Balsavimas

Ar patiko miesto šventė?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Užpiltos kelio ženklinimo linijos sukėlė klausimų

Užpiltos kelio ženklinimo linijos sukėlė klausimų (3)

2017-08-07

Pro jurbarkiečių akis nepraslydo neūkiškumo pavyzdys Lauko gatvėje – gatvė pirma buvo paženklinta, po to ženklinimo linijos užpiltos skalda. J. Pilecko nuotr

Kodėl Jurbarke gatvės iš pradžių paženklinamos, o tik paskui šiurkštinamos? Tokį klausimą redakcijai uždavė skaitytojai. Jurbarkiečiai stebėjosi darbų seka Lauko gatvėje, kai šviežiai nudažytas linijas netrukus paslėpė užpilta skalda.

„Nupiešė, o tada šiurkštino gatvę. Gerai, kad duobes pašalino, bet argi kas taip daro? Viskas atvirkščiai, dabar vėl reikės naujai ženklinti kelią. Kažkokia nesąmonė“, – atmestinu požiūriu ir lėšų švaistymu piktinosi į redakciją paskambinęs vyras.

Jurbarko r. savivaldybės administracijos direktorė Vida Rekešienė išgirdusi istoriją nustebo. Direktorė buvo įsitikinusi, kad Lauko gatvės priežiūra priklauso VĮ „Tauragės regiono keliai“. „Prižiūri kelių direkcijos įmonės, mes turbūt tik linijas piešėme, o jie paskui atliko šiurkštinimo darbus. Turbūt nesusipratimas įvyko“, – svarstė V. Rekešienė.

Ne visa gatvė

VĮ „Tauragės regiono keliai“ direktoriaus pavaduotoją kelių priežiūrai Arvydą Andriejauską toks pinigų švaistymas Lauko g. taip pat nustebino. Tačiau netrukus paaiškėjo, kad įmonė čia niekuo dėta.

„Tauragės regiono keliai“ prižiūri tik dalį Lauko gatvės, o minėta atkarpa priklauso savivaldybei. Painiavos gal tik tiek, kad „Tauragės regiono keliai“ laimėjo konkursą ir tvarko gatvių dangas, todėl ir padengė skalda savivaldybei priklausančią Lauko g. dalį.

„Esu labai nustebęs. Paprastai, jei žinome, kad bus atliekami kelio ženklinimo darbai, prašome, kad palauktų, kol mes padarysime savo darbus. Tačiau šį kartą jokios informacijos neturėjome. Žinoma, mūsų vyrai padarė darbą ten, kur jiems buvo nurodyta. Tokios situacijos pasitaiko itin retai“, – stebėjosi vadovas.

Pasak A. Andriejausko, kelio ženklinimas – nepigus darbas, jei tam pasirenkamos ilgaamžės medžiagos, kurios garantuoja, kad ženklinimas išliks ne vienus metus.

„Jei naudojami paprasti dažai, tuomet nėra labai brangu. Tačiau bet kokiu atveju pirmiausia turi būti atliekami remonto, o paskui ženklinimo darbai“, – sakė A. Andriejauskas.

Pasirinko blogiausias vietas

Pasak Jurbarko seniūno Romualdo Kuro, buvo šiurkštinamos dvi vietos mieste – jau minėta Lauko gatvės nuokalnė ir atkarpa tarp V. Kudirkos ir Mokyklos gatvių. Čia buvo daug duobių ir remonto labai reikėjo.

„Nesuprantu, kaip nutiko, kad jau nudažyta gatvė buvo šiurkštinama. Tikrai visiems pranešta, kad bus atliekami darbai. Dar prieš išeidamas atostogauti perspėjau apie šiurkštinimo darbus“, – stebėjosi seniūnas.

R. Kuras pamena tik vieną atvejį, kai kirtosi darbų eiliškumas. Prieš keletą metų panaši istorija nutiko Vytauto Didžiojo gatvėje, tačiau tuomet darbus atlikusi įmonė nešiurkštino gatvės vidurio, todėl linijos liko kaip buvusios.

Atliko lėšų

Aiškumo šioje neūkiškumo istorijoje įnešė savivaldybės administracijos Infrastruktūros ir turto skyriaus vyr. inžinierius Rimantas Guntys. Pasak specialisto, esą tik paženklinus Lauko gatvę paaiškėjo, kad atliko gatvėms tvarkyti numatytų lėšų, todėl buvo priimtas sprendimas probleminę atkarpą šiurkštinti.

„Šiemet gatvių žymėjimui buvo numatyta 18 tūkst. eurų, tačiau išnaudota tik kiek daugiau nei 15 tūkst. Todėl lėšos buvo panaudotos šiurkštinimui. Negerai, kad taip išėjo, tačiau didelės žalos nepadaryta. Toje atkarpoje perbrėžti linijas brangiai nekainuos“, – tikino R. Guntys.

Lukas PILECKAS« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook