Balsavimas

Ar pritartumėte, kad Dainių pelkėje būtų kasamos durpės?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Tymai kelia nerimą ir jurbarkiečiams

Tymai kelia nerimą ir jurbarkiečiams (0)

2019-04-14

Pasak Aurelijos Valiokienės, kiekvienu tymų atveju tiriama susirgusiojo aplinka, nustatomi artimą sąlytį turėję asmenys, kurie esant būtinybei siunčiami skiepytis. J. Stanaitienės nuotr.

Lietuvoje sparčiai plintant susirgimams tymais, ietis kryžiuojant skiepų šalininkams ir priešininkams, gyventojai vis labiau nerimauja dėl savo ir vaikų sveikatos. Tą pajuto ir Jurbarko medikai – į juos dėl informacijos apie tymus kreipiasi vis daugiau žmonių, o Nacionalinio visuomenės sveikatos centro darbuotojai tiria pirmus tymų atvejus rajone.

Delsti negalima

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Tauragės departamento Jurbarko skyriaus vyriausioji specialistė Aurelija Valiokienė varto seniai stalčiuje užmirštą tymų registracijos žurnalą. Jame užregistruoti tymų atvejai rajone nuo 1984 m. Kasmet būdavo užfiksuojama po kelis susirgimus tymais, paskutinis įrašas – 1993 m., kai tymais susirgo 5 gyventojai.

„Šiemet vėl teks pradėti registraciją. Kol kas turime vieną patvirtintą tymų atvejį ir vieną įtariamą. Laukiame laboratorinio patvirtinimo“, – antradienį „Šviesai“ sakė specialistė. Ketvirtadienį buvo gautas atsakymas ir dėl antrojo ligonio – jis serga tymais.

Kovo pradžioje tymais susirgo iš kelionės po Europą grįžęs 22 metų vaikinas. Pagal turimus duomenis, jis septynerių metų buvo skiepytas viena vakcinos nuo tymų doze. „Imunitetas buvo nepakankamas, todėl vaikinas susirgo. Ligos eiga nebuvo sudėtinga“, – sako A. Valiokienė.

Patvirtinus tymų diagnozę Visuomenės sveikatos centro specialistai privalo išsiaiškinti sergančiojo kontaktus ir esant reikalui turinčius riziką užsikrėsti šia liga žmones nukreipti skiepytis. Pirmuoju atveju ligonio artimieji nuo tymų buvo skiepyti.

Antruoju atveju Jurbarko rajone registruotam ir čia pas medikus prisirašiusiam, bet Kaune gyvenančiam ir dirbančiam trisdešimtmečiui pirminės apžiūros metu tymus diagnozavo Kauno medikai. „Jurbarko r. gyvena jo tėvai, vyriškiui reikėjo nedarbingumo pažymėjimo, tad jis grįžo čia. Šis žmogus, puikiai suvokdamas, kad gali užkrėsti kitus, ėmėsi atsargumo priemonių – važiuodamas viešuoju transportu dėvėjo medicininę kaukę, nevyko į ligoninę. Žinoma, geriausiai, kai toks asmuo iš viso vengia išeiti iš namų, tačiau kai nėra kitos išeities, kaukės yra apsisaugojimo priemonė“, – paaiškina A. Valiokienė.

Daugiau skaitykite laikraštyje arba prenumeruokite elektroninę laikraščio versiją.« Back

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook