Ant Dubysos tilto – kraupi automobilių kaktomuša

Ant Dubysos tilto – kraupi automobilių kaktomuša (0)

2014-03-06

Penktadienį apie 12.50 val. kelyje Kaunas – Jurbarkas, prie Seredžiaus, ties užvažiavimu ant tilto per Dubysą, kaktomuša susidūrė du automobiliai. Per nelaimę sunkiai nukentėjo moteris ir vaikiškoje kėdutėje važiavęs vaikas.

Avarija įvyko 67-erių jurbarkiečio J. Š. vairuojamai „Toyota Corola Verso“ išvažiavus į priešingos krypties eismo juostą ir atsitrenkus į priešais važiavusį automobilį „Renault Laguna“. Mašiną vairavo 1993 m. gimusi Slavikų k. (Šakių r.) gyventoja G. B.
Dėl kokių priežasčių vairuotojas nesuvaldė automobilio tiria policijos pareigūnai.
Susidūrus automobiliams iš jų liko metalo laužo krūva. Nukentėjusiuosius iš spąstais tapusių nuolaužų išvadavo Seredžiuje gyvenantis Juodaičių ugniagesių komandos ugniagesys gelbėtojas Vytautas Lekečinskas. Vyras buvo namuose, kai išgirdo automobilių smūgį. Į nelaimės vietą nuskubėjęs ugniagesys be jokios įrangos atplėšė sulamdytų automobilių duris ir padėjo ištraukti nukentėjusius žmones.
„Atvykus ugniagesiams iš Jurbarko žmonės jau buvo išvaduoti. Mūsų tarnyba sulaukė Kelių policijos pareigūnų, kurie užfiksavo avariją. Tada sutvarkėme avarijos vietą, kad ji nekeltų grėsmės kitiems automobiliams“, – sakė Tauragės APGV Jurbarko priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio inspektorius Artūras Ševelys.
Per eismo įvykį sunkiai sužalota automobilio „Renault Laguna“ vairuotoja G. B. ir automobilyje „Toyota Corola Verso“ vaikiškoje kėdutėje sėdėjęs aštuonmetis berniukas. Sužeistieji gydomi Kauno klinikose.

Avaringiausia metų diena

Draudimo specialistai yra paskaičiavę, kad Lietuvoje avaringiausia metų diena yra būtent vasario 28-oji. Susumavus trejų metų statistiką paaiškėjo, kad šią dieną tikimybė vairuotojui padaryti avariją yra 1 iš 45 – gerokai didesnė už metinę eismo įvykių tikimybę (1 iš 75).
Rekordinis avarijų skaičius vasario 28 d. buvo užfiksuotas 2012 m. – per vieną parą dėl eismo įvykių keliuose į draudikus Lietuvoje besikreipusių klientų skaičius daugiau nei 2 kartus viršijo metinį dienos vidurkį.
 Kitais metais šis skaičius buvo kiek mažesnis, tačiau tikimybė šią dieną pakliūti į eismo įvykį išlieka didžiausia. Pagal statistiką, avarijų tikimybė 2011 m. vasario 28-ąją buvo 1 iš 54, 2012 m. – 1 iš 35, o 2013 m. – 1 iš 51.
Lietuvos kelių policijos tarnybos duomenimis, per savaitę šalyje užregistruoti 54 eismo įvykiai.
Vasario 21-27 dienomis Lietuvos keliuose ir gatvėse žuvo 2 žmonės: 6 metų pėstysis ir aštuoniolikmetė automobilio keleivė. Sužeisti 67 žmonės.
Neblaivūs vairuotojai sietini su 3 eismo įvykiais, kuriuose sužeisti 3 žmonės.
Šiais metais, iki vasario 28-osios, Lietuvoje eismo įvykiuose žuvo 41 žmogus, tai dviem mažiau negu praėjusiais metais per tą patį laikotarpį.
Jurbarko rajone vasario 28 d. eismo įvykių neįvyko, nustatyti 9 Kelių eismo taisyklių pažeidėjai. Iš jų 1 neblaivus dviratininkas ir 1 vairuotojas, kuriam atimta teisė vairuoti transporto priemonę.

Lukas PILECKAS« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook