Teismas sprendimo nepakeitė

Teismas sprendimo nepakeitė (4)

2019-08-28

Vida Rekešienė skundė nutartį nušalinti ją nuo pareigų, tačiau Kauno apygardos teismas skundą atmetė.

Kauno apygardos teismas atmetė buvusios Jurbarko r. savivaldybės administracijos direktorės Vidos Rekešienės skundą dėl nušalinimo nuo pareigų. Tokią nutartį rugpjūčio 1  d. priėmė Kauno apylinkės teismo Kauno rūmai.

Specialiųjų tyrimų tarnybos Kauno valdybos pareigūnams atliekant ikiteisminį tyrimą dėl korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų Jurbarko r. savivaldybėje, V. Rekešienei buvo pareikšti įtarimai dėl piktnaudžiavimo, dokumentų suklastojimo bei turto iššvaistymo. Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų nutartimi nuo rugpjūčio 2 d. ji buvo trims mėnesiams nušalinta nuo pareigų.

STT tiria aplinkybes  dėl viešojo pirkimo pagrindu sudarytos sutarties vykdymo, galimai pažeidžiant nustatytą tvarką bei suklastojus dokumentus ir savivaldybės lėšomis apmokėjus už netinkamai atliktus statybos darbus.

Jurbarko r. savivaldybė su viešąjį pirkimą laimėjusia UAB „Voverės namai“ sutartį pasirašė 2018 m. spalio 2 d. Pagal šią sutartį bendrovė turėjo atnaujinti Jurbarko Naujamiesčio progimnazijos sporto aikštyną, tačiau darbai sustojo, nors savivaldybė pervedė pinigus ne tik už dalį atliktų darbų, bet ir už neatliktus darbus. Įtariama, kad 180 tūkst. eurų buvo pervesta pagal galimai suklastotus darbų atlikimo aktus.

Šiemet UAB „Voverės namai“ į progimnazijos sporto aikštyną negrįžo ir jokių darbų nesiėmė, o galiausiai pasitvirtino įtarimai, kad bendrovė, gavusi savivaldybės pinigus, projekto nežada baigti.

Įtarimai dėl piktnaudžiavimo, dokumentų suklastojimo bei padėjimo iššvaistyti turtą buvo pareikšti ir savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojui Dariui Juodaičiui bei dviem Infrastruktūros ir turto skyriaus specialistėms.  D. Juodaitį, kaip ir V. Rekešienę, teismas nuo pareigų nušalino trims mėnesiams.

Rugpjūčio 13 d. į neeilinį savivaldybės tarybos posėdį susirinkę politikai pasitikėjimo netekusius V. Rekešienę ir D. Juodaitį atleido iš užimamų pareigų nepasibaigus jų kadencijai. V. Rekešienę į administracijos direktorės postą delegavo socialdemokratai, jos pavaduotoją D. Juodaitį – konservatoriai. Pareiškus įtarimus, abu narystę partijose sustabdė.

Rytoj, rugpjūčio  29 d., vyksiančio rajono tarybos posėdžio darbotvarkėje įtrauktas klausimas ir dėl nepasitikėjimo mero pavaduotoju Daivaru Rybakovu. Nepasitikėjimą jam pareiškė grupė tarybos narių, manančių, kad jis taip pat turi prisiimti atsakomybę dėl susiklosčiusios situacijos, per savivaldos rinkimus rinkėjams skleistos ir, politikų nuomone, juos klaidinusios informacijos apie  rajono konservatorių nuostatas ir požiūrio į politinę ir darbinę korupciją.

„Šviesos“ inform.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook