Balsavimas

Klausimas jaunimui nuo 14-os iki 23-ejų: ar vasaros laikotarpiu planuojate ieškotis sezoninio darbo Jurbarko savivaldybėje?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Diskomfortas burnoje – ne kompromisas. Kuo pakeisti išimamus d...

Diskomfortas burnoje – ne kompromisas. Kuo pakeisti išimamus dantų protezus? (1)

2018-04-05

Turbūt ne vienam teko girdėti tragikomišką situaciją, kuomet žmogui su išimamais dantų protezais nusičiaudėjus, jie ima ir iškrenta. Deja, šiems žmonėms tokia situacija – tik viena iš daugybės problemų ir diskomfortų, su kuriais susiduria kiekvieną dieną, nešiodami išimamus dantų protezus. Gera žinia yra ta, kad tokioms dienoms atėjo galas. Šiuolaikinė odontologija įgalina atgauti pilnavertę nuosavų dantų patirtį. Greitai ir efektyviai – nuolatinių dantų atkūrimas ant implantų praradus vieną, kelis ar visus dantis – šiandienos sprendimas, o ne ateities gerovės vizija.

Kuomet sudedi visus patiriamus rūpesčius ir nepatogumus, nešiodamas išimamus dantų protezus, nevalingai susimąstai: šie protezai tarnauja tau, ar tu tarnauji protezams? Todėl svarstantiems įsigyti, arba jau nešiojantiems tokius protezus – aktuali profesionalo nuomonė – ką daryti, kad vienas sprendimas nenulemtų suprastėjusios gyvenimo kokybės ir sveikatos. Savo įžvalgomis dalijasi Vilniuje įsikūrusios odontologijos klinikos „Dantų harmonija“ implantuojantis gydytojas odontologas Marius Bučinskas.

Išimami protezai – ne visam maistui

Paklaustas apie pagrindinius išimamų dantų protezų trūkumus, su kuriais susiduria pacientai, iš Jurbarko kilęs gyd. Marius Bučinskas ryžtingai teigia: „Dažniausi šių protezų trūkumai, kuriuos girdžiu iš pacientų nusiskundimų, yra dantų funkcijos ribotumas. Tokie pacientai priversti labai skrupulingai atsirinkti maistą, žiūrėti, ką valgo, nes, pavyzdžiui, obuolio atsikąsti negali; riešutai – pamirštas produktas ir t.t. Ką jau kalbėti apie skonio nejutimą – išimami viršutiniai dantų protezai uždengia dalį gomurio, todėl toks pacientas nepatiria skonio malonumo. Iš viso, išimami dantų protezai gali atkurti iki 30 – 40 proc. normalios dantų funkcijos. Kokia to svarba, kiekvienas, turbūt, gali atsakyti pats, jei įsivaizduotume, kad kuris nors jūsų organas funkcionuotų iki 40 proc. pajėgumu.“ Prastai sukramtomas maistas gali būti virškinamojo trakto sutrikimų priežastimi, o sumenkęs maisto racionas sąlygoja daugybę kitų sveikatos problemų. Jau daugiau nei 14 metų protezuojantis ir virš 10-ies metų dantų implantavimo patirtį turintis gydytojas čia pat priduria, kad be minėto diskomforto,  taip pat dantenų nutrynimo ir dirginimo, išimamus dantų protezus reikia nuolatos prižiūrėti: nakčiai išsiimti, drėkinti specialiame tirpale, juos valyti specialiomis priemonėmis. naudoti protezų klijus – visa tai juk didelės laiko ir piniginės išlaidos. Tik ar jos vertos rezultato?

Teisingas sprendimas – komfortas visam gyvenimui

Įsivaizduokite, kad dantų protezų niekada netektų išsiimti, jie atkurtų 100 proc. kramtymo funkcijos, o jų išvaizda ir priežiūra butų identiška kaip nuosavų dantų. Ir tai įmanoma jau šiandien, paneigiant visus sklandančius mitus, kad tai ilgas ir skausmingas procesas. Šiuolaikinės odontologijos laimėjimas: vos keli vizitai pas gydytoją ir galite džiaugtis visiškai atstatytais nuolatiniais, neišimamais dantimis ant implantų, kuriems suteikiama viso gyvenimo garantija.

Be to, viso žandikaulio dantys visiškai atkuriami vos ant kelių implantų – tai taupo laiką, ir, žinoma, pinigus. Klinikoje „Dantų harmonija“ dirbama su vienais geriausių pasaulyje Švedų dantų implantų kompanijos produkcija. Šios kompanijos inovacija – „Visi ant 4“– leidžia atkurti viso žandikaulio nuolatinius dantis tik ant keturių implantų. O 2017 metų spalio mėnesį ši kompanija pristatė revoliucinę naujieną , kuomet vos ant trijų implantų atkuriami visi nuolatiniai apatinio žandikaulio dantys tik per vieną dieną.

Operatyvumas ir individualus priėjimas it kokybės standartas

Paklausus kiek laiko realiai trunka nuolatinių dantų atkūrimas ant implantų, gyd. Marius Bučinskas akcentuoja individualumą: „Kiekvieno paciento atvejis yra kitoks. Todėl pirmiausia kviečiu į diagnostiką ir konsultaciją. Toliau seka gydytojo ir paciento dialogas, kurio metu sudaromas gydymo planas ir numatomas vizitų skaičius. Priklausomai nuo paciento būklės ir galimo pritaikyti gydymo metodo, vizitų skaičius gali svyruoti nuo vieno iki 3-4. Visada stengiamės kuo efektyviau išnaudoti laiką ir klinikos resursus, kad pacientas patirtų kuo didesnį komfortą gydymo proceso metu.“ – dalijosi implantuojantis gydytojas.

Panašu, klinikoje „Dantų harmonija“ į tai žiūrima išties rimtai. Čia įdiegtas „viskas vienoje vietoje“ standartas. Po pilnos diagnostikos, kuri apjungia ne tik panoraminę rentgeno, bet ir 3D kompiuterinės tomografijos nuotrauką, seka gydymo plano sudarymas. Jis yra tikslus, kadangi klinika turi nuosavą modernią dantų protezų laboratoriją ir „NobelProcera“ skenerį. Tai padeda sutaupyti daugybę laiko ir darbus atlikti itin operatyviai, nes čia pat gaminamus protezus  galima greitai pritaikyti pacientui. Esant poreikiui, taikoma sedacija, kurią atlieka ir prižiūri profesionalus gydytojas anesteziologas – reanimatologas. Taigi moderni technika ir savo srities profesionalai – būtent ir yra kokybiško operatyvumo individualiam poreikiui garantas.

Žinios – greitkelis į sėkmę

Visus, norinčius sužinoti daugiau apie neišimamus dantų protezus ant implantų, galimus gydymo metodus, taip pat pavienių dantų implantavimą ir išgirsti ilgametę patirtį turinčio implantuojančio gydytojo Mariaus Bučinsko patarimų, kviečiame į ą pacientams.

Seminaras įvyks š. m. balandžio 12 d., 18 val.

 Dariaus ir Girėno g. 120A, Jurbarke.
 „Jurbarko turizmo ir verslo informacijos centro“ konferencijų salėje
 Kviečiame registruotis telefonu 8 610 11 222« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook