Balsavimas

Ar tenkina požeminių šiukšlių aikštelių įrengimo kokybė?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Jurbarke įkurtas Laisvės partijos skyrius (video)

Jurbarke įkurtas Laisvės partijos skyrius (video) (35)

2019-12-02

Pirmadienio vakarą Jurbarke įsteigtas „Laisvės partijos“ skyrius. Skyriaus steigiamajame susirinkime dalyvavo dalis prie partijos prisijungusių jurbarkiečių ir viena iš partijos steigėjų – parlamentarė Aušrinė Armonaitė.

Pirmajame susirinkime skyriaus nariai išsirinko pirmininką, skyriaus kontrolierių ir kitus už įvairias sritis atsakingus asmenis.

Jurbarko skyriaus pirmininku vienbalsiai išrinktas šios partijos rajone pradininkas – Ramūnas Siniauskas.

Liberalias vertybes deklaruojanti Laisvės partija buvo įsteigta šių metų birželį, kai politinės korupcijos byloje įtariamą Liberalų sąjūdį paliko lapkričio A. Armonaitė ir Vilniaus meras Remigijus Šimašius. Iš Liberalų sąjūdžio pasitraukę politikai išsivedė būrį Vilniaus skyriaus narių.

Laisvės partijos siekiai

Steigėjai kaip vieną pagrindinių prioritetų nurodo švietimo kokybės ir prestižo kėlimą, skiriant dėmesį bendrųjų įgūdžių lavinimui, optimizuojant mokyklų tinklą ir švietimo biurokratiją, investuojant į mokytojų kompetencijų didinimą bei ugdymo programų atnaujinimą.

Naujai įsteigta partija pasisako už palankesnių sąlygų žmonėms užsidirbti sudarymą, įskaitant darbo vietas kurti motyvuojančią mokestinę sistemą.

Pasak steigėjų, Lietuva turi sparčiau ruoštis „robotizacijai ir prasidėjusiai ketvirtajai pramonės revoliucijai“, padėti dirbantiesiems prisitaikyti prie darbo rinkos pokyčių.

Laisvės partija pabrėžia pagarbą kiekvienam žmogui ir jo teisėms, įskaitant LGBT+.

Naujai sukurta politinė jėga pasisako už partnerystės bei santuokos galimybių įteisinimą visoms poroms.

Steigėjai žada skirti daugiau dėmesio pažeidžiamiausioms visuomenės grupėms, spręsti sisteminius neįgaliųjų integracijos iššūkius ir kryptingai dirbti su socialinėje rizikoje esančiomis šeimomis, jose augančiais vaikais.

Laisvės partija pasisako „už mokslu ir sėkminga užsienio šalių praktika grįstą psichoaktyvių medžiagų kontrolės politiką“: kanapių legalizavimą medicinos ir rekreaciniais tikslais, baudžiamosios atsakomybės keitimą lengvai prieinamu priklausomybių gydymu.

Naujoji partija pabrėžia, kad „iššūkiai viešajame sektoriuje turėtų būti sprendžiami jį iš esmės reformuojant, valdyme pritaikant naujausias technologijas, nuolat keliant darbuotojų kompetenciją“.

Steigėjai pasisako už paprastesnį „talentingų ir darbščių žmonių“ imigracijos procesą.

Laisvės partija sieks sustabdyti ir peržiūrėti pastaruosius keletą metų vykdytą „neadekvačių draudimų politiką“.

Partija sieks stiprinti Lietuvos saugumą ne tik užtikrinant adekvatų finansavimą, bet ir labiau įtraukiant piliečius į krašto gynybos sistemą.

Tarp pagrindinių Laisvės partijos siekių – atsakingas požiūris į gamtos saugojimą.

Politinė jėga pabrėžia, kad liberalios demokratijos pamatai – žodžio laisvė, laisvi rinkimai, universalios žmogaus teisės, nepriklausomi teismai, privati nuosavybė ir rinkos ekonomika – turi būti saugomi ir neliečiami.

„Šviesa“ ir 15min.lt inf.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook