Balsavimas

Ar tinkamai prižiūrimos gatvės Jurbarke?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Žolės gaisrai – akimirka iki tragedijos

Žolės gaisrai – akimirka iki tragedijos (0)

2019-03-12

Pasak Jurbarko r. priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko Tomo Statkaus, paprastas žolės gaisras greitai gali virsti didele nelaime. L. Pilecko nuotr

Nuolatinė pavasario bėda – pernykštės žolės gaisrai. Paprastai jie kyla, kai gyventojai imasi ūkinės veiklos ir aplinkos švarinimo darbų savo ūkiuose ar sodybose. Praėjusiais metais šalies ugniagesiai daugiau nei 4400 kartų vyko gesinti degančios žolės ir ražienų.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) duomenimis, pernai gaisrų, kilusių dėl žolės deginimo, skaičius, lyginant su 2017 metų rodikliais, išaugo 37 procentais.

„Sausą pernykštę žolę žmonės uždega tyčia, tikėdamiesi, kad išdegusiuose plotuose ji greičiau sudygs, o vasarą bus galima ją lengviau nušienauti. Daugelis nežino, kad liepsna per sausą žolę plinta žaibišku greičiu, o užgesinti ją yra labai sunku“, – sakė PAGD Valstybinės priešgaisrinės priežiūros valdybos viršininkas Jūris Targonskas.

Pasak Jurbarko r. priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko Tomo Statkaus, rajone žolės gaisrų šiemet dar nebuvo, ir ugniagesiai stebi mažėjančią tokių įvykių tendenciją.

„Situacija gerėja, tačiau turime probleminių vietų. Ten, kur dirbama žemė, gaisrų nebūna, bet prie Nemuno, kitose vietose, kur žolė nepjaunama, vis pasitaiko. Dauguma gaisrų kyla ne nuo ko kito, o nuo vienokios ar kitokios žmogaus veiklos“, – sakė T. Statkus.

Ugniagesys taip pat perspėja, kad bet koks žolės gaisras akimirksniu gali virsti tragedija – pučiant vėjui liepsnos greitai juda ir gali persimesti į aplink esančius pastatus ar miškus. Tuomet kyla itin didelis pavojus.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba prenumeruokite elektroninę leidinio versiją.

„ŠVIESOS“ inform.« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook