Jaunieji miško bičiuliai keliavo po gamtą

Jaunieji miško bičiuliai keliavo po gamtą (0)

2019-09-15

Šiemet sukanka 100 metų nepriklausomos Lietuvos miškų administracijai. Šia proga artėjančią Miškininko dieną VĮ Valstybinių miškų urėdija nusprendė paminėti ypatingai: kviesdama visuomenę švęsti kartu, dovanojant nemokamą pažintinę ekskursiją į mišką.

Labai džiaugiamės, kad draugai miškininkai nepamiršo ir mūsų mokyklos JMB būrelio „Atžalynas“ narių ir rugsėjo 14 dieną dovanojo nemokamą ekskursiją „Miško ciklas“ po mums širdžiai mielą Karšuvos girią.

Šeštadienio rytą penkiolika aktyviausių mūsų mokyklos miško mylėtojų kartu su būrelio vadove Vaida Jakaityte susirinko prie mokyklos ir nekantriai laukė Jūravos girininkijos girininko Lino Sabonaičio bei miško auginimo specialistės Danutės Varkojienės.

Visiems buvo smalsu, kokių pramogų, staigmenų yra paruošę mums miškininkai, kadangi į mišką autobusu drauge su gidais – miškininkais vykome pirmą kartą.

Ekskursija prasidėjo pažintimi su paprastosios pušies ir paprastosios eglės sėkline plantacija. Bevaikštant po ją, miškininkė Danutė papasakojo, apie plantacijos priežiūros darbus, kada čia pasodinti spygliuočiai pradeda derėti, kiek kankorėžių iš šios plantacijos prirenkama, kaip jie išskleidžiami ir surenkamos bei paruošiamos sėklos medelynams.

Vėliau specialistė jaunuosius miškininkus supažindino su darbu medelyne ir miško sodinimo darbais.

Tada lankėmės įvairiose kirtavietėse, kur girininkas Linas supažindino su pagrindiniais ir tarpiniais miško kirtimais, medienos panaudojimo galimybėmis, medienos ruošos technika ir darbais.

Po kirtaviečių apžiūrėjome atsodintą pušyną, kuriame miškininkai pamokė, kaip prižiūrėti ir nuo žvėrių apsaugoti pasodintus jaunus medelius. Taip pat mokiniams priminė, kaip galima lengvai nustatyti medžio amžių jo nenukertant.

Vėliau lankėmės paprastojo ąžuolo genetiniam draustinyje, kuris įteigtas Jūravos girininkijos 93 kvartalo 15 sklype. Susipažinę kaip nuo sėklos iki medžio užauga miškas, pasivaikščioję po kirtavietes, atsodintus miškų plotus, jaunuolynus, brandų mišką, sengirę, pabraidę po pelkę, vykome apžiūrėti Karšuvos girioje įrengtų rekreacinių objektų iš kurių didžiausią įspūdį visiems paliko miško poilsiavietė „Šarkų bažnyčia“.

Papietavę vienoje iš poilsiaviečių aplankėme miške įrengtą šaudyklą ir apžiūrėjome Kaskalnio geomorfologiniam draustinyje esančias kopas.

Labai džiaugiamės taip prasmingai praleidę šeštadienį su miškininkais rudenėjančioje gamtoje ir viliamės, jog tai ne paskutinis mūsų susitikimas.

 Viešvilės pagrindinės mokyklos JMB būrelio „Atžalynas“ vadovė Vaida Jakaitytė« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook