų nekyla – apie pokyčius buvo pranešta, jie derinti su darbo taryba, o žmonėms pasiūlytos kitos darbo vietos – vairuotojų. Tačiau dėl kitų pareigybių naikinimo darbo taryba įžvelgė įstatymo pažeidimų.

„Rugpjūčio 1 d. vietoje kontrolės vadybininkės, kuri išėjo į pensiją, direktorius priėmė merginą iš darbo biržos. Tuo metu niekas nenumanė, kabutėse, kad yra perteklinių darbuotojų. Tačiau ateina naujas žmogus, o mes, senieji, tampame pertekliniais. Todėl mes matome ne perteklines pareigybes, o direktoriaus nesusikalbėjimą su darbuotojais ir nuomonių skirtumus. Kur pažiūrėsi, yra nesutarimai. Čia gal kerštavimas, o ne restruktūrizacija. Visais klausimais, nuo padangų keitimo, iki tepalų keitimo yra nesutarimai su direktoriumi. Todėl darbo taryba nepritaria tokiai restruktūrizacijai, kuri sukelta dirbtinai ir iš asmeninių nesutarimų su darbuotojais“, – sakė E. Bindokas

Darbo tarybos pirmininko teigimu, direktoriaus bandyta vykdyti reorganizacija ne tik neaiški, bet ir neteisėta. Bet koks judesys įmonėje, kuris susijęs su žmonių atleidimais ar pareigų keitimu, privalo būti prieš tai aptartas su darbo taryba. Reorganizacija buvo pradėta to nepadarius, todėl – pažeidžiant įstatymus.

Visą straipsnį apie situaciją autobusų parke skaitykite laikraštyje arba prenumeruokite elektroninę laikraščio versiją.

„ŠVIESOS“ inform.« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook