Laisvės gynėjų dienos minėjimas Vytauto Didžiojo pagrindinėje...

Laisvės gynėjų dienos minėjimas Vytauto Didžiojo pagrindinėje mokykloje (nuotraukos) (0)

2016-01-13

Uždarykime paukštį narve, maitinkime, rūpinkimės juo, tačiau jis iki kraujo susižeisdamas blaškysis ir veršis į laisvę. Pabandykime uždengti saulę augalui - jis ras būdą kaip ją pamatyti! Taip ir lietuvių tauta nuo seniausių laikų kovojo už laisvę, už nepriklausomybę. Pavartykime savosios istorijos puslapius - ir pirštų neužteks suskaičiuoti, kiek tokių kovų buvo... Tačiau nesidairykime taip toli.

Ankstyvą Sausio 13-osios rytą mūsų mokyklos languose tamsu, o plazdenančios žvakių liepsnelės ant palangių primena apie skaudžią mūsų tautai dieną. Tą dieną Lietuva apgynė savo nepriklausomybę, tapo laisva šalimi. Tačiau žvakės skirtos tiems, kurių auka atnešė mums šią džiugią naujieną. Negalime, neturime teisės jų pamiršti - ,,Atmintis gyva, nes liudija“! Bet kartu ir esame laimingi, nes laisvi. Šia džiugia proga mūsų mokykloje svečiavosi A. Sodeikos meno mokyklos kolektyvai. Po tylos minutės, kuria pagerbėme žuvusiuosius Laisvės gynėjus, su virpuliu klausėmės Lietuvos himno, kurį atliko pučiamųjų orkestras ,,Šventė“, vadovaujamas Vinco Bakšio. O tada tarsi iš gausybės rago pasipylė pasirodymai. Jaunieji šokėjai nuotaikingai pašoko, o jų tautiniai rūbai priminė, kas esame. Smagu buvo žiūrėti, kaip šoko dar du vyresniųjų merginų kolektyvai šiuolaikinius šokius. O kokia Lietuva be kanklių? Išgirdome ir jas. Ramybei, susimąstymui pakvietė vingrios smuikų melodijos, bet tuoj pat jas išblaškė skambūs pianino garsai. Senovę priminė skudutininkės, akordeonų garsai, bet vėl į dabartį grąžino šiuolaikinės orkestro melodijos. Tarsi ištisas istorijos ratas apsisuko po salės skliautais! Visko čia buvo: ir tokių melodijų, kurios nuteikė susimąstyti, ir tokių, kurios priminė, kas esame, ir tokių, kurios vertė kojas kilnotis nuo žemės.

Atsidėkodamas už nuostabią popietę mokyklos direktorius Viljamas Bakšys svečiams iš A. Sodeikos meno mokyklos įteikė didelį šakotį - tradicinį, lietuvišką, tik mūsų mylimoje Lietuvoje kepamą...

Gabija Eicheltaitė, Vytauto Didžiojo pagrindinės mokyklos laikraščio ,,Žvilgsnis“ korespondentė.

Turite informacijos, norite pasidalinti įspūdžiais ar problemomis? Rašykite redakcija@jurbarkosviesa.lt.

„Šviesos“ inform.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook