Balsavimas

Ar pritariate mokytojų reikalavimams ir streikams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Vagiliaujantis paauglys gyventojus varo į neviltį

Vagiliaujantis paauglys gyventojus varo į neviltį (7)

2018-02-22

Vagiantį jaunuolį dažniausiai sulaiko patys gyventojai, kurie nusikaltėlį perduoda policijai.

Ką daryti su nepilnamečiu nusikaltėliu, kurio polinkio masiškai vogti nepajėgi sutramdyti jokios tarnybos, o izoliuoti nuo visuomenės trukdo ilgos biurokratinės procedūros? Internete plinta masiniai jurbarkiečių nuogąstavimai ir skundai, kad jie nebesijaučia saugūs namuose. Paauglys akiplėšiškai tikrina ar namų ir butų durys užrakintos, o patekęs vidun čiumpa pirmus po ranka pasitaikiusius vertingus daiktus.

Socialiniuose tinkluose žmonės apie vagį prirašę daugybę komentarų. Juose gyventojai aprašo susidūrimus su jaunuoju vagimi. Problema tokia aštri, kad šiai temai sukurta net grotažymė #užsirakinkduris.

„Sveiki, visi jurbarkiečiai! Pasisaugokite, mieste vėl siaučia žinomas vagis. Eina į namus nepasibeldęs, jei kažkas būna namuose, teigia, kad ne čia pataikė. Asmeniškai man sakė, kad susitarė su mano mama. Paskambinau jai ir ji pasakė, kad nieko nesitarė. Tada spruko pro duris. Vėliau apsireiškė kaimynystėje prie stoties. Dalinkitės šia informacija su draugais! – #užsirakinkitduris“ rašė jurbarkietis.

Dar viena istorija pasidalijo mergina. Pasak jos, greičiausiai tas pats asmuo pavakare bandė įsigauti į senolės namus.

„Į duris pasibeldė jaunuolis. Senolė paklausė, kas ten. Jis atsakė, kad turi svarbų reikalą. Kai močiutė atidarė duris, jis paklausė, ar ji gyvena viena. Bet senolė nepasimetė, pasakė, kad ne viena, ir paklausė, kokiu reikalu jis atėjo. Vaikinas atsakė, kad nieko nebereikia. O jei būtų pasakiusi, kad gyvena viena? Trenktų per galvą ir namus apšvarintų? Vidutinio ūgio, apsivilkęs tamsų džemperį ir mėlynas kelnes buvo. Dieve, Dieve, saugokitės, baisu, kas darosi Jurbarke“, – rašė mergina.

Minimas jaunuolis paskutinį kartą policijai įkliuvo vasario 19 d. apie 14 val. įsigavęs į namus Dariaus ir Girėno g. Tuomet 84-erių jurbarkietė rado jį naršantį po komodos stalčius. Paauglys buvo sulaikytas, pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl vagystės.

Jurbarko policija tyrimų dėl šio paauglio vagysčių yra vykdžiusi net šešis. Dar daugiau sulaukta skundų iš gyventojų dėl bandymų juos apvogti. Dažnai paauglį pagauna patys gyventojai. Pernai gruodį į vieną butą Gedimino g. jis bandė patekti net tris kartus. Nors buvo sugautas, tik išėjęs pro komisariato duris, jis vėl griebiasi pamėgtos veiklos. Panašu, kad jo vagiliavimas baigia perpildyti miestiečių kantrybės taurę. Socialiniuose tinkluose pasigirsta raginimų patiems spręsti problemą – gerai išvanoti šonus.

Kadangi nusikaltėlis yra nepilnametis, Jurbarko r. savivaldybės administracijos Vaiko gerovės komisijos pirmininkė Zita Tytmonienė esamos padėties plačiai komentuoti negalėjo. Ji tik patvirtino, kad problema žinoma ir ją bandoma spręsti. Jei pavyks, paauglį galbūt bus galima išgabenti į specialią ugdymo įstaigą. Kada tai nutiks, kol kas neaišku.

Jurbarko r. policijos komisariato viršininkas Aivaras Dumčius į šią situaciją žvelgia griežčiau. Pareigūnas įsitikinęs, kad problemos sprendimo nereikėtų vilkinti prisidengiant biurokratija ir ilgais terminais. „Jei reikia išvežti paauglį į specialią ugdymo įstaigą, nemanau, kad būtina rašinėti raštus ir laukti po dvidešimt dienų atsakymų. Manau, kad reikia veikti greitai: skambinti, tartis, derintis. Biurokratija kainuoja brangų laiką“, – sakė pareigūnas.

Kad sprendimų paieškos karuselė įsisukusi tarp įvairių institucijų, patvirtina ir Vaiko gerovės komisijoje dirbantis bendruomenės pareigūnas Ramūnas Budrius. Pasak policininko, kol institucijos neranda būdo, kaip išspręsti vieno paauglio keliamas bėdas, jurbarkiečiams telieka užsirakinti duris.

Lukas PILECKAS« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook