Atsiras konteineriai tekstilei

Atsiras konteineriai tekstilei (0)

2019-07-04
Liepos mėn. Jurbarko r. bus pastatyti tekstilės konteineriai. Įvertinus tekstilės atliekų konteinerių poreikį, jau yra nupirkti ir bus pastatyti konteineriai, skirti nereikalingiems drabužiams bei tekstilės atliekoms. Į juos gyventojai galės mesti atliekas, kurios iki šiol keliaudavo į mišrių atliekų konteinerius.

Rajono savivaldybės administracijai tekstilės atliekų surinkimo priemonių įsigijimą finansavo Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra. Pagal Atliekų tvarkymo programos lėšų naudojimo 2017 m. priemonių planą konteineriams įsigyti skirta 27 950 Eur dotacija.

Gyventojų patogumui bus pastatyti 43 metaliniai tekstilės atliekų konteineriai. Konteinerių vietos bus įrengtos požeminių ir antrinių konteinerių aikštelėse:

Jurbarko mieste ir rajone tekstilės atliekos bus surenkamos rugpjūčio 5–9 d., spalio 7–9 d. ir gruodžio 2–6 d. UAB „Tauragės regiono atliekų tvarkymo centras“ informavo, kad toks konteinerių ištuštinimo grafikas reikalingas tam, jog tekstilės atliekų vežimo dieną būtų tinkamas oras. Esant krituliams, kyla rizika pabloginti surenkamų tekstilės atliekų kokybę.

Į tekstilės atliekų surinkimo konteinerius galima mesti švarius drabužius, avalynę, patalynę, antklodes, užuolaidas, minkštus pliušinius žaislus ir kitas tekstilės atliekas. Tekstilės atliekos turi būti tvarkingai sudėtos į šiukšlių maišus. Į konteinerius negalima mesti purvinos, šlapios ir cheminėmis medžiagomis užterštos tekstilės ir avalynės. Atliekos, netinkamos mesti į tekstilės atliekų konteinerį, turi būti vežamos į didžiųjų atliekų surinkimo aikštelę, adresu: Statybininkų g. 4E, Jurbarkas.

Surinkta tekstilė bus perduota perdirbimui.

Savivaldybės ir "Šviesos" inform.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook