Bendraukime

Bendraukime

Mažakraujystė – pavasario palydovė. Ką svarbu apie ją žinoti? (0)

Dienos eina ilgyn, saulės vis daugiau, tačiau jėgų – mažiau, o nuotaika prastėja. Gali būti, kad šie požymiai liudija mažakraujystę. Vilniaus „MediCA klinika“ šeimos gydytoja Edita Svikščiūtė pataria, kaip išvengti šios ligos, ją atpažinti ir kaip sau padėti susirgus.

(Plačiau...)

Pandemijos iššūkis augintiniams – kas laukia keturkojų šeimininkams vėl išėjus į darbus? (0)

Nuo pat pandemijos pradžios daugelis augintinių šeimininkų didžiąją dalį laiko praleidžia namuose drauge su savo keturkojais draugais. Kai kurie netgi matė juos ištisus metus, o galbūt ir beveik visą savo gyvenimą, jei į šeimą atvyko vos gimę pirmo ar antro karantino metu. Tačiau Vyriausybei palaipsniui laisvinant karantino sąlygas, koreguojasi ir, rodos, jau įprastu tapęs „gyvenimo iš namų“ ritmas. Veterinarijos gydytojai pastebi, kad staigus nuolatinio kontakto su savo šeimininku nutraukimas gali turėti įtakos augintinio emocinei būklei, todėl svarbu augintinius nuolat dresuoti ir pratinti pabūti vienus ilgesnį laiką, kad šeimininkams sugrįžus į darbus, gyvūnai patirtų kuo mažiau streso.

(Plačiau...)

Karantinas aštrina smurto šeimoje problemą, bet priežastys slypi daug giliau (0)

Pandemijos metu visuomenę kamuojanti įtampa pagilino iki tol egzistavusias problemas. Išaugęs smurto artimoje aplinkoje iškvietimų skaičius rodo, kad įtampos situacijose problema dar paaštrėja ir smurtą dažniausiai patiriančios moterys, vaikai ar kiti asmenys neturi tokių pačių galimybių ieškoti pagalbos. Iš visų pernai Lietuvoje užregistruotų nusikaltimų smurtiniai sudarė 16,8 proc., o prieš metus šis skaičius siekė 16,2 proc. Specialistų teigimu, šią įsišaknijusią ir kompleksišką problemą būtina spręsti iš esmės – tai sumažintų ne tik smurto apraiškų, bet ir pagerintų visuomenės psichinę sveikatą.

(Plačiau...)

„Sidabrinė linija“ senjorų skambučių laukia ir savaitgaliais (0)

Nuo kovo 1 d. „Sidabrinė linija“ ilgina skambučių centro darbo laiką. Nemokamu numeriu 8 800 800 20 skambinantys vyresnio amžiaus žmonės sulauks pagalbos jau ne tik ilgesnį laiką darbo dienomis, bet ir savaitgaliais.

(Plačiau...)

Karjere – vėl paslaptingi teršalai (video) (2)

Vasario 21-osios rytą prie Jurbarko karjero maudytis eketėje, kaip ir kasdien, atėjusios moterys buvo nemaloniai nustebintos – nuo vandens sklido dyzelinių degalų smarvė, o paviršiuje plaukiojo neaiškios kilmės riebalai.

(Plačiau...)

Parke - neaiškus radinys, įtaria, kad žiurknuodžiai (0)

Trečiadienį į redakciją kreipėsi jurbarkietė, kuri perspėjo dėl keisto radinio Vytauto parke - rožinių granulių. Jurbarkietė mano, kad tai gali būti piktavalų papilti žiurknuodžiai ir perspėja gyventojus saugoti savo gyvūnus, kad šie nieko nesuėstų ir nesusirgtų.

(Plačiau...)

Viešviliečiai išradingai pasipuošė Vasario 16-ajai (0)

Viešvilės pagrindinės mokyklos interneto svetainėje vasario 2 d. buvo paskelbtas pilietiškumo konkursas. Mokyklos bendruomenės nariai buvo pakviesti siųsti nuotraukas, kuriose užfiksuotos akimirkos, kaip ruošiasi švęsti Lietuvos Nepriklausomybės dieną. Džiugu, kad konkursas sulaukė moksleivių ir jų tėvelių dėmesio, jame sudalyvavo net 10 dalyvių.

(Plačiau...)

Pašventintiems daiktams – konteineryje ne vieta (3)

Vaizdas į atliekų konteinerius K. Donelaičio g., Jurbarke, vieną šios savaitės popietę katalikiško krašto gyventojus turėjo bent jau švelniai priblokšti – ant konteinerių buvo išdėlioti kryžius ir šventas paveikslas. Nežinia, kas, kodėl ir kaip, bet paprasčiausias paaiškinimas: kažkas išnešė iš namų nebereikalingus daiktus, bet neįmetė į konteinerį, o padėjo ant jo, kad gal kas nors, kam reikia, pasiims. Taip juk darome kartais su nudėvėtu megztiniu ar batais.

(Plačiau...)

Švenčiame Vasario 16-ąją – virtuali kelionė po Lietuvos istoriją (0)

Lietuvos valstybės atkūrimo diena – proga prisiminti turtingą Lietuvos istoriją ir narsiausius istorinius veikėjus, kurių dėka šiandieną esame laisvi. Net ir gyvendami karantine, galime keliauti po žymiuosius Lietuvos muziejus, aplankyti istorines parodas ir ekspozicijas virtualiai.

(Plačiau...)

Inkstą dovanų gavusi Sigutė: „Tai išgelbėjo ne tik mane, bet ir mano vaikus“ (0)

Jurbarko rajone gyvenanti 34-erių Sigutė prieš 1,5 metų gavo dovaną, kuri, kaip pati sako, visiškai pakeitė tiek jos, tiek jos šeimos gyvenimo kokybę. Beveik metus naujo inksto laukusi moteris prisimena, kad labai troško sugrįžti į įprastą gyvenimą, todėl nė kiek nedvejojo dėl transplantacijos ir vos gavusi žinią apie potencialų donorą ryžosi gyvenimą pakeitusiai operacijai. Dabar, net ir persirgusi COVID-19 infekcija, moteris džiaugiasi gyvenimu.

(Plačiau...)

Norvegijoje užaugusi ir studijuojanti jurbarkietė pasižadėjo grįžti į tėvynę: didžiuodamasi pasakoju, iš kur esu (video) (0)

Iš Jurbarko kilusi Urtė Borkertaitė gyventi į Norvegiją išvyko būdama vos dvylikos. „Tai buvo mano tėvų sprendimas, kuriam negalėjau prieštarauti“, – sako ji. Šiandien Urtė mokosi prestižiniame Norvegijos universitete, bet prisipažįsta, kad jaučiasi lietuve ir būtinai grįš į tėvynę.

(Plačiau...)

Sausas ir prastai vėdinamas patalpų oras – puiki terpė virusams veistis (1)

Dėl užsitęsusio karantino ir itin šaltos žiemos, mes vis daugiau laiko praleidžiame uždarose patalpose, kurios nuolat dirbtinai šildomos ir dažnai – prastai vėdinamos. Dėl šios priežasties šaltuoju sezono metu mes kenčiame nuo įvairių virusinių ligų, paūmėja alergijos, o sausas oras dirgina ir džiovina gleivinę. Taip pat prastai vėdinamas patalpų oras – puiki terpė virusams veistis ir plisti.

(Plačiau...)

Mieste klajojo stirna (nuotraukos) (0)

Antradienį po Jurbarką vaikštinėjo stirna. Gyventojai gyvūną pastebėjo ryte, tačiau stirna palikti miesto neskubėjo – vaikštinėjo čia iki vėlyvos popietės.

(Plačiau...)

Karpis populiarumu Lietuvoje prilyginamas kiaulienai: patarimai, kaip vartoti ir gardūs receptai (0)

Lietuvių nuo seno pamėgtas karpis – iki šiol nepraranda savo populiarumo. Ši žuvis ne tik dažnai puošia šventinį gyventojų stalą, bet pamėgta vartoti ir kasdien. 

(Plačiau...)

Patarimai, kaip pasirūpinti gyvūnais lauke šalčiausiomis žiemos dienomis (3)

Sinoptikams pranešant apie šalčius, svarbu nepamiršti pasirūpinti tinkamomis ūkinių gyvūnų ir lauke būnančių gyvūnų augintinių laikymo sąlygomis ir apsaugoti juos šąlant orams, – primena veterinarijos specialistai. Gyvūnams turi būti sudarytos galimybės pasislėpti nuo nepalankių oro sąlygų – žvarbaus vėjo, sniego ar šlapdribos.

(Plačiau...)

Maisto švaistymo mažinimo procese – nauja iniciatyva (0)

Maisto gamintojai ir prekybininkai šalies labdaros valgykloms nuo šiol galės tiekti ir užšaldytą šviežią supakuotą mėsą. Sausio 15 d. įsigalioja teisės aktų pakeitimai, kuriais suteikiama galimybė užšaldyti besibaigiančio galiojimo šviežią supakuotą įvairių rūšių mėsą ir taip sudaryti sąlygas pratęsti labdarai ir paramai skirto maisto tinkamumo vartoti terminą, siekiant didesnio tvarumo maisto tiekimo grandinėje.

(Plačiau...)

Emocinės pagalbos jau gali kreiptis ir tėvai (0)

Šalyje įvedus griežtesnius karantino apribojimus, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) atkreipia dėmesį į psichologinę bei emocinę žmonių sveikatą. Nuo pavasario visi gyventojai gali kreiptis į emocinę pagalbos liniją 1809, kuri vienija paramą teikiančias linijas: Vilties liniją, Pagalbos moterims liniją, Jaunimo liniją, Vaikų liniją ir Sidabrinę liniją. Nuo šiol papildomai atsiranda ir Tėvų linija, į kurią rekomenduojama kreiptis, kai norima suprasti vaikų elgesį, reikalingi patarimai dėl įvairiais amžiaus tarpsniais kylančių bendravimo problemų bei norima rasti geriausią bendravimo sprendimą, sakoma SAM pranešime.

(Plačiau...)

Nuo erkinio encefalito skiepytis rekomenduojama pradėti žiemą (0)

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) specialistai primena, kad skiepytis nuo erkinio encefalito (EE) geriausia šaltuoju metų laikotarpiu. Pasak ULAC gydytojos epidemiologės Aušros Bartulienės, kad susidarytų imunitetas, apsaugantis nuo šios ligos, reikia laiko, todėl geriausia pradėti skiepytis žiemą.

(Plačiau...)

Dėl atliekų surinkimo Jurbarke (3)

UAB „Jurbarko komunalininkas“ praneša, kad pakuočių atliekos (plastikas, popierius, metalas) iš individualių valdų Jurbarke bus surenkamas ne kaip skelbta grafike sausio 6 d., bet ketvirtadienį, sausio 7 d.

(Plačiau...)

Fejerverkai: ar viską žinome apie jų žalą? (0)

Artėjant Naujiesiems metams fejerverkai tapo įprastu reginiu. Ne vienerius dešimtmečius Naujieji metai be jų neapsieina. Tai – gražus reginys, turintis ir neigiamų aspektų. Fejerverkų keliamas triukšmas ne tik gąsdina augintinius, bet sukelia stresą ir laukiniams gyvūnams ar paukščiams. Pirotechnika teršia orą kietosiomis dalelėmis, kurios jame išsilaiko net keletą valandų. Taip pat ir aplinką, kai pasigrožėjus trumpu reginiu lauke, paliekamos įvairios atliekos ir šiukšlės. Tad verta susimąstyti ir savęs paklausti, ar fejerverkai išties reikalingi?

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook