Balsavimas

Ar pajutote, kad labai padidėjo žemės mokestis?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Teisininkų konsultacijos jurbarkiečių nesugundė

Teisininkų konsultacijos jurbarkiečių nesugundė (0)

2018-11-07

Pasak teisėjo padėjėjos Virginijos Bankauskienės, bendras bylų kiekis teismuose mažėja. J.Stanaitienės nuotr

Spalio 25-ąją, Konstitucijos ir Europos teisės dieną, Lietuvos teismuose Nacionalinės teismų administracijos iniciatyva trečią kartą surengtas nemokamų teisinių konsultacijų renginys „Jūs klausiate – mes atsakome“. Jame dalyvavo ir Marijampolės apylinkės teismo Jurbarko rūmai, tačiau šiemet gyventojų susidomėjimo ir klausimų sulaukta nedaug.

Laukė visą dieną

Marijampolės apylinkės teismo Jurbarko rūmuose ketvirtadienį gyventojų laukė keturi konsultantai: advokatai Donatas Ramanauskas ir Osvaldas Radimonas, Jurbarko r. savivaldybės juristė Roberta Raškevičienė ir advokato padėjėja Neringa Žilaitienė.

Pasak Marijampolės apylinkės teismo Jurbarko rūmų teisėjo padėjėjos Virginijos Bankauskienės, visi konsultantai geranoriškai sutiko skirti savo laiką nemokamoms konsultacijoms.

„Trečius metus jungiamės prie šios akcijos ir sulaukiame pagalbininkų iš teisininkų bendruomenės. Gyventojai gauna pusvalandžio trukmės konsultaciją“, – sako V. Bankauskienė.

Pirmaisiais akcijos metais Jurbarke į teisininkus kreipėsi septyni gyventojai, pernai jų buvo jau keturiolika. Šiemet neišspręstų teisinių reikalų, dėl kurių norėtų pasitarti, turėjo vos šeši jurbarkiečiai, į teismo rūmus sugužėję iš pat ryto.

Pasak V. Bankauskienės, gyventojai turi įvairių klausimų: dėl skyrybų, vaikų išlaikymo, paveldėjimo, žemių grąžinimo.

Teismo atstovė priminė, kad nemokamą teisinę pagalbą gyventojai gali gauti ne tik per akcijas. „Mažesnes pajamas gaunantys gyventojai pirminę teisinę konsultaciją gali gauti savivaldybėje. Jei reikalinga ir tolimesnė teisinė pagalba, dėl jos skyrimo sprendžia Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnyba. Žmogui, turinčiam atitinkamo dydžio, kuris nurodytas įstatymuose, pajamas gali būti suteikiama ir antrinio lygio pagalba. Pagal gaunamas pajamas tokia pagalba kompensuojama 50 arba 100 proc.“, – primena V. Bankauskienė.

Antrinę teisinę pagalbą Jurbarke teikia keli advokatai, pasirašę sutartis su Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnyba. Jie konsultuoja mažas pajamas gaunančius gyventojus, atstovauja jiems teismuose.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba prenumeruokite elektroninę laikraščio versiją.

„ŠVIESOS“ inform.« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook