Žiauriu išpuoliu prieš 17-metę įtariamas politikų sūnus ėmė at...

Žiauriu išpuoliu prieš 17-metę įtariamas politikų sūnus ėmė atgailauti (3)

2019-09-24

Žiauriu 17-metės sumušimu ir pasikėsinimu ją išžaginti įtariamas Jurbarko politikų sūnus kelis mėnesius atkakliai kratėsi kaltės, tačiau per paskutinę apklausą pakeitė parodymus ir iš dalies ją pripažino. Didelį atgarsį sukėlusi byla jau beveik baigta – liko tik sulaukti merginos psichologinės ekspertizės išvadų, pareikšti galutinius įtarimus ir surašyti kaltinamąjį aktą. Pasak Klaipėdos prokurorės Editos Mikalainienės, byla teisme turėtų atsidurti iki šių metų pabaigos.

Gavus ekspertizės išvadas, 17-mečiui mišrių kovos menų turnyrų prizininkui planuojama papildyti įtarimus dar vienu sunkiu nusikaltimu – be pasikėsino išžaginti nepilnametę, jis greičiausiai bus patrauktas atsakomybėn ir dėl seksualinio prievartavimo. Tai – du skirtingi šios bylos epizodai.

Išpuolis prieš merginą buvo įvykdytas gegužės pabaigoje, Tauragės rajone esančioje kaimo turizmo sodyboje, kurioje mokslo metų pabaigtuves šventė Jurbarko krašto mokyklų vyresniųjų klasių auklėtiniai. Įtariama, jog įtakingų vietos politikų atžala sodybos teritorijoje ėmė priekabiauti prie merginos, o atstumtas žiauriai ją sumušė ir pasikėsino išžaginti, atliko kitus prievartos veiksmus.

Paauglei nustatytas dvigubas žandikaulio lūžis, nuo smūgių jai buvo pažeista trachėja, įskilo Adomo obuolys, buvo išmuštas dantis, o kitus pažeistus dantis teko specialiai sutvirtinti. 17-metė rasta kraujo klane, jos kūnas buvo nusėtas žaizdomis ir mėlynėmis. Mergina du mėnesius beveik nepajėgė kalbėti, jai atlikta sudėtinga, 3 valandas trukusi žandikaulio operacija.

Skriaudikas ėmė atgailauti

Liepos pabaigoje per paauglės apklausą išaiškėjus naujiems faktams, po kurio laiko papildomai buvo apklaustas ir įtariamasis. Jis pakeitė savo ankstesnius parodymus.

„Kai kuriuos veiksmus jis pripažino“, – naujienų portalui lrytas.lt antradienį pasakojo tyrimui vadovaujanti prokurorė E.Mikalainienė.

Manoma, jog iš dalies pripažinti kaltę vaikinas buvo priverstas dėl surinktų prieš jį įrodymų.

Jaunas sportininkas per apklausą pareiškė, jog gailisi dėl savo poelgio.

Dėl kokių konkrečiai epizodų jaunas sportininkas prisipažino, nedetalizuojama. Jis galėjo nebeneigti smūgių, bet kratytis kaltinimų lytiniais nusikaltimais.

Liudijimai įvarė į kampą

Tyrimo metu buvo apklausta apie 30 liudininkų. Ypač svarūs buvo ne tik nukentėjusios merginos, bet ir vakarėlyje dalyvavusių kitų moksleivių parodymai, greičiausiai privertę įtariamąjį keisti savo poziciją.

Vaikinai ir merginos nuosekliai papasakojo, kaip 17-metis su bendraamže vaikščiojo lauke prie sodybos, kaip jos pasigedo viduje buvę klasiokai, netrukus radę ją siaubingai sudaužytą.

Merginos skriaudikas buvo apsvaigęs nuo alkoholio.

„Dukra gynėsi ir šaukėsi pagalbos, bet draugai neišgirdo. Jis pasakė, kad ją nužudys“, – prisiminė merginos tėvas.

Mokinių šventėje dalyvavo paaugliai iš skirtingų gimnazijų. Sportininkas ir jo auka vienas kito nepažinojo.

Jaunuolis teismo laukia nesuimtas, jam skirta intensyvios priežiūros priemonė – elektroninė apykojė. Už nusikaltimus, kuriais jis yra įtariamas, numatytas laisvės atėmimas iki 10 metų, tačiau jei vaikinas bus pripažintas kaltu, gali sulaukti švelnesnės bausmės dėl savo amžiaus.

Lankosi pas psichologus

Rugsėjo 18 dieną merginai buvo atlikta išsami psichologinė ekspertizė, tačiau jos išvados bus rašomos dar maždaug mėnesį. Ekspertizės prašė merginos šeima ir jos advokatas Mindaugas Vasiliauskas.

„Mergina patyrė didžiulį stresą – jai iki šiol sapnuojasi košmarai. Siekiame, kad dėl didžiulių dvasinių sukrėtimų jai būtų pripažintas sunkus sveikatos sutrikdymas“, – tvirtino M.Vasiliauskas.

Paauglė vis dar lankosi pas psichologus, maždaug kas savaitę jai tenka vykti į kitą miestą.

Vaikinui uždrausta bendrauti su nukentėjusiąja ir bylos liudininkais.

Pareigūnai neturi duomenų, kad jiems būtų daromas poveikis.
www.lrytas.lt inf.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook