Balsavimas

Ar tinkamai prižiūrimos gatvės Jurbarke?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Iš liepsnojančio daugiabučio gelbėjo žmones papildyta nuotrauk...

Iš liepsnojančio daugiabučio gelbėjo žmones papildyta nuotraukomis ir video) (7)

2018-09-07

Penktadienio naktis Jurbarke vos nesibaigė didžiule tragedija. Apie 2.30 val. Kęstučio g. 12-ojo ir aplinkinių namų gyventojai atsibudo nuo traškesio ir raudonos pašvaistės. Pro langus pažvelgę žmonės pamatė sukrečiantį vaizdą – liepsnojo du pirmieji penkiaaukščio aukštai.

Apie 2.30 val. į gaisrą atskubėję ugniagesiai iškart ėmėsi dviejų užduočių – gesino ir gelbėjo iš pastato žmones. Iš uždūmintų butų buvo evakuota vienuolika gyventojų.

„Situacija tikrai buvo labai pavojinga. Kadangi gaisras kilo naktį ir žmonės miegojo, jie paprasčiausiai galėjo uždusti nuo dūmų. Visa laimė, kad gaisras buvo pastebėtas laiku. Situaciją apsunkino ir tai, kad prie degančių butų privažiuoti buvo sudėtinga“, – sakė Jurbarko r. priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Tomas Statkus.

Gaisrą pirmiausia pastebėjo ir ugniagesiams apie jį pranešė iš darbo grįžęs gretimo namo gyventojas. Vyras ugnį pamatė tik prasidedant gaisrui.

Tačiau liepsnos plito taip greitai, kad atvykus ugniagesiams jau liepsnojo pirmųjų aukštų balkonai.

Per gaisrą sudegė pirmojo aukšto balkonas, kambario langų rėmai, išdužo stiklai. Ugnis bei karštis nuniokojo ir antrojo aukšto balkoną. Trečiajame aukšte nuo karščio išdužo langai. Gesinant liepsnas buvo sulieti pirmojo ir antrojo aukšto butai.

Pagal pirminius duomenis, gaisras kilo užsidegus šalia pastato sukrautiems namų apyvokos daiktams. Jų buvo nemaža krūva, kuri užėmė apie 25 kv. m. Nuo laužu virtusių daiktų netrukus užsiliepsnojo pirmojo aukšto balkonas, o dar po kelių minučių liepsnos ėmė kilti aukštyn.

Nors tikslias gaisro priežastis nustatys ekspertai, tikėtina, kad ugnį įžiebė ne kas kitas, o žmogus. Itin panašu, kad liepsnos kilo nuo neatsargiai numestos nuorūkos.

„Mes visada akcentuojame, kad rūkymas balkonuose – labai pavojinga. Deja, bet žmonėms trūksta kultūros ir supratimo. Ypač tiems, kurie nuorūkas dar ir išmeta per balkoną. Tereikia keleto sutapimų, ir į kitą balkoną įkritusi nuorūka gali sukelti mirtimi ir didžiuliais nuostoliais pasibaigsiantį gaisrą“, – sakė T. Statkus.

Kęstučio g. 12 namas renovuojamas, dirba statybininkai. Ugnis įsiplieskė dar nesutvarkytoje namo pusėje, todėl didesnių nuostolių išvengta.

Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimai tyčinio padegimo. Jei įtarimai pasitvirtins ir kaltieji bus surasti, jų laukia bauda, laisvės apribojimas, areštas arba laisvės atėmimas iki penkerių metų.

Nutraukė aktyvias paieškas

Penktadienį policija nutraukė aktyvias Karšuvos girioje dingusio raseiniškio paieškas. 80-ies senjoras dingo rugsėjo 1-ąją, kai kartu su sūnumi atvyko spanguoliauti. Vyrai miško gėrybes rinko pelkėtose vietose netoli Vertimų (Jurbarkų sen.).

Į mišką raseiniškiai atvažiavo ir spanguoliauti pradėjo apie 10 val. Sūnus tėvo pasigedo po trijų valandų – apie 13 val. Tačiau iškart pagalbos į policiją nesikreipė – ieškojo savo jėgomis. Teisėsaugai apie dingusįjį buvo pranešta jau sutemus, 23.20 val.

Tuomet paieškas pradėjo patruliai, kurie tamsoje apvažiavo mišką. Paiešką sunkino tai, kad vietos pelkėtos ir klampios. Sekmadienį paieškos prasiplėtė – senolio ieškojo policija kartu su vietos gyventojais. Netrukus prisijungė ir pasieniečių sraigtasparnis bei kelios dešimtys karių. Tačiau paieškos rezultatų nedavė.

Mišką policininkai su kariais šukavo dar keletą dienų. Kai kurias vietas ieškotojai apžiūrėjo ne vieną kartą, tačiau dingusiojo nerado.

Nuo rugsėjo 7-osios policija aktyvias paieškas sustabdė, nes nebeliko vilties žmogų surasti gyvą. Pareigūnai nuo tada atlieka tik procesinius paieškos veiksmus.

Siautėjo vagys

Šiomis dienomis gyventojai ir įstaigos kentėjo nuo vagių. Rugsėjo 4-ąją apie 15 val. policijai pranešta apie iš namo kiemo Greičiuose (Jurbarkų sen.) dingusį automobilį „Ford Focus“. Automobilį galimai pavogė ir juo išvažiavo vyras, su kuriuo mašinos savininkas tą naktį girtavo.

Paaiškėjo, kad ieškoma transporto priemonė jau buvo rasta anksčiau. Įvažiavęs į griovį „Ford“ buvo paliktas Smalininkuose.

Tą pačią dieną pastebėta, kad išlaužtos „Skalvijos“ vaikų globos namų sandėlių durys ir galimai pavogti ten buvę daiktai – elektrinis oro pūtimo aparatas, naujas batutas, kelios poros pačiūžų ir riedučių. Nuostoliai tikslinami.

Partrenkė perėjoje

Rugsėjo 5-ąją apie 20.20 val. pareigūnai patikrinimui sustabdė automobilį Motiškių k. (Seredžiaus sen.). Paaiškėjo, kad „Ford“ vairavo gerokai apsvaigusi moteris. 51-erių pažeidėjai nustatytas 1,8 prom. girtumas.

Rugsėjo 6-ąją nelaimės neišvengė dvi moterys. „Opel Zafira“ vairavusi šakietė Jurbarke, prie pašto, nepastebėjo per perėją ėjusios senjorės ir ją partrenkė. Ši dėl patirtų sužalojimų paguldyta į Jurbarko ligoninę.

Tą pačią dieną pareigūnai skubėjo į Vadžgirį, kur tramdė girtą smurtautoją. 33-ejų vyras ranką pakėlė prieš dvejais metais jaunesnę seserį. Smurtautojui nustatytas 2,75 prom. girtumas.

Rugsėjo 3-iąją smurto griebėsi ir Naukaimio II k. (Skirsnemunės sen.) gyvenanti 69-erių moteris. Ji smurtavo prieš 46-erių dukrą.

„ŠVIESOS“ inform.« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook