Įkliuvo žinomi brakonieriai (nuotraukos)

Įkliuvo žinomi brakonieriai (nuotraukos) (1)

2020-02-13

Vasario 9 d. apie 10.30 val. policijos pareigūnai patikrinimui Jurbarke, Sodų g., sustabdė įtarimų sukėlusį automobilį. Netrukus paaiškėjo, kad pareigūnų nuojauta neapgavo – „Audi“ bagažinėje buvo rasta dėžė su žuvimis. Kadangi žuvų šonai buvo sužaloti, policininkams kilo įtarimų, kad jos gali būti sužvejotos tinklais.

Apie rastas žuvis policininkai pranešė aplinkosaugininkams. Šie atvykę patvirtino įtarimus – žuvys tikrai sužvejotos tinklais. Ant jų šonų matyti tinklo įspaudai. Bagažinėje rastos aštuonios lydekos, po du sterkus, lynus, salačius, taip pat penki karšiai, karosas ir kuoja.

Automobilio vairuotojas G. M. teigė pats nebrakonieriavęs, o žuvis gavęs iš kito asmens – R. A.

Kadangi abu yra turėję bėdų dėl brakonieriavimo, nuspręsta patikrinti ir R. A. namus. Šeimininkas prisipažino, kad vasario 9-osios paryčiais statomu valiniu tinklu sužvejojo minėtas žuvis. Visas jas atidavė „Audi“ vairavusiam G. M. Valinis statomas tinklas, kuriuo R. A. nurodė sugavęs žuvis, buvo rastas ūkiniame pastate.

Kadangi duetas ne kartą anksčiau pastebėtas su dar vienu Jurbarko brakonieriumi G. K., buvo patikrinti ir šio piliečio namai. Aplinkosaugininkai rado dar du tinklus.

R. A. teks atlyginti gamtai padarytą žalą – 2171,7 euro. Brakonieriai neteko tinklų, už jų laikymą taip pat teks atsakyti.

Paskutinį kartą G. M. ir G. K. teisėsaugininkams įkliuvo per praėjusias Kūčias. Pernai, gruodžio 24-ąją, apie 8 val. Stakiuose policininkai pamatė važiuojantį automobilį „Audi A6“. Ši transporto priemonė tiek policijai, tiek aplinkosaugininkams žinoma – priklauso jau minėtam G. M. Kartu su juo važiavo ir G. K. Automobilyje buvo rasta pora dešimčių didelių žuvų, tinklai, valtis.

Penkis tinklus brakonieriai buvo pastatę Volungiškių tvenkinyje. Žvejybai vyrai buvo pasiruošę rimtai – keturi tinklai buvo dviejų metrų aukščio ir 80 metų ilgio, dar vienas kiek trumpesnis. Tinklų akys tokios, kad juose kliūtų tik didelės žuvys. Namo vyrai vežėsi 15 didelių starkių, dvi lydekas, šapalą, karosą. Tuomet jie gamtai padarė žalos už 2594 eurus. Jiems taip pat buvo skirtos 250 Eur baudos.

„ŠVIESOS“ inform.« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook