Rajono tarybai užtėkšta juoda dėmė

Rajono tarybai užtėkšta juoda dėmė (8)

2016-01-29

Gintario Stoškaus (kairėje) kritikos strėlių sulaukia ir vicemeras Saulius Lapėnas.

Beveik prieš metus (2015 03 01) išrinkta naujoji rajono savivaldybės taryba ir nepriklausomu save įvardijęs rajono meras Skirmantas Mockevičius. Tačiau šių rinkimų peripetijos nerimsta iki šiol. Ir, manau, nenurims dar ilgai. Gal net iki šios tarybos kadencijos pabaigos, nes tam yra labai svarbių priežasčių.

„Šviesa“ sausio 20 d. (Nr. 5 (8028) pranešė apie Jurbarko rajono apylinkės teisme pradėtą nagrinėti baudžiamąją bylą dėl įvairių pažeidimų per praėjusius savivaldos rinkimus bei penkiems asmenims pareikštus kaltinimus rinkėjų papirkinėjimu, psichine prievarta ir trukdymu rinkėjams realizuoti savo teisę rinkti.

Manau, iš esmės rajono gyventojams teismas nieko naujo nepasakys, o tik patvirtins, kad mūsų rajono valdžioje ne viskas gerai, kad mus valdo nesąžiningu keliu į rajono tarybą patekę kai kurie nariai.

Tai, kad per rinkimus rinkėjų balsai buvo perkami dalies Darbo partijos sąrašo kandidatų naudai, dar praėjusių metų vasario 27 d. pranešė Marijampolės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas. Tačiau, mano nuomone, šioje istorijoje daug svarbiau kiti dalykai: jeigu teisme bus patvirtinta, kad rinkėjų balsai buvo perkami kai kurių kandidatų naudai, kad buvo įtakojama rinkėjų valia laisvai ir sąžiningai rinkti rajono valdžios atstovus, dabartinei rajono tarybai galutinai prilips juoda dėmė. Vadinasi, mus valdyti veržiasi ir nesąžiningi žmonės. O ko tokiems rajono taryboje reikia? Ar jie dirba dėl rajono gerovės? Manau, svarbiausia tokiems – asmeninė nauda. Gal ir dėl to mūsų rajonas tarp labiausiai atsilikusių – trečias nuo galo.

Informacija, kad mūsų rajone per rinkimus buvo įtakojami rinkė- jai, perkami rinkėjų balsai, aiškiai ir viešai pasakyta Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) 2015 03 22 posėdyje, kai buvo tvirtinami galutiniai Jurbarko rajono rinkimų apygardos rezultatai. Posėdyje VRK narys J. Jasaitis, susipažinęs su jau tada vykdomo ikiteisminio tyrimo medžiaga, informavo VRK, kad išankstinio balsavimo metu balsuoti buvo vežami ir atėjo asocialūs asmenys, turėję lapelius, kuriuose buvo pažymėta balsuoti už Darbo partijos kandidatų sąrašą ir atitinkamai reitinguoti kandidatus, sąraše įrašytus Nr. 1 (Romansas Dragūnavičius), Nr. 4 (Vilma Venslauskienė), Nr. 6 (Vilma Čepulienė), Nr. 7 (Arūnas Čepulis), Nr. 9 (Laura Icikevičienė), Nr. 15 (Vitalija Šaltinienė) ir Nr. 30 (Gitanas Vasilevičius), taip pat balsuoti už kandidatą į tarybos narius-merus Saulių Lapėną.

Visą Gintario Stoškaus nuomonę apie situaciją savivaldybės taryboje skaitykite šeštadienio laikraštyje.

„Šviesos“ inform.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook