Paaiškino, kaip elgtis dėl koronaviruso uždarius mokyklas: tėv...

Paaiškino, kaip elgtis dėl koronaviruso uždarius mokyklas: tėvai turi kelias galimybes (3)

2020-03-12

Lenkijoje, Ukrainos sostinėje, Italijoje, Čekijoje dėl koronaviruso uždarytos pradinės ir vidurinės mokyklos. Kaip šiandien pranešė švietimo ministras Algirdas Monkevičius, kuriam laikui pamokas gali būti siūloma nutraukti ir visoje Lietuvoje. Ar imtis tokių priemonių, Vyriausybė spręs dar šiandien, tačiau tėvai jau nerimauja, kur reikės palikti savo atžalas.

Apie stabdomą ugdymo procesą jau pranešė Vilnius, rašo DELFI.

Lietuvos tėvų forumo tarybos narys Kęstutis Mikolajūnas išreiškė susirūpinimą, jog jei bus stabdoma mokyklų veikla, sustos ir kiti sektoriai.

Nuotolinis mokymas, jo manymu, – dar ne šiandienai, esą dar nesame tam pasiruošę.

„Žinome, kad mokyklose trūksta kompiuterinių klasių, kad mokytojai išmanias lentas naudoja prezentacijų rodymui, yra elektroninių pratybų, kuriomis mažai kas naudojasi. Nemanau, kad esame pasirengę“, – abejojo K. Mikolajūnas.

Tėvai: sistema nepasiruošusi

Priemonių, technologijų yra, vaikai pasirengę, bet pati sistema dar ne.

„Ne paslaptis, mokytojų amžiaus vidurkis virš penkiasdešimt metų, jie nėra pasirengę įsisavinti technologijas“, – svarstė jis ir pridūrė, jog tai opi problema – sustos ugdymas.

Kita vertus, anot K. Mikolajūno, pernai vykęs streikas parodė, kad galima prarasti ir mėnesį, iššvaistyti nemažai ugdymo laiko, ir tai ne tragedija.

„Bet kalba eina ir apie vaikų saugumą, už kurį atsako ugdymo įstaigos. Jos vykdo ne tik švietėjišką, socialinę funkciją, bet ir saugumo“, – teigė pašnekovas.

Kaip teigiama Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) Delfi raštu pateiktuose atsakymuose, nusprendus neleisti vaiko į mokyklą ar darželį, jaunesni nei 6 metų vaikai arba vaikai su negalia atsižvelgiant į jų specialiuosius poreikius be objektyvios būtinybės neturėtų būti paliekami vieni, juos turėtų prižiūrėti arba suaugusieji, arba vyresni nei 14 metų paaugliai.

Tai reiškia, kad mokinukai jau galėtų pabūti vieni namuose, o darželinukams reiktų priežiūros.

Paaiškino, kokias galimybes turi tėvai Kaip rašoma SADM atsakymuose, sustabdžius ugdymo procesą tėvai turėtų kelias galimybes.

„Vienas iš tėvų arba vienintelis iš tėvų gali prašyti darbdavio galimybės dirbti nuotoliniu būdu.

Jeigu darbdavys neįrodo, kad nuotolinis darbas sukeltų per dideles sąnaudas, jis privalo tenkinti darbuotojo prašymą dirbti nuotoliniu būdu ne mažiau kaip 1/5 viso darbo laiko, kai to pareikalauja nėščia, neseniai pagimdžiusi ar krūtimi maitinanti darbuotoja, taip pat – darbuotojai, auginantys vaiką iki 3 m., ar vieni auginantys vaiką iki 14 m. arba neįgalų vaiką iki 18 m.“, – aiškina SADM.

Pasak ministerijos, vienas iš tėvų arba vienintelis iš tėvų taip pat gali pasiimti kasmetines apmokamas arba nemokamas atostogas.

Dar viena siūloma išeitis – vaiku galėtų pasirūpinti kiti tėvų parinkti asmenys: seneliai, vyresni broliai ar seserys ir panašiai.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, anot portalo LRT.lt, yra parengusi scenarijų, kaip būtų galima saugantis nuo koronaviruso laikinai uždaryti mokyklas, vaikų darželius, kitas ugdymo įstaigas.

Ministras A. Monkevičius sako, kad sprendimai dėl šių prevencijos priemonių bus priimti dar šiandien.

Medikams pasiūlė žiūrėti kūrybiškai

Sveikatos apsaugos ministras komentuodamas situaciją dėl koronaviruso Seime, kol kas tiksliai negalėjo atsakyti, kur sustabdžius ugdymo procesą savo vaikus reikės dėti medikų bendruomenei.

A. Veryga pripažino, kad medikai esant ekstremaliai situacijai neturi galimybių dirbti nuotoliniu būdu ar pasiimti atostogų, todėl pasiūlė ieškoti kūrybingų sprendimų.

„Ten, kur ir dedame visi, kai būna vaikų atostogos vasarą. Turėsime organizuotis, galvoti. Tai yra vis tik ekstremali situacija, supraskime, kad turėsime kūrybiškai visi ieškoti sprendimų – galvosime visokius variantus.

Evelina Joteikaitė,

www.DELFI.lt« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook