Balsavimas

Ar tinkamai prižiūrimos gatvės Jurbarke?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Ugniagesių komandos laukia savanorių

Ugniagesių komandos laukia savanorių (0)

2018-03-28

Nuo 2016 m. balandžio 1 d. Jurbarko rajone pradėta savanorių ugniagesių veikla. Jos organizatoriumi ir vykdytoju buvo paskirta Jurbarko rajono priešgaisrinė tarnyba. Prie šios tarnybos ugniagesių komandų būrėsi savanoriai ugniagesiai, o Viešvilėje įsteigta savanorių ugniagesių rinktinė.

Prisijungė prie profesionalų

Jurbarko r. priešgaisrinėje tarnyboje veikia penkios ugniagesių komandos – Eržvilko, Juodaičių, Raudonės, Smalininkų ir Šimkaičių. Kiekvienoje komandoje dirba po devynis profesionalius ugniagesius. Prie šių komandų prisideda ir savanoriai ugniagesiai. Jų rajone jau yra 63: Šimkaičiuose – 10, Eržvilke – 7, Juodaičiuose – 8, Smalininkuose – 7, Raudonėje – net 12. Savanoriai ugniagesiai priskiriami arčiausiai jų gyvenamosios vietos esančiai ugniagesių komandai. 16 vyrų savanoriauja Viešvilės savanorių ugniagesių rinktinėje, dar 3 savanoriai rajone užsiima tik prevencine veikla.

„Savanoriai ugniagesiai – mums labai svarbūs. Jie pakeičia ugniagesius komandose, jei šie suserga ar turi laisvadienius. Apmokyti savanoriai gali gesinti gaisrus, labai svarbus ir jų atliekamas prevencinis darbas“, – sako Jurbarko r. priešgaisrinės tarnybos viršininkas Stasys Pocius.

Profesionalai ugniagesiai, pasitelkę savanorius, seniūnijose dalija dūmų detektorius, lankosi namuose ir domisi elektros instaliacijos saugumu, krosnių įrengimu, informuoja apie gaisrų prevenciją. Pernai visame rajone aplankyta beveik 900 šeimų.

Pavyzdys – Viešvilėje

Pernai Viešvilėje susibūrusi savanorių ugniagesių rinktinė – pirmoji tokia apskrityje, o ir visoje Lietuvoje tokių rinktinių – vienetai. Rinktinei rajono savivaldybė perdavė iš partnerių – Lenkijos Ryno gminos gautą gaisrinį automobilį. Patalpas jam laikyti suteikė bendrovės „Viešvė“ savininkas Raimondas Jasulis. Padedant savivaldybei patalpose buvo įrengti pakeliami vartai.

„Esame labai dėkingi R. Jasuliui už paramą. Jo įmonė rūpinasi ir patalpų šildymu, o mūsų savanoriai ugniagesiai įsipareigoję prižiūrėti patalpas ir aplinką“, – gražiu bendradarbiavimu džiaugiasi S. Pocius.

16 Viešvilės seniūnijos gyventojų baigė 30 valandų Savanorio ugniagesio įvadinio mokymo programą, įgijo Savanorio ugniagesio baigimo pažymėjimus, suteikiančius teisę dalyvauti gesinant gaisrus ir atlikti gelbėjimo darbus, jiems išduoti pažymėjimai, suteikiantys teisę vairuoti specialiąsias transporto priemones, naudojančias švyturėlius ir specialiuosius garso signalus, bei savanorio ugniagesio ženkleliai.

Jurbarko r. savivaldybė nuo šių metų pradžios Viešvilės savanorių ugniagesių rinktinei patvirtino vairuotojo etatą, kuris bus išlaikomas iš savivaldybės biudžeto lėšų.

Vykdo projektą

Bendradarbiavimas su bendruomenėmis tęsiamas. Pernai spalį Jurbarko r. priešgaisrinė tarnyba, Viešvilės bendruomenės centras „Skalvija“ ir Smalininkų bendruomenės centras pasirašė jungtinės veiklos sutartį įgyvendinti projektą „Jurbarko rajono savanorių ugniagesių veiklos užtikrinimas“, pateiktą pagal vietos veiklos grupės „Nemunas“ vietos plėtros strategiją.

Projektas tęsis iki rudens, o už 20,5 tūkst. Eur bus įsigyta ugniagesių aprangos, įrangos ir suorganizuotas renginys, skirtas savanoriškai veiklai skatinti. Daugiau nei 4 tūkst. Eur prie projekto prisideda ir Jurbarko r. savivaldybė.

Aprangai – batams, šalmams, diržams, koviniams rūbams teks 2,3 tūkst. Eur, gesinimo įrangai – žirklėms, gaisrinėms žarnoms, motopjūklui, ištraukiamoms kopėčioms, benzininiam pjūklui bus skirta 3,6 tūkst. Eur. Daugiausia – beveik 14 tūkst. eur numatyta išleisti radijo pokalbių įrangai – automobilinėms ir nešiojamosioms radijo stotelėms.

Rugpjūčio 4 d. drauge su Viešvilės ir Smalininkų bendruomenėmis bus surengta šventė, į kurią bus pakviesti ne tik viso rajono savanoriai ugniagesiai, bet ir kolegos iš Čekijos ir Lenkijos, Ryno miesto. „Šiuo renginiu norime skatinti žmones tapti savanoriais ugniagesiais, nes vis dar susiduriame su abejingumu savanorystės idėjai“, – sako S. Pocius.

Kviečia prisijungti

Savanoriais ugniagesiais gali tapti asmenys nuo 18 iki 65 metų – ir vyrai, ir moterys. Pretendentai turi pereiti medicininę patikrą, išlaikyti fizinio parengimo testą, po teorijos ir praktikos mokymų išlaikyti egzaminą.

Išlaikę visus patikrinimus savanoriai ugniagesiai gauna tai įrodantį pažymėjimą bei ženklelį. Jie apdraudžiami nuo nelaimingų atsitikimų savanoriavimo metu – gesinant gaisrą, vykdant prevenciją, budint, dalyvaujant pratybose.

Savanoriai ugniagesiai už savo veiklą gauna atlyginimą – 8,85 Eur už 1 val. Jiems taip pat padengiamos atvykimo į darbą kelionės išlaidos – po 0,08 Eur už kilometrą. Pernai išlaidos, kompensuojant savanoriams ugniagesiams kelionės išlaidas ir sumokant už sugaištą laiką gesinant gaisrus, vykdant gelbėjimo darbus ir dalyvaujant pratybose, sudarė 2262 Eur.

Jurbarko rajono priešgaisrinė tarnyba numato  plėsti ir skatinti savanorių ugniagesių veiklą visame rajone. Viešvilės pavyzdžiu numatoma sukurti savanorių ugniagesių rinktinę Veliuonoje. „Žinome, kad savanorių ten bus, gaisrinę mašiną mums žada perduoti Jurbarko priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba. Problema – patalpos. Tikimės, kad jos atsiras, kaip atsirado Viešvilėje“, – sako S. Pocius.

Jurbarko r. priešgaisrinė tarnyba prašo neabejingus artimo nelaimei ir norinčius tapti savanoriais ugniagesiais kreiptis Ugniagesių g. 1, Jurbarke, tel: 71 961, 8 698 46 433, el.p. jurbarkopt@gmail.com.

Jūratė Stanaitienė« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook