Bendraukime

Bendraukime

Kryžkalnyje - memorialas Lietuvos partizanams (0)

„Visos Lietuvos partizanų vadas, faktiškai vykdęs okupuotos valstybės prezidento pareigas, Jonas Žemaitis-Vytautas vylėsi: „Jei ne dabar, tai už penkiasdešimties, už šimto metų Lietuva, iškovojusi laisvę, įvertins mūsų siekius ir mūsų darbus“.

(Plačiau...)

Kokį pavojų kelia nelegali programinė įranga? (0)

Kaunietė pensininkė Irena su vyru Antanu mėgsta keliauti po užsienį, o visus kelionėse užfiksuotus vaizdus kelia į savo kompiuterį. Savaitgaliais į svečius pora pasikviečia bičiulių ir televizoriaus ekrane prisimena gražiausias kelionių akimirkas. Bet vienas neatsargus Irenos anūko poelgis gražią tradiciją sujaukė.

(Plačiau...)

Brakonieriai pinigines tuštins dvigubai (0)

Nuo šiol žuvų ištekliams padaryta žala bus apskaičiuojama pagal beveik du kartus didesnius įkainius. Tai nustato Aplinkos ministerijos pakeistas Vidaus vandenyse padarytos žalos žuvų ištekliams apskaičiavimo tvarkos aprašas.

(Plačiau...)

„Rakija Klezmer Orkestar“ kviečia išgirsti žydų kultūros skambesį (0)

Sunykusią ir sunaikintą prieškario Lietuvos žydų (litvakų) kultūrą daug kas pažįsta vizualiai – iš architektūros, aprangos, simbolių. Nedaug kas pagalvoja, kaip ji skambėjo. Grupė „Rakija Klezmer Orkestar“ siekia šią spragą užpildyti surengdama pirmąjį turą, kuriuo sieks grąžinti užmirštą žydų muziką į vietas, kuriose ji kadaise skambėjo nuolat.

(Plačiau...)

Praplėstos renginių žiūrovų ir dalyvių registravimo galimybės (0)

Kultūros ministro įsakymu renginių organizavimo rekomendacijos papildytos nuostata, kad renginių žiūrovų (dalyvių) registracija gali būti vykdoma ne tik elektroniniu būdu, bet ir popierine forma. Rekomendacijos papildytos atsižvelgus į tai numatantį rugsėjo 3 d. Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimą.

(Plačiau...)

Užkrečiamųjų ligų stebėsena Lietuvoje - dažniausiai užduodami klausimai (0)

Lietuvoje privalomai registruojamos 103 užkrečiamosios ligos. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) - pagrindinė, specializuota sveikatos įstaiga, vykdanti Lietuvos gyventojų sergamumo visomis užkrečiamosiomis ligomis stebėseną bei nuolatos teikianti informaciją visuomenei apie situaciją ir šių ligų prevencijos priemones. Užkrečiamųjų ligų epidemiologinė stebėsena yra privaloma visose pasaulio šalyse.

(Plačiau...)

Nuotolinio darbo įforminimas – 5 žingsniai, kurie padės išvengti nesusipratimų (0)

Nemažėjant naujų COVID-19 atvejų nerimaujama dėl naujos koronaviruso pandemijos bangos, kuri biurų darbuotojams ir vėl reikštų dirbą iš namų. Todėl įmonėms svarbu ne tik užtikrinti sklandų nuotolinio darbo organizavimą, bet ir tinkamai jį įforminti bei apibrėžti jo taisykles. Tai darant reiktų prisiminti keletą pagrindinių aspektų.

(Plačiau...)

Po vasaros susirūpinkite paakių oda: 4 naudingi kosmetologės patarimai (0)

Pasibaigus vasaros sezonui, daugelis vis dar tebesidžiaugia gražiu įdegiu ir atostogų prie jūros prisiminimais, tačiau pažvelgus į veidrodį oda byloja, jog galbūt šį kartą saulės buvo kiek per daug. Viena jautriausių veido odos zonų – paakiai – vasaros metu patiria bene daugiausiai streso, todėl karštos vasaros padariniai ir pirmos raukšlės ten pasimato labai greitai. Kosmetologė Daina Eidukienė pataria, kaip padėti savo saulės išvargintai odai ir kokių klaidų šiukštu nedaryti.

(Plačiau...)

Vaikščiojimas basomis – nemokamas pėdų masažas: kaip basomis vaikščioti taisyklingai (0)

Vaikščiojimą basomis galima būtų pavadinti savotiška modernaus gyvenimo prabanga. Nuo pirmųjų žingsnių  esame lengvai „įkalinami“ avalynėje, mūsų pėdos palaipsniui prisitaiko prie tokių sąlygų, o basomis dažniausiai vaikštome vos keletą dienų per metus, ilsėdamiesi prie jūros ar ežerų.

(Plačiau...)

Jurbarko ir Krailsheimo draugystei - 20 metų (0)

HALLO, LIEBE FREUNDE AUS CRAILSHEIM! SVEIKI, MIELI JURBARKIŠKIAI! Kiek jau daug kartų mes pasakėme ir taip pat išgirdome šiuos pasisveikinimo žodžius. Nei mums, nei Krailsheimo gyventojams jų versti jau nereikia...

(Plačiau...)

Tyrimas: Baltijos šalių gyventojus bėdoje dažniausiai gelbsti sutuoktiniai (0)

Tyrimas parodė, kad didžioji dalis Baltijos šalių gyventojų nutikus nelaimei pagalbos kreiptųsi į vieną žmogų – partnerį ar sutuoktinį. Iš visų Baltijos šalių, Lietuvos žmonės bėdoje dažniausiai kliautųsi antrąja puse. Latvijos gyventojai dažiau nei kiti kaimynai įvykus nelaimei kreiptųsi į draugus. Ištikus bėdai Estijos ir Lietuvos gyventojai visiškai neprašytų kolegų pagalbos. 

(Plačiau...)

Apklausa: kuo daugiau uždirbi – tuo didesnį stresą jauti (0)

Pagrindine Lietuvos gyventojų patiriamo streso priežastimi išlieka darbas. To nepakeitė net ir įprastą gyvenimo ritmą pavasarį smarkiai sutrikdžiusi pirmoji koronaviruso COVID-19 banga. Reprezentatyvi bendrovės „Spinter tyrimai“ apklausa atskleidė, kad beprasidedant vasarai nerimas dėl sveikatos laikėsi antrame plane, tuo tarpu finansiniai klausimai užėmė trečią vietą.

(Plačiau...)

Sulčių stiklinėje – gurkšnis sveikatos ir puokštė vitaminų (1)

Giedrių kaime, Pievų g. 9 – greta vairavimo mokyklos ir šaudyklos, įsikūrusiame vaisių, uogų, daržovių ir grybų perdirbimo ceche tvyro juodųjų serbentų ir braškių kvapas, sandėlis – pilnas produkcijos, tyliai veikia sulčių spaudykla, o svetingas šeimininkas – ūkininkas Nerijus BLAŽYS pasitinka visus čia užsukančius. Kol kas gamykloje tvyro ramybė, tačiau soduose nokstant obuoliams, vis daugiau jurbarkiečių čia suks su pilnais jų maišais. Sultys iš savo sodo obuolių – daugelio mėgstamas gėrimas.

(Plačiau...)

500 km per Lietuvą: Andriaus Pojavio ir jo šeimos ryžto nepalaužė net aplinkinių replikos (3)

Jurbarkietis atlikėjas Andrius Pojavis kartu su žmona Isabella ir dukromis Alisa bei Amelija išsiruošė į jų gyvenimuose didelį pėdsaką paliksiantį piligriminį žygį po Lietuvą. Tiesa, tokį kelią žinomas vyras eina jau ne pirmą kartą, prieš 10 metų daugybę kilometrų jis kartu su žmona sukorė saulėtoje Ispanijoje. Pokalbis su 15min – apie jau įveiktus 300 kilometrų, sunkumus ir ganėtinai keistas aplinkinių reakcijas.

(Plačiau...)

Patarimai, kaip orientuotis miške neturint išmaniojo įrenginio (0)

Vasaros laikotarpiu dažniau keliaujame į mišką, ypač liepos–rugpjūčio mėnesiais intensyviau grybaujame ar uogaujame. Daugelis  grybautojų ir uogautojų žino plotus, kuriuose gausu baravykų, voveraičių ar mėlynių, tačiau kelio atgal tenka ir ilgiau paieškoti. Išsiruošus į mišką ne visuomet turime išmanųjį įrenginį ar kompasą, todėl kyla pavojus pasiklysti medžių tankmėje. Visgi yra būdų, kaip orientuotis miške ir be prietaisų pagalbos.

(Plačiau...)

Policija vaikus vėl kvies į stovyklą (0)

Liepos 20-24 dienomis Klausučių kaime (Seredžiaus sen.) bus įgyvendinamas Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Jurbarko rajono policijos komisariato projektas „Viskas mūsų rankose, todėl jų nuleisti negalime – 4“. 

(Plačiau...)

Vizito tikslas: papasakoti ar išklausyti? (6)

Po birželio pradžioje įvykusių savivaldybės vadovų susitikimų su Eržvilko, Viešvilės ir Smalininkų seniūnais ir bendruomenių atstovais savivaldybės tinklalapyje pasirodė striuka informacija: apžiūrėta, išklausyta, kalbėta. 

(Plačiau...)

Valstybės dienos renginiai (programa) (0)

Šiais metais „Tautiškos giesmės“ giedojimas liepos 6 d. bus kitoks. Globalaus COVID-19 iššūkio akivaizdoje pasaulio žmonės pademonstravo, kad geba būti stiprūs ir vieningi, tiesdami simbolinius vienybės tiltus per privalomą atstumą tiesiogine ir perkeltine prasme. Pandemija uždarė pasaulį, tačiau išlaisvino žmogiškumą ir parodė, jog visų pirma mes esame žmogus – vienos žmonijos dalis.

(Plačiau...)

Pamiškėse sunoko žemuogės: kodėl turime jas valgyti kasdien? (0)

Vasara – metas, kai racioną papildome didesniu kiekiu daržovių ir vaisių, rečiau vartojamų kitais metų laikais. Turguose apstu įvairiausių rūšių uogų, o sveikatos specialistai vieningai sako, kad pati vertingiausia šiuo metu jau sunokusi miško uoga – žemuogė. 

(Plačiau...)

Aktyvios veislės šuo mieste: ką reikėtų žinoti? (0)

Didelių ir vidutinių veislių, fiziškai aktyvūs šunys gali būti sėkmingai auginami ir miesto aplinkoje. Tačiau net jeigu šuo praleidžia didžiąją dalį savo laiko namų aplinkoje, reikėtų nepamiršti pasirūpinti ne tik jo grožiu, bet ir sveikata bei tinkamu „gyvenimo būdu“.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook