Vaiko treniruotė baigėsi sulaužytu krūtinkauliu

Vaiko treniruotė baigėsi sulaužytu krūtinkauliu (7)

2020-02-14

Sužaloto vaiko mama tikina sūnų radusi gulintį ant žemės šalia pastato, kuriame vyksta kovos menų treniruotės. L. Pilecko nuotr.

Sumuštas, sulaužytu krūtinkauliu ir paliktas vienas gulėti ant žemės. Taip dvylikamečiui baigėsi pirmoji treniruotė „Panteros“ kovos menų klube. Berniuką sumušė metais vyresnis klubo auklėtinis, dėl smurto jau turėjęs reikalų su policija.

Rado sumuštą

Pasak nukentėjusio berniuko mamos, vaiką į mišrių kovos menų treniruotes Jurbarke esančiame „Panteros“ sporto klube ji  nuvedė mokykloje radusi reklaminį lankstinuką. Moteris vylėsi, kad sūnui treniruotės patiks, suteiks pasitikėjimo, jis sutvirtės fiziškai.

„Buvo ketvirtadienis, vasario 6-oji. Nuvežiau sūnų, pakalbėjome su treneriu, užpildėme anketą. Dar paprašiau, kad užmestų į vaiką akį, nes jis, nors ir šeštokas, bet toks smulkus, kad su antrokėliu galima sumaišyti“, – pasakojo jurbarkietė.

Moteris tikina, kad galbūt dėl motiniškos nuojautos, visą valandą – tiek, kiek truko treniruotė – jai buvo neramu. „Treniruotė turėjo baigtis penktą. Atvažiavau dešimt minučių prieš ir radau savo vaiką prie pastato gulintį ant šlapios žolės. Verkiantį, vos pakvėpuojantį ir sunkiai kalbantį. Nusivežiau jį į ligoninės priimamąjį, ten peršvietė ir paaiškėjo, kad sulaužytas krūtinkaulis. Iškart į Kauno klinikas išsiuntė. Dabar jau esame namie, bet mažiausiai mėnesį vaikas turės pragulėti ant lentos – griežtai gulimasis režimas“, – pasakojo mama.

Jurbarkietė teigia kalbėjusi su „Panteros“ treneriu Mindaugu Smirnovu, domėjosi, kodėl šis neskambino jai, nekvietė medikų, o visą treniruotę praverkusį vaiką tiesiog išleido pro klubo duris. „Sūnus papasakojo, kad nuėjo į persirengimo kambarį pasikabinti džemperio. Ten atėjo ir vyresnis vaikas, su kuriuo jie net nebuvo pažįstami. Griebė už plaukų, palenkė žemyn ir kelėnu trenkė į krūtinę. Tada dar alkūnėmis sudavė kelis smūgius į nugarą. Mano vaikui labai skaudėjo, jis verkė. Tai treneris tiesiog patepė krūtinę kažkokiu tepalu ir pasodino. Nesuvokiama, nes padaryta trauma – labai rimta“, – baisėjosi mama.

Moters manymu, ji ne tik nesulaukė tinkamos trenerio reakcijos, bet atvirkščiai – buvo prašoma nemalonų atvejį nutylėti, siūloma atsilyginti.

„Aš pati dirbu mokykloje, matau, kas darosi su vaikais, kuriems griežtai nepasakoma: viskas – gana. Todėl negaliu nieko nutylėti. Dar daugiau – aš klausiu, kodėl šitame klube ugdomi smurtautojai? Kodėl neprašoma vaikų charakteristikų iš mokyklų ir neatsijojami tie, kurie negali turėti žmogaus žalojimo įgūdžių. Kaip suprantu – viskas dėl pinigų, nes už treniruotes lankančius vaikus mokama. O smurtauja „Panteros“ auklėtiniai ne pirmą kartą“, – sakė mama.

Po išpuolio berniukas kenčia skausmus, ilgai truks gydymas, jis negali lankyti mokyklos. Be to, patirta ne tik fizinė, bet ir psichologinė trauma, kuri neaišku kaip atsilieps ateityje. „Mano tikslas, kad nei šiame, nei jokiame kitame kovos menų klube nebūtų ugdomi vaikus ar suaugusius žmones žalojantys monstrai“, – sakė mama.

Įvykio nematė

„Panteros“ treneris M. Smirnovas nemalonų nutikimą aiškina kitaip. Pasak jo, nukentėjusiojo ir jį galimai sužalojusio vaiko pasakojimai skiriasi. Vyresnis paauglys tikina, kad su dvylikamečiu tiesiog imtyniavo ir atliko metimą. Taip esą vaikas buvo sužalotas.

Pasak trenerio, įvykio niekas nematė – nei salėje treniruotės laukę vaikai, nei jis pats. Tuo metu kitoje patalpoje kalbėjosi su statybos darbus turėjusiu atlikti asmeniu. M. Smirnovas sako, kad jaunimui yra draudžiama imtyniauti kol trenerio nėra salėje.

„Patepėme jam krūtinę specialiu tepalu. Vaikas po to dalinai dalyvavo treniruotėje, kažkiek sportavo, kažkiek sėdėjo. Po treniruotės išėjo“, – sakė M. Smirnovas.

Treneris neigia siūlęs pinigų už tylą, o tik žadėjęs prisidėti, jei dėl įvykio atsirastų išlaidų.

Berniuką galimai sužalojęs paauglys iš klubo pašalintas. Pasak trenerio, jam gali būti leista grįžti, tačiau tik tuomet, kai elgesys pasikeis ir pritars lankoma mokykla.

Pareikalavo derinti

Mokyklos, kurioje mokosi ir nukentėjęs vaikas, ir jį sumušęs chuliganas vadovas tikina, kad vos tik sužinojus apie incidentą, susisiekė su „Panteros“ treneriu M. Smirnovu. Direktorius pareikalavo, kad klubas konsultuotųsi su mokykla dėl sportuoti priimamų vaikų.

„Matydami pavardes mes galime iškart pasakyti – vaikas turi elgesio problemų ar neturi. Manau, kad būtinai turi būti konsultuojamasi. Mums rūpi visi mūsų vaikai, todėl nutylėti atvejo negalime, turime ieškoti išeičių, kad tai nepasikartotų. Ir visai nesvarbu, ar negeri dalykai nutiko mokykloje, gatvėje, ar sporto klube“, – tikino mokyklos vadovas.

Pradėjo tyrimą

Pasak Jurbarko r. policijos komisariato viršininko Aivaro Dumčiaus, pareigūnai šiuo metu atlieka tyrimą dėl įvykio. „Nustatinėjamos aplinkybės, po to bus priimtas sprendimas dėl tolesnių veiksmų“, – sakė viršininkas.

 A. Dumčius nesiėmė vertinti, ar dėl įvykio „Panteros“ treneriui M. Smirnovui galėtų grėsti kokia nors atsakomybė. Dėl to bus apsispręsta įvertinus aplinkybes.

Šeštoką sumušęs paauglys policijai žinomas. Trylikametis yra turėjęs bėdų su teisėsauga dėl smurto namuose – buvo pakėlęs ranką prieš mamą. Taip pat – dėl kitokių nusižengimų. Tačiau šeima policijai kliuvo ne tik dėl to. Šiuo metu vyksta tyrimas dėl sužalotos jaunesnės trylikamečio sesers. Įtariama, kad mama galėjo supykusi spirti mažametei dukrai į galvą.

„Panteros“ klubo vardas skandalingai nuskamba ne pirmą kartą. Pernai, gegužės 26-ąją, klubo kovotojas mokslo metų pabaigtuvių šventėje be gailesčio sudaužė nepilnametę merginą. Kaltinimai jam pareikšti dėl sužalojimo, seksualinio prievartavimo ir pasikėsinimo išžaginti. Teismo sprendimo laukiantis sportininkas tuo metu buvo vienas pagrindinių „Panteros“ veidų – įvairių turnyrų, čempionatų dalyvis.

Yra ir gerų pavyzdžių

Sporto reikalus Jurbarko r. savivaldybėje kuruojanti Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė Odeta Vaitiekūnaitė pripažįsta, kad šis nutikimas nemalonus visai sporto bendruomenei. Kartu ji tvirtina, kad „Panteroje“ netrūksta ir gerų pavyzdžių, yra nemažai puikių sportininkų ir mėgstamą veiklą atradusių vaikų. „Gimnazijos mokytojos dėkojo, kad treneris puikiai vaikus ugdo. Būna, kad tėvai eina, tiesiog prašo vaikus priimti į treniruotes, kad jie būtų užimti. Būna, kad veiklų reikia ir probleminiams vaikams. Tikrai yra klube gerų dalykų“, – sakė sporto koordinatorė.

O. Vaitiekūnaitės nuomone, visiems bendrai reikėtų ieškoti išeičių, kad skaudžių nutikimų būtų išvengta.

Išsilaikyti „Panteros“ klubui padeda savivaldybės parama. Organizacija dalyvauja sporto klubų finansavimo programoje, vaikų sportas apmokamas iš neformaliojo švietimo programos lėšų, „Pantera“ stengiasi dalyvauti įvairiuose projektuose, patalpas taip pat gauna iš savivaldybės panaudos pagrindais.

Lukas PILECKAS« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook