Bendraukime

Bendraukime

Mandarinų sezonas jau čia: ko dar nežinojote apie šiuos citrusus? (0)

Kiekvienas metų laikas į maisto racioną atneša tik jam būdingus produktus. Jei vasarą mėgaujamės uogomis, ankstyvą rudenį – obuoliais, tai paspaudus šaltukui imame ieškoti mandarinų. Tiesa, šie oranžinės spalvos citrusai, net jei labai primena mandarinus, iš tiesų gali skirtis ne tik pavadinimu, bet ir skoniu. Visa tai – selekcininkų nuopelnas, kurie pasauliui padovanojo ne vieną dešimtį skirtingų mandarinų rūšių.

(Plačiau...)

5 išmaniųjų telefonų funkcijos, kurios labiausiai rūpi jaunimui (0)

Išmanusis telefonas daugeliui jau tapo svarbiausiu, iš rankų beveik nepaleidžiamu pagalbininku. Visgi kiekviena karta turi skirtingus poreikius, ir jei vyresniesiems telefonas dažniau reikalingas kaip darbo priemonė, jauniausiems jis – neatsiejama gyvenimo būdo dalis. Tad ko iš telefono tikisi ir apie ką jį pirkdami galvoja Z karta?

(Plačiau...)

Paaiškėjo kiek kartų per savaitę lietuvaitės plauna galvą (2)

Įprotis plauti galvą susiformuoja dar vaikystėje, kiekvienoje pasaulio šalyje žmonės plauna galvą skirtingu dažnumu. Azijoje, pavyzdžiui, įprasta tai daryti kasdien, Europoje dažnis retėja, o Afrikoje vis dar plaunama ypač retai – kartą per savaitę ar net rečiau. „Eurovaistinės“ atliktos nereprezentatyvios apklausos socialiniame tinkle duomenimis, dažniausiai plauname galvą tris-keturis kartus per savaitę.

(Plačiau...)

Klausimas, aktualus kiekvienam: kaip pagerinti miegą? (0)

Pagerinti miegą – tai tikslas, kurį anksčiau ar vėliau sau išsikelti turėtų kiekvienas iš mūsų. Nuolat juntant miego trūkumą, neigiamai veikiama tiek mūsų fizinė, tiek protinė veikla. Neišsimiegojus suprastėja darbo efektyvumas, nusilpsta organizmo imuninė sistema, tampame išsiblaškę, jautresni, sumažėja motyvacija. Dėl šios priežasties, GERO MIEGO KLUBO ekspertai pataria, į ką svarbu atkreipti dėmesį norint, kad mūsų miegas taptų kokybiškas. 

(Plačiau...)

Populiarūs šefai: valgykite daugiau vaisių ir daržovių, bulvės nesiskaito (0)

Kas antras vilnietis per mažai valgo vaisių, kas trečias – daržovių, rodo Vilniaus visuomenės sveikatos biuro naujausias tyrimas. Lapkričio 8-ąją visoje Europoje minint Europos sveikos mitybos dieną, žinomi virtuvės šefai ragina į  kasdienę savo mitybą įtraukti daugiau daržovių, užkandžiams rinktis vaisius, riešutus.

(Plačiau...)

Kviečia į medžiotojų šventę (1)

Lapkričio 8-ąją gyventojai kviečiami į Eržvilką, kur vyks Šv. Huberto - medžiotojų globėjo diena.

(Plačiau...)

Gerumą vėl neš „Pelenė“ (0)

Gruodžio 6-ąją aukoti labdarai kvies tradicinis renginys „Pelenė“. Kosmetologės Rasos Rakštelienės projektas šį kartą atvers Panemunės pilies duris. Aukoti tiems, kuriems pagalbos reikia labiausiai, moteris kviečia jau ketvirtą kartą.

(Plačiau...)

Ekologija. Už alkoholį teks suploti brangiau? (0)

Lietuvos užstato sistema padeda surinkti 92 proc. visų sistemoje dalyvaujančių gėrimų pakuočių. Gyventojai ją vertina labai palankiai. Lietuvos rezultatais nustebinti užsienio valstybių atstovai atvyksta pas mus mokytis. Ši sėkmė paskatino politikus plėsti užstato sistemą – siūloma į ją įtraukti vyno ir stipriojo alkoholio butelius. Iš pirmo žvilgsnio sumanymas atrodo geras, tačiau ekspertai perspėja, kad tokie užmojai mums padarys meškos paslaugą – pokyčiai palies ne tik pakuočių atliekų tvarkymą, bet ir mūsų visų pinigines.

(Plačiau...)

7 mitai apie kardiologinius vaistus (0)

Pasaulinės sveikatos organizacijos duomenimis, kardiologinės ligos yra dažniausia mirčių priežastis visame pasaulyje. Lietuvoje mirtys dėl šių susirgimų sudaro daugiau nei 50 proc.  visų mirčių. Kodėl tiek daug? Viena iš priežasčių – gydytojo paskirtų kardiologinių vaistų nevartojimas, kuris yra susijęs su klaidingais įsitikinimais.

(Plačiau...)

3 būtinos priemonės odos priežiūrai rudenį (0)

Artėjant šaltajam sezonui kyla daug klausimų, kaip prižiūrėti veido odą. Rudenį dažniau nei kitais metų laikais pasireiškia odos problemos: ji dažnai sudirgsta, šerpetoja ir tai lemia ne tik šaltas oras, bet ir šildymas, kondicionieriai.

(Plačiau...)

Psichologė atskleidė, kas daro įtaką žmogaus psichologinei gerovei (0)

„Gamtoje, gryname ore praleistas laikas gali pagerinti ne tik fizinę, bet ir psichologinę sveikatą“, – neabejoja Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) psichologė Gintė Gudzevičiūtė. Specialistė dalijasi mintimis apie žmogaus, gamtos ir tvarios aplinkos ryšį psichologiniu aspektu.

(Plačiau...)

Ketverius metus dėl dalyvavimo „X faktoriuje“ dvejojusi pardavėja papuolė į finalus (3)

„X faktoriaus“ scenoje pasirodžiusi jurbarkietė Jolanta Libinskytė sužavėjo komisiją ir pateko į laidos finalines kovas.

(Plačiau...)

Naujamiesčio progimnazijos vadovė Alma Uznė: „Patyčių neišspręsi pavieniui“ (3)

Neužtenka vaiko tiesiog atvesti į mokyklą. Neužtenka jam perteikti tiesiog dalykines žinias. Mokykla jį turi paruošti gyvenimui, o tai negali įvykti be tėvų, mokytojų ir pačių mokinių bendro darbo, įsitikinusi Alma Uznė.

(Plačiau...)

21 valandą nustos veikti seni „iPhone” ir „iPad” modeliai: ką daryti, kad telefonas ir toliau veiktų (0)

Kaip informuoja „Apple“ atstovybė, šiandien (lapkričio 3 d.) 21 valandą Lietuvos laiku nustos veikti senų „iPhone“ modelių telefonai, jei nebus atnaujinta jų programinė įranga.

(Plačiau...)

Terapeutė: žiūrėkite į bato vidų (0)

Ar kada pagalvojote, ką apie mus gali papasakoti… batai? Batai, kuriuos avime, saugome, dovanojame ar jais puikuojamės? „Pasaulio istorija būtų kitokia, jei žmogus nebūtų sugalvojęs avalynės“, – tuo įsitikinusi Depresijos gydymo centro kūno ir judesio terapeutė Rita Karklytė, neseniai apsilankiusi archeologinės avalynės parodoje „200 batų – 700 metų“ ir sutikusi pakalbėti apie apavo reikšmę šiandieniniame mūsų gyvenime.

(Plačiau...)

Lankė bunkerį, o grįžo pilna bagažine baravykų (nuotraukos) (3)

Ant partizanų vado Jono Žemaičio-Vytauto bunkerio-vadavietės lapkričio 1-ąją žvakę uždegę pusbroliai Marius Žičkus ir Paulius Stankevičius grįžo su didžiule gamtos dovana. Šapališkės miške jurbarkiečiai pamatė daugybę grybų, kuriuos pradėjo rinkti. Po keturių valandų grybavimo mašinos bagažinė buvo pilna baravykų.

(Plačiau...)

Aštrių emocijų ištroškę lankytojai užgriuvo „Siaubo kambarius“ – fiksuotas lankytojų rekordas (3)

Smalininkuose trečią kartą veikę „Siaubo kambariai“ sulaukė netikėto lankytojų antplūdžio. Per tris dienas čia užsuko net 526 žmonės, o norintieji patekti laukė eilėse.

(Plačiau...)

Mieste siautėja Helovino dvasios (nuotraukos) (2)

Ketvirtadienio vakarą Jurbarke ir kituose rajono miesteliuose ir kaimuose siautėjo dvasios. Bendruomenės savo narius ir svečius kvietė į Helovino šventes,

(Plačiau...)

Kas kiek laiko keičiate patalynę? Lova – viena nešvariausių vietų namuose (0)

Jei prieš jus atsirastų didelė šlapimu supilta krūva pleiskanų, plaukų, dulkių erkučių ir išmatų, tikriausiai nenorėtumėte ten įsitaisyti ir pamiegoti. Bet dažnas žmogus tai daro kasnakt.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook