Balsavimas

Ar pajutote, kad labai padidėjo žemės mokestis?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

19-metį nukankinę ir jo kūną į upę įmetę sadistai išgirdo nuos...

19-metį nukankinę ir jo kūną į upę įmetę sadistai išgirdo nuosprendį (1)

2017-12-01

M. Patašiaus nuotr.

Kauno apygardos teismas ketvirtadienį paskelbė nuosprendį itin žiauriai auką nužudžiusiems ir į Nemuną įmetusiems Jurbarko rajono gyventojams 25 metų Klaudui Stėgvilui ir 21 metų Tomui Šalnaičiui.

Kaip informuoja Elta ir lrytas.lt, Kęstučio Dargužio vadovaujama teisėjų kolegija K. Stėgvilui skyrė 15 metų, T. Šalnaičiui – 10 metų laisvės atėmimo bausmes.

Be to, žudikai privalės sumokėti 100 tūkst. eurų neturtinę ir 4 tūkst. eurų dydžio turtinę žalą 19-mečio Augustino Šiaurio artimiesiems.

Nagrinėjant baudžiamąją bylą įrodyta, kad pirmiausia ne mažiau kaip 5 smūgius nukentėjusiajam į veidą sudavė T. Šalnaitis. Nukentėjusiajam nukritus, tuomet dar nepilnametis T. Šalnaitis kojos keliu prispaudė nukentėjusiojo krūtinę prie žemės, kad šis negalėtų priešintis, ir kumščiais sudavė dar ne mažiau kaip 10 smūgių į galvą.

Kadangi nukentėjusysis bandė pasipriešinti, K. Stėgvilas užlaužė jam už nugaros rankas, o T. Šalnaitis surišo rankas ir kojas izoliacine juosta, ja apvyniojo ir nukentėjusiojo galvą bei užklijavo burną. Gulinčiam nukentėjusiajam kaltinamieji sudavė daugybę smūgių į pilvą, krūtinę, galvą, daužė jo galvą į grindis bei durų slenkstį. T. Šalnaitis ne mažiau kaip 20 smūgių nukentėjusiajam į galvą ir krūtinę sudavė medine kėde, kol ši lūžo. Bendrui laikant prispaustą prie žemės nukentėjusiojo galvą, T. Šalnaitis tęsė smūgius nulaužta kėdės koja, o galiausiai ne mažiau kaip 3 kartus ją smeigė nukentėjusiajam į krūtinę. Dar bandė galvą nusukti.

Mėgindami sunaikinti nusikaltimo pėdsakus, užveržė diržu nukentėjusiojo kojas ir nutempė jį prie Nemuno. T. Šalnaitis kūną panardino į vandenį, palaikė prispaudęs koja, o asmeninius jo daiktus bei medinės kėdės nuolaužas abu sudegino namo, kuriame kankino nukentėjusįjį, virtuvėje esančioje krosnyje.

Pasak Kauno apygardos teismo atstovės Skirmantės Zelenkienės, nors K. Stėgvilas teigė, kad visus kaltinime nurodytus veiksmus atliko T. Šalnaitis, o jis tik vykdė šio nurodymus, o T. Šalnaitis ne kartą savo parodymus keitė, teismas juos pripažino kaltais. Teismas nustatė, kad kaltinamieji veikė bendrai: jie turėjo tikslą nužudyti nukentėjusįjį, smurtavo prieš jį tol, kol suprato, kad jis negyvas. Veikė kryptingai, vieningai, bendru sutarimu ir bendrais veiksmais.

Skirdamas bausmes teismas atsižvelgė į tai, kad padarytas labai sunkus tyčinis nusikaltimas, sukeltos itin skausmingos ir nepataisomos pasekmės, veikta bendrininkų grupėje, nusikaltimo motyvas – menkavertis. Individualizuodamas bausmes, teismas atsižvelgė į tai, kad T. Šalnaitis charakterizuojamas kaip impulsyvus, greitai susinervinantis, sunkiai prisipažįstantis klydęs, ne visada gebantis kontroliuoti savo elgesį. Jis buvo aktyvesnis nusikaltimo padarymo vykdytojas, smurto veiksmų vadovas ir sumanytojas. Jis vadovavo K. Stėgvilai, nebuvo gailestingas nukentėjusiojo dejonėms ir prašymams. Atsižvelgta ir į tai, kad T. Šalnaitis nusikaltimo padarymo metu buvo nepilnametis.

Skiriant bausmę K. Stėgvilai, atsižvelgta į jo jauną amžių, kad yra neteistas, administracinių galiojančių nuobaudų neturi, taip pat į atsakomybę lengvinančią aplinkybę (prisipažino padaręs nusikaltimą ir nuoširdžiai gailisi). Nors K. Stėgvilas buvo ketveriais metais vyresnis už T. Šalnaitį, iš byloje esančių įrodymų matyti, kad šis buvo aktyvesnis nusikaltimo vykdytojas, smurtavo daugiau bei nurodinėjo bendrui, kokius smurto veiksmus atlikti.

ELTA, lrytas.lt inform.« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook