Balsavimas

Ar pritariate valdininkų išvykai į mokymus Ispanijoje?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Įkliuvo brakonierius su lanku

Įkliuvo brakonierius su lanku (0)

2017-11-29

Lapkričio 24-osios vakare aplinkosaugininkai sulaikė iki šiol neregėtą brakonierių. Seredžiaus sen. nelegaliai medžioti susiruošęs vyras tai daryti rengėsi lanku ir strėlėmis. Toks medžioklės būdas Lietuvoje draudžiamas.

Įtarimų, kad gali būti brakonieriaujama, vietiniams medžiotojams kilo miške prie Dubysos radus nežinia kieno įrengtą šėryklą. Netrukus buvo pastebėtas ir bokštelyje sėdintis vyras, kuris turėjo lanką su strėlėmis.

„Lankas gamyklinis, skriemulinis, todėl galingas. Juo galima sumedžioti bet kokį žvėrį. Žmogus aiškino, kad esą treniravosi. Mes surašėme protokolą, o aplinkybes aiškinsis ir bausmę skirs teismas. Pažeidėjas iki šiol mums buvo nežinomas“, – sakė Jurbarko r. aplinkos apsaugos agentūros vedėjas Andrius Šašys.

Pasak pareigūno, tai pirmas atvejis, kai rajone sulaikomas lanku medžioti susiruošęs žmogus. Tam pažeidėjas galėjo skirti didelę sumą. Vien skriemulinis, iš anglies pluošto pagamintas lankas kainuoja nuo tūkstančio iki pusantro tūkstančio eurų. Speciali, medžioklei skirta strėlė – apie 200 eurų.

Dar vienas brakonierius įkliuvo lapkričio 25-ąją, apie 11 val. sugalvojęs gaudyti žuvis Jurbarkų tvenkinyje. Tik žvejybos būdą pasirinko netinkamą. Teisėsaugai gerai žinomas vyras tinklus į vandenį mėtė nuo kranto.

Tai pastebėjo neetatinis aplinkosaugos inspektorius, kuris į pagalbą pasikvietė pareigūnus.

Supratęs, kad buvo pastebėtas ir bus sulaikytas, brakonierius bandė bėgti, metė tinklus į vandenį, tačiau šie triukai jo neišgelbėjo. Dėl žvejybos neleistinais įrankiais jo laukia bauda nuo 100 iki 300 Eur bei tinklų konfiskavimas.

„Šviesos“ inform.« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook