Poezijos vakaras „Tapę daina ir likimu“ (nuotraukos)

Poezijos vakaras „Tapę daina ir likimu“ (nuotraukos) (2)

2016-01-13

Sausio 8-ąją Kultūros centro mažojoje salėje būriavosi ir poezijos mėgėjai, ir tie, kurie norėjo prisiminti Laisvės gynėjus, žuvusius 1991 metais Vilniuje. Prieš prasidedant poezijos vakarui,  žiūrovams buvo pasiūlyta prisisegti melsvą neužmirštuolės žiedą – atminties ir pagarbos ženklą. Šitaip prasidėjo Konstantino Glinskio teatro poezijos vakaras ,,Tapę daina ir likimu“, skirtas Laisvės gynėjų dienai.

Renginio vedėjas Mindaugas Balčaitis priminė, kad tiek Rusijoje, tiek Lietuvoje visi, kurie nepritarė to meto sistemai, tapo jos priešais, ir nesvarbu, kad kalbėjo, rašė apie meilę, jausmus, kančią. Poezijos vakaro režisierė, skaitovė Danutė Samienė sujaudino kiekvieno žiūrovo širdį prabildama jautriomis M. Cvetajevos, A. Achmatovos, D. Glemžaitės, O. Baliukonytės eilėmis. Prie poezijos posmų derėjo nuskambėjusios Lietuvos savanorių, partizanų dainos, taip pat dainos, skirtos Sausio 13-osios ir Ukrainos didvyriams. Muzikinius kūrinius atliko Konstantino Glinskio teatro vokalinė grupė: Jūratė Videikienė, Monika Buitkuvienė, Arūnas Samys, Stasys Kliukas, Ignas Kelpšas, Vytautas Jurgis Samys.

Baigiantis poezijos vakarui režisierė Danutė Samienė paragino visus - tiek žiūrovus, tiek renginio dalyvius - gyventi nemeluojant, tapti žmonėmis, vertais savo vaikų ir amžininkų pagarbos. Po renginio, jau užkulisiuose, režisierė dėkojo Miglei Smirnovaitei, Rugilei Sabonytei, Mildai Pociūtei, padėjusioms rengti poezijos vakarą ,,Tapę daina ir likimu“, taip pat džiaugėsi, kad šis renginys buvo jautriai įvertintas jurbarkiečių, trumpam grįžusių gimtinėn iš Londono – Dainos Valeikienės ir jos dukros Eglės Valeikaitės, kuri vaikystėje, pasirodo, yra kartą vaidinusi Konstantino Glinskio teatre, o šiuo metu yra net įsipareigojusi būti teatro ambasadore Londone.

Violeta Greičiūnienė, Konstantino Glinskio teatro klubo narė.

Turite informacijos, norite pasidalinti įspūdžiais ar problemomis? Rašykite redakcija@jurbarkosviesa.lt.

„Šviesos“ inform.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook