Balsavimas

Ar patiko miesto šventė?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Kaune apsivertė Jurbarko medikų automobilis (nuotraukos)

Kaune apsivertė Jurbarko medikų automobilis (nuotraukos) (4)

2017-05-02

 „Kas vyksta Kaune“ nuotr.

Gegužės 2 d. Kaune nepataisomai sudaužytas Jurbarko r. pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) greitosios medicinos pagalbos automobilis. Nelaimė įvyko Vilijampolėje, kai į automobilį trenkėsi moters vairuojamas „Mini Cooper“. Nors per avariją žmonės nukentėjo nestipriai, įstaigai nelaimė tapo tikru galvos skausmu – teks spręsti iš kur gauti labai brangų, bet gyvybiškai reikalingą automobilį.

Pirminiais duomenimis, Jurbarko r. PSPC greitosios medicinos pagalbos automobilis ligonį vežė su švyturėliais, todėl važiavo degant raudonam šviesoforo signalui, tačiau lengvasis automobilis į švyturėlius nesureagavo ir važiuodamas, kai jam degė žalias šviesoforo signalas, taranavo greitąją. „Mini Cooper“ vairavo 65-erių moteris.
„Felčerė ir vairuotojas nukentėjo nesunkiai. Vežtas ligonis buvo specialiuose neštuvuose, todėl liko sveikas. Draudikai apžiūrėjo automobilį, tačiau beveik neabejojame, kad jis bus pripažintas neremontuotinu. Tai didelė problema, nes liko trys automobiliai ir jų neužtenka, reikia mažiausiai dar dviejų“, – sakė Jurbarko r. PSPC direktorė Remigija Mencienė.
Greitosios medicinos pagalbos automobiliai sukasi it medų renkančios bitės – per pamainą gali nuvažiuoti iki tūkstančio kilometrų. Todėl vienos iš keturių buvusių mašinų praradimas – didžiulė problema.
„Nuolat budi dvi komandos su dviem automobiliais, kurie vyksta pas ligonius ar į kitokius iškvietimus. Trečia mašina pasikeitus pamainai pakeičia vieną iš dviejų ir taip viskas sukasi ratu. Kadangi automobilių rida labai didelė, netrūksta ir gedimų. Likus trims mašinoms bet koks gedimas bus rimta bėda, kurią reikės labai greitai spręsti“, – sakė R. Mencienė.
Padėtį šiek tiek palengvinti turėtų Sveikatos apsaugos ministerijos skirtas automobilis, kuris Jurbarke atsiras artimiausiu metu. Jei ne antradienio avarija, ši mašina būtų buvusi penkta greitosios medicinos pagalbos automobilių parke ir pagalbą privalantiems užtikrinti medikams transporto būtų užtekę.
Sudaužytą automobilį Jurbarko r. PSPC iš ministerijos gavo 2008-aisiais. Tuomet gydymo įstaigoms buvo skirta 10 automobilių, kurių kiekvieno vertė apie 100 tūkst. eurų. Didžiąją kainos dalį sudarė medicininė įranga.
„Automobilį gauti iš ministerijos buvo planuojama seniai. Tai nebus pamaina sudaužytam. Todėl dar vieną greičiausiai gausime pirkti iš įstaigos lėšų“, – sakė R. Mencienė.
Tačiau dėl rimtų automobilio apgadinimų gali būti kalta ne tik avarija. Žinių laidose ir internetinėse svetainėse pasirodžius filmuotai medžiagai iš įvykio vietos, pasipylė skaitytojų kritika ugniagesiams. Norėdami atlaisvinti kelią gelbėtojai automobilio neatvertė ant ratų, o gulintį ant šono vilko asfaltu.
„Viskas atlikta pagal nustatytą tvarką. Į įvykio vietą atvykę gelbėtojai pirmiausia teikia pagalbą žmonėms, vėliau pasirūpina, kad būtų užtikrintas eismas. Avarija piko metu buvo uždariusi svarbią eismo arteriją, formavosi didžiuliai kamščiai. Tai – svarbus kelias tiek miestiečiams, tiek specialiosioms tarnyboms, ypač į klinikas skubantiems greitosios medicinos pagalbos ekipažams. Todėl buvo priimtas sprendimas kliūtį nedelsiant pašalinti. Mūsų manymu, automobilį patraukus nuo kelio, jis labiau nenukentėjo nei buvo nukentėjęs“, – sakė Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos informacijos teikimo vyresnioji specialistė Džiuginta Vaitkevičienė.
Tuo tarpu iš Jurbarko į Kauną parvežti sudaužyto automobilio išvykęs transportavimo paslaugas teikiantis verslininkas Vaidotas Bilevičius tokiais paaiškinimais stebisi. Vyras tikina, kad pasinaudojus ant tralo įtaisyta gerve jis vienas pats medikų automobilį ant ratų atvertė vos per septynias minutes. Jei tai būtų padaryta iškart, o ne po to, kai jį tampė ugniagesiai, galbūt greitukę dar būtų įmanoma sutaisyti. 
Lukas PILECKAS

„Kas vyksta Kaune“ nuotr.« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook