Viešosios erdvės pritaikymas bendruomenės reikmėms Jurbarkų kaime

Viešosios erdvės pritaikymas bendruomenės reikmėms Jurbarkų kaime (0)

2018-08-01

Jurbarkų bendruomenės centras 2017 metais pradėjo aktyvią veiklą po ilgos pertraukos. Per pastaruosius penkerius metus Jurbarkų kaime apsigyveno daug jaunų šeimų, auginančių mažus ir vyresnius vaikus - dėl panašių interesų kilo bendruomeniškumo poreikis. Šis poreikis ypač stiprus daugiabučių namų kvartale, kur šeimų, auginančių vaikus, itin daug. Jurbarkų bendruomenės centras pasipildė naujais iniciatyviais, veikliais nariais. Susirinkimų metu buvo keliami klausimai apie daugiabučių namų gyventojų bedruomeniškumo ugdymą, apie susibūrimo vietos įrengimą, aktyvaus laisvalaikio vietos vaikams  - žaidimų aikštelės įrengimą, apie vaikų laisvalaikio lauke kokybės kėlimą. Todėl nuspręsta teikti projektą, sutvarkyti viešąją erdvę, įrengti  vaikų žaidimų aikštelę, laužavietę - tai pagerintų Jurbarkų kaimo gyventojų laisvalaikio lauke kokybę. Poreikis įgyvendinti būtent tokį projektą buvo aptartas visuotiniame Jurbarkų bendruomenės centro narių susirinkime, kuriame visi nariai projekto vykdymui pritarė. Taip pat projekto idėja ir veiklos buvo pristatyti daugiabučių namų gyventojų susirinkime, kuriame taip pat buvo pritarta projekto įgyvendinimui.

Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos 2018 m. gegužės 14 d. sprendimu Nr. 3D-309 ,,Dėl projektų, kuriems skiriama valstybės parama pagal 2018 metų žemės ūkio, maisto ūkio ir kaimo plėtros skatinimo programos (01 01) priemonę „Parama kaimo bendruomenėms“, buvo skirta 4355,12 Eur paramos suma projekto įgyvendinimui

Keturių daugiabučių namų kiemas(esančių Gegužės 1-osios ir Dainių gatvėse) – žalia, maždaug 0,2404 ha erdvė, kuri projekto metu pritaikyta bendruomenės poreikiams. Projekto dėka sudarytos tinkamos sąlygos lauke žaisti vaikams ir bendruomeniškai leisti laiką Jurbarkų kaimo žmonėms.

 Iš projekto lėšų įsigytas vaikų žaidimų aikštelės kompleksas  ir futbolo vartai. Saugumo užtikrinimui įrengta atitvarinė tvorelė nuo judrios Dainių gatvės, kadangi kas dieną minėtoje teritorijoje laisvalaikį leidžia iki 14 mažamečių vaikų. Kiemo teritorijoje įrengta laužavietė, o šalia jos – stiebas vėliavai. Toks poreikis pasirodė po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šimtmečio minėjimo, kuomet bendruomenė teritoriją papuošė tautinės vėliavos motyvais. Bendruomenė išreiškė norą turėti stacionarią laužavietę su greta esančiu stiebu vėliavai – šis įrenginys bus naudojamas valstybinių švenčių metu. Laužavietė bus naudojama ne tik valstybinių, bet ir kitų švenčių, kaip Užgavėnės, Joninės, Žolinės, metu - tai būtų bendruomenės susibūrimo vieta.

Bendra projekto vertė – 4949,00 Eur., paramos suma - 4355,12 Eur., Jurbarko rajono savivaldybės indėlis – 602,40 Eur.

 Projektas svariai prisidėjo prie bendruomeniškos, saugios ir aktyvios kaimynystės kūrimo, sukuriant susibūrimo vietą visų amžiaus grupių gyventojams.

 « AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook