Baltų pasaulėžiūra domėjosi muziejuje

Baltų pasaulėžiūra domėjosi muziejuje (0)

2015-09-25

Šią savaitę buvo minima Baltų vienybės diena. Ta proga mes, Vytauto Didžiojo pagrindinės mokyklos 7b klasės mokiniai, per literatūros pamokas skaitėme kūrinius, aptarėme baltų kultūros atspindžius juose, taip pat per dailės pamokas, išsiaiškinę, kas būdinga baltiškajai pasaulėžiūrai, piešėme darbus, kuriuose atskleidėme savitą, individualų požiūrį į tai, kuo mums įdomūs protėviai baltai, o per istorijos pamokas analizavome šaltinius, rinkome medžiagą ir parengėme pristatymą, supažindinantį su baltais.

Baigiamasis visos savaitės veiklos akcentas - rugsėjo 25 dieną surengta išvyka į Krašto muziejų. Čia vyko integruota lietuvių kalbos, istorijos, dailės pamoka ,,Baltų pasaulėžiūra“. 7b klasės mokinės Deimantė ir Karolina plačiau papasakojo apie per istorijos pamokas surinktą informaciją, susijusią su baltais, jų gentimis. Vėliau susidomėję žiūrėjome jurbarkiečio Gintaro Žalnoros filmą apie Lietuvos piliakalnius ,,Mieganti ugnis – piliakalniai“. Žiūrėdami kalbėjome apie piliakalnius, džiaugėmės, kad esame aplankę Bišpilio, Seredžiaus, Sudargo, Merkinės piliakalnius. Klausėmės ir unikaliomis laikomų liaudies dainų – sutartinių, kurios, kaip senojo tikėjimo apeiginės giesmės, pradėjo nykti priėmus krikščionybę. Baltiškojo paveldo objektai yra ne tik piliakalniai, bet ir mitologiniai akmenys, alkakalniai, apie kuriuos mums įdomiai papasakojo muziejininkė Aušra Smirnovienė. Tada žiūrėjome kitą filmą ,,Apeiginiai akmenys“. Baigiantis pamokai kartu su dailės mokytoja aptarėme piešinius, juos pristatėme, pasidžiaugėme bendraklasių darbais.

Po pamokos dėkojome muziejininkei Aušrai Smirnovienei, istorijos mokytojai Janinai Kovalenkienei, dailės mokytojai Nijolei Kapačinskienei ir lietuvių kalbos mokytojai Violetai Greičiūnienei už neįprastą, bet labai naudingą ir įdomią pamoką.

Karolina Mažintaitė, mokyklos laikraščio ,,Žvilgsnis“ korespondentė

Turite informacijos, norite pasidalinti įspūdžiais ar problemomis? Rašykite redakcija@jurbarkosviesa.lt.

"Šviesos" inf.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook