Auginu vaiką

Auginu vaiką

Mokslo metų pradžiai - nacionalinė akcija „Dviese saugiau" (0)

Prasidedant mokslo metams, rugsėjo 2-13 dienomis, Lietuvoje vyks nacionalinė akcija „Dviese saugiau", kurios metu vyresniųjų klasių mokiniai padės mažiesiems mokinukams saugiai pereiti gatvę, primins svarbiausias kelių eismo taisykles ir atkreips dėmesį į jaunųjų eismo dalyvių drausmingumą. Visas šalies mokyklas jungtis prie šios akcijos kviečia Susisiekimo ministerija, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija bei Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos.

(Plačiau...)

Nustatyta riba, kada mokiniai per karščius gali neiti į mokyklą (0)

Mokiniai į mokyklą galės neiti ne tik per šalčius, bet ir esant karštam orui. Tokius pakeitimus po pasitarimų su Sveikatos apsaugos ministerija įsakymu įtvirtino švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.

(Plačiau...)

Mokyklinė elektronika: patarimai, kaip pasirinkti priemones išmaniems mokslo metams (0)

Smulkūs elektroniniai įrenginiai tampa neatsiejama kiekvieno moksleivio kuprinės dalimi. Prekybininkai pastebi, kad artėjant rugsėjui „mokyklinės“ elektronikos pardavimai išauga, o renkantis iš gausaus asortimento, atsižvelgti  vien į išmaniųjų įrenginių technines specifikacijas jau nebepakanka – svarbu ir individualūs moksleivių poreikiai.

(Plačiau...)

Asmens duomenų ir privatumo apsauga nuo mokyklos suolo (0)

Mokslo metų pradžios šventė aktuali daugeliui – vieni su nerimu pasitinka rugsėjo pradžią, kiti jos laukia su džiugesiu ir pakylėta nuotaika. Dalyvavimas ugdymo procese neabejotinai susijęs su asmens duomenų tvarkymu, kuriam taikomos ir Bendrajame duomenų apsaugos reglamente įtvirtintos taisyklės.

(Plačiau...)

Patarimai pirmoko tėvams (0)

Pirmokų tėvams kyla daugybė klausimų: kaip padėti vaikui pasiruošti mokyklai, ką reikia įsigyti, ką svarbaus reikia žinoti? Keletą naudingų patarimų pateikia Švietimo ir mokslo ministerijos Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo skyriaus vedėja Laimutė Jankauskienė.

(Plačiau...)

Tauragės valdžia siūlo imti pavyzdį: dėžutės su reikmenimis – dovana visiems moksleiviams (0)

Įžengę į klases 4 600 Tauragės rajono moksleivių bus maloniai nustebinti. Ant suolų jie ras dėžutes, o jose – visus būtiniausius reikmenis mokyklai. Tauragės rajono savivaldybė tam nepagailėjo 85 tūkstančių eurų. Jos atstovas sako, jog Lietuvoje itin trūksta dėmesio dirbančioms šeimoms, tad savivaldybė nusprendė parodyti tinkamą rūpestį.

(Plačiau...)

Vaikus nuo meningokoko savo lėšomis skiepija vos penktadalis tėvų (0)

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, šiemet per aštuonis mėnesius nuo žaibiškai plintančios meningokoko B infekcijos mirė du iki 5 metų amžiaus vaikai, pernai – keturi. Įvairių šalių stebėsenos duomenimis, didžiausia rizika susirgti yra kūdikiams ir vaikams iki 5 metų amžiaus.

(Plačiau...)

Milžinas skatino sportuoti (0)

Prasidėjus naujiems mokslo metams Jurbarko rajono kūno kultūros ir sporto centro direktorė Jolanta Kačerauskienė kartu su milžinu Barkumi aplankė dalį rajono mokyklų.

(Plačiau...)

Vaikų mityba mokykloje: kodėl reikalingos priešpiečių dėžutės ir kaip turėtų atrodyti jų turinys? (0)

Kiekvienas, auginantis atžalas, sutiks, jog vaikų mityba – ypač svarbi ir apie ją tenka galvoti ne tik sėdant prie bendro stalo, bet ir kas rytą išleidžiant vaiką į mokyklą. Norisi, kad mažųjų racionas būtų turtingas maistine prasme, skanus ir įdomus. Tačiau tai, kas patinka tėvams, ne visuomet priimtina vaikams. Specialistai dalinasi mintimis, kodėl verta mokyklinukams suruošti priešpiečių dėžutę ir kas turėtų į ją nugulti.

(Plačiau...)

Patarimai: kaip tinkamai parinkti akinius vaikui ir kokių klaidų šiukštu nekartoti (0)

Lietuvoje kas ketvirtas vaikas turi regėjimo sutrikimų, o prasidėjus mokslams, kai akys nuvargsta ir įsitempia – šių sutrikimų skaičiai tik didėja. Todėl tėvai tampa priversti paskubomis ieškoti vaikui regėjimo pastiprinimo. Tačiau dažnu atveju svarbiausios akinių parinkimo taisyklės yra pamirštamos, o tai kenkia ne tik vaiko mokslų kokybei, bet ir sveikatai. Kaip to išvengti?

(Plačiau...)

Vaikų traumos: saugiausia – mokykloje (1)

Mokymosi ir užklasinių užsiėmimų vietose Lietuvoje moksleiviai patiria beveik penktadalį visų traumų. Draudikai atkreipia dėmesį, kad didžioji dalis vaikų traumų vis dėlto nutinka kaip tik uždarius mokyklų duris.

(Plačiau...)

66 proc. jaunuolių internete elgiasi visaip kitaip nei realybėje (0)

Šiandien bendravimas internete yra kiekvieno mūsų kasdienybė, o 9-12 klasėje besimokantys paaugliai jau gimė su telefonu rankose. Kompanijos „Samsung“ atliktas tyrimas parodė, kad 66 proc. 14-18 m. jaunuolių internete elgiasi visaip kitaip nei realybėje. Tačiau pasak technologijų ir švietimo ekspertų, etiketo taisyklės bendraujant virtualiai ir realiai neturėtų skirtis.

(Plačiau...)

Kaip rengti vaikus šaltuoju sezonu? 5 auksiniai patarimai tėvams (0)

Besikeičiant metų laikams, vaikai jau nekantrauja, kada galės taškytis rudeniškose balose ir lipdyti sniego senius. Visgi orų kaita verčia tėvus susirūpinti, kaip tinkamai aprengti vaikus. Kas geriau – vienas šiltas megztinis ar keli drabužių sluoksniai? Vieno ar dviejų dalių kombinezonas? Ar storas drabužis tikrai reiškia, kad jis šiltas, o vilna – vienintelė vertinga medžiaga? Štai penki patarimai, leisiantys tėvams išrinkti tinkamus žieminius drabužius vaikams.

(Plačiau...)

Medikai: citrina ir česnakas gripo neįveiks (3)

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, kiekvienais metais Europoje nustatoma 22 mln. sezoninio gripo atvejų. Nuo gripo sukeltų komplikacijų miršta apie 170 tūkst. europiečių. Lietuvoje per gripo sezoną vidutiniškai suserga 40–80 tūkst. šalies gyventojų. Siekiant sėkmingai išgyventi šaltąjį sezoną, medikai skatina gyventojus pasiskiepyti nuo gripo ir neigia sklandančius mitus apie šią ligą ir skiepus.

(Plačiau...)

Socialiniuose tinkluose slypintys pavojai: kaip nuo jų apsaugoti vaikus? (0)

Socialiniai tinklai šiandien yra tapę neatsiejama mūsų kasdienybės dalimi, o jaunosios kartos atstovus socialinės medijos supa nuo pat mažų dienų. Nors jos neabejotinai suteikia iki tol neregėtas bendravimo, informacijos sklaidos galimybes ir patrauklią pramogą, tačiau kartu kelia tam tikras rizikas – ypač, kai tokiomis platformomis naudojasi vaikai ir paaugliai. Draudimo bendrovės ERGO Lietuvoje Privačių klientų draudimo skyriaus vadovės Aušros Jusės teigimu, tėvų pareiga yra pasirūpinti, kad naudodamiesi socialiniais tinklais nepilnamečiai būtų saugūs.

(Plačiau...)

Žaisti negalima drausti – kur dėti kablelį? (0)

Šiuolaikiniai vaikai nuo pat mažumės yra apsupti išmaniųjų technologijų: vaikiškų racijų ir kamerų, įvairius garsus ir šviesą skleidžiančių žaidimų, o dvimečio svajonių žaislais dažnai tampa telefonas, nes mato, kad mama ar tėtis jo nepaleidžia iš rankų. Tad nuostabos nekelia ir tai, kad vis daugiau moksleivių turi nuosavus išmaniuosius telefonus, planšetes ir aktyviai jais naudojasi. Tai vaikams smagu, tačiau kelia ir priklausomybės rizikas. Robotikos Akademijos direktoriaus Džiugo Luko Eiduko nuomone, tėvų pareiga yra pasirūpinti, kad vaikai naudodami kompiuterinius žaidimus būtų saugūs.

(Plačiau...)

Keliaujate su vaikais? Nepamirškite jų vaikystės: 6 naudingi patarimai (0)

Suaugusieji mielai atostogauja ir be vaikų, tačiau keliones su visa šeima vertina kaip kokybišką ir įsimintiną laiką kartu. Taip nustatė JAV mokslininkai Angela M. Durko ir James F. Petrick, o šioje šalyje šeimyninės kelionės sudaro net 30 procentų. Lietuvoje kelionės su vaikais taip pat populiarios ir sėkmingos, o paskutiniais metais keliaujančiųjų su mažyliais skaičiai išaugo dar ženkliau. „Skrendu.lt“ duomenimis, šiais metais penkios populiariausios kryptys, pamėgtos lietuvių keliautojų su šeimomis yra Tenerifė, Dublinas, Kijevas ir Milanas.

(Plačiau...)

Reputacija socialiniuose tinkluose: kaip jos nesusigadinti? (0)

Pasaulinės statistikos duomenimis, mobiliųjų įrenginių vartotojai vidutiniškai socialiniuose tinkluose kasdien praleidžia beveik 3 valandas. Šiandien internete viešiname kone kiekvieną savo gyvenimo akimirką, investuojame savo jėgas ir laiką į turinį socialiniuose tinkluose, o kai kurie iš to sugeba ir užsidirbti. Tačiau, ar visuomet įvertiname mūsų pačių viešai pateiktos informacijos įtaką savo reputacijai?

(Plačiau...)

Seime – klausimas dėl vaikų išmaniųjų telefonų: reikia uždrausti juos neštis į mokyklą? (0)

Dažniausi vaikų sunkumai, kuriuos jie išsako besikreipdami į „Vaikų liniją“ – santykiai su bendraamžiais, patyčios, santykiai su tėvais, sunkūs jausmai, seksualumas, fizinė prievarta, su buitimi susijusios problemos, sveikata, mokykla, laisvalaikis ir savižudybės, tačiau Seimo nariai svarsto, kad viena iš didžiųjų blogybių, kuri tampa pagrindu kitoms – pernelyg ilgas laikas, praleidžiamas su išmaniaisiais telefonais.

(Plačiau...)

Pagalbinio apvaisinimo būdu jau gimė tiek, kiek gyvena Dūkšto mieste (0)

Pagalbinio apvaisinimo būdu Lietuvoje jau gimė daugiau kaip 780 naujagimių arba beveik tiek pat, kiek gyvena Dūkšto mieste, Ignalinos raj. Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) specialistai primena, kad visa reikalinga pagalba negalinčioms vaikų susilaukti šeimoms – medikų procedūros ir vaistai – teikiami be papildomo mokesčio, t. y. kompensuojami iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF).

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook