Balsavimas

Ar Jurbarke reikalingas kolumbariumas?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Vaikų žaidimų aikštelės – neprižiūrėtos ir nesaugios (nuotraukos)

Vaikų žaidimų aikštelės – neprižiūrėtos ir nesaugios (nuotraukos) (3)

2017-05-15

Kyšanti armatūra, varžtai, atsišerpetoję plieninių lynų galai, aštrūs gelžgaliai ir medienos nuolaužos. Taip atrodo didžioji dalis vaikų žaidimų aikštelių Jurbarke. Nors trūkumai bado akis, už aikšteles atsakingi valdininkai užtikrinti vaikų saugumo neskuba.

Akivaizdžiai pavojų keliantys trūkumai – ne tik vandalų darbas. Laikraščio skaitytojus stebina tai, kad aikšteles taisantys darbininkai savo darbą ne visada atlieka kokybiškai. Varžtai kai kur neįsukti iki galo, atsikišę, nuo aikštelių kelinti metai nenuimamos aštrios nuolaužos, neišmontuojami iš žemės kyšantys betono gabalai.

Tokia padėtis kaip diena ir naktis skiriasi ne tik nuo europietiškų vaikų žaidimo aikštelėms taikomų saugumo standartų, bet ir privalomų Lietuvoje. Deja, Jurbarke ma- žai kam rūpi dar pernai įsigaliojusi higienos norma.

Įrodyta, kad draudimai ir mokymai beveik neapsaugo vaikų nuo neatsargaus elgesio, ypač kai šalia nėra suaugusiųjų, todėl ir nauji reikalavimai sugalvoti ne šiaip sau.

Privalo tikrinti

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Tauragės departamento Jurbarko skyriaus vedėja Jolita Lapėnienė tikina, kad vaikų aikštelių saugumas ir būklė privalo būti tikrinami kartą per savaitę, o atsiradę trūkumai šalinami arba aikštelės išmontuojamos.

„Nuo 2016-ųjų lapkričio 1 d. įsigaliojo vaikų žaidimų aikštelėms ir patalpoms reikalavimus numatanti higienos norma. Ji numato kelis dalykus. Pirmasis – aikštelės administratorius nuolat privalo tikrinti jos būklę ir užtikrinti saugumą. Antrasis – nuo šių metų liepos 1 d. kartą per metus aikštelių saugumą turės patikrinti sertifikuota įmonė. Jos specialistai nustatys, ar aikštelėje vaikams saugu“, – sakė vedėja.

Pasak J. Lapėnienės, apie naują- ją tvarką informuoti visi seniūnai ir kiti atsakingi asmenys. Jei jie nevykdys pareigų tinkamai užtikrinti aikštelių saugumą – bus baudžiami. Tiesa, įstaiga kol kas nesurašė nė vieno protokolo ir nenubaudė nė vieno aikštelės administratoriaus.

„Nesulaukėme žmonių skundų. Jei tokių bus – tikrinsime, o pasitvirtinus faktui – bausime atsakingus asmenis“, – sakė J. Lapėnienė.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba prenumeruokite elektroninę versiją čia.
 
„Šviesos“ inform.« Back

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook