Balsavimas

Ar pritartumėte, kad Dainių pelkėje būtų kasamos durpės?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Tiekiamas vanduo – švarus

Tiekiamas vanduo – švarus (0)

2018-11-26

Lapkričio 21-ąją atnaujintas centralizuotas vandens tiekimas Šimkaičiuose. Toks sprendimas priimtas po to, kai paaiškėjo, kad seniau užkonservuoto gręžinio vanduo yra švarus – arseno kiekis nekenksmingas sveikatai.

Taip pat buvo atlikti šio gręžinio mikrobiologiniai ir cheminiai vandens tyrimai, kurių rezultatai atitiko higienos normas.

Pasak įmonės „Jurbarko vandenys“ direktoriaus Dariaus Dragūnavičiaus, tikimasi, kad vandens senajame gręžinyje užteks. Būtent dėl vandens trūkumo anksčiau ši vandenvietė buvo uždaryta ir užkonservuota.

Šimkaičių ir Kniečių kaimų gyventojai prieš faktą, kad neaišku, kiek laiko gėrė  arsenu užterštą vandenį atsidūrė spalio pabaigoje. Aišku tik tiek, kad ne ilgiau, nei metus, nes 2017-ųjų rudenį daryti tyrimai parodė, kad arseno vandenyje nebuvo.

Šiemet, nurodžius Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai, buvo paimti vandens mėginiai iš naujojo gręžinio ir nustatyta, kad viename litre yra 15 mikrogramų nuodingo sunkiojo metalo. Tai – gerokai daugiau nei leistini dešimt mikrogramų.

Vėliau tyrimai sukėlė dar daugiau nerimo. Paaiškėjo, kad skirtingos laboratorijos gavo skirtingus rezultatus – vieni jų buvo arti normos – 11,4 mikrogramo, kiti triskart didesni – 36 mikrogramai litre.

Lapkričio viduryje surengtame savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje šimkaitiškiai gerų žinių neišgirdo. Buvo aišku tik tiek, kad nežinoma, nei iš kur arsenas atsirado vandenyje, nei kaip su tuo kovoti. Todėl žmonėms beliko vandenį pirkti arba semtis iš „Jurbarko vandenų“ atvežtų talpų.

Ieškodami išeities „Jurbarko vandenų“ specialistai pirmiausia pakeitė vandens gręžinio įrangą, tačiau tai – nepadėjo. Todėl vėl buvo pradėtas eksplotuoti senasis gręžinys.

„Vandens tyrimus dėl arseno dabar darysime dažnai. Tikimės, kad vandens senąjame gręžinyje pakaks. Tačiau faktas tai, kad arseno problema atsiranda visoje Lietuvoje, todėl vis tiek kažkada neišvengiamai reikės ieškoti kažkokių išeičių, kaip vandenį išvalyti“, - sakė D. Dragūnavičius.

„ŠVIESOS“ inform.« Back

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook