Konfiskuota dešimt kartų daugiau cigarečių

Konfiskuota dešimt kartų daugiau cigarečių (0)

2015-04-25

Akcizinių prekių prekeiviams, gabentojams ir gamintojams – juodos dienos. Valstybiniu lygiu paskelbta kova su nelegaliomis cigaretėmis, degalais ir alkoholiu rezultatų duoda ir Jurbarko rajone. Pernai per pirmąjį ketvirtį pareigūnai konfiskavo 467 pakelius rūkalų, o šiemet šis skaičius kur kas solidesnis – 5700 pakelių.

Pareigūnai sustoti nežada – numatyta įvairių akcijų, kaupiama ir analizuojama žvalgybinė informacija, ruošiamasi tikrinimams ir kratoms.
„Žmonės turi suprasti, kad kuo mažiau perkama nelegalių akcizinių prekių, tuo daugiau surenkama mokesčių į biudžetą, tuo geriau visiems – valstybė turi daugiau pinigų. Daugumą prekeivių rajone mes puikiai žinome, didelė jų dalis įkliuvę ne vieną kartą, todėl gali būti tikri – policijos dėmesio sulauks. Ypač atkreipsime dėmesį į Mokyklos g. esančius garažų masyvus“, – sakė Jurbarko r. policijos komisariato viršininkas Aivaras Dumčius.

Pasikeitė įpročiai

Pasak komisariato vadovo, anksčiau didžiąją dalį nelegaliai parduodamų cigarečių nusikaltėliai atveždavo iš Rusijos Federacijos Kaliningrado srities, pastaruoju metu daugiausia randama ir konfiskuojama baltarusiškų rūkalų.
„Rusijoje pakilo cigarečių kainos, be to, ir pervežti per sieną didesnius kiekius sudėtinga. Nemuną kontroliuoja pasieniečiai, o politiniai santykiai su Rusija įtempti“, – kalbėjo A. Dumčius.
Šiemet pareigūnai stambius cigarečių kontrabandininkus ir pardavėjus sugavo keletą kartų. Didžiausias laimikis policininkams įkliuvo sausio 19 d. Eržvilke, Ryto aikštėje patikrinę automobilį BMW pareigūnai rado 4000 pakelių cigarečių „Minsk capital“ su Baltarusijos Respublikos banderolėmis. Nelegalių rūkalų vertė – 9760 eurų.
Dar 1564 pakelius cigarečių, 240 litrų benzino ir 110 litrų dyzelino pareigūnai surado sausio 4 d. betikrindami Jurbarke, Mokyklos g., esančius garažus.

Degtindariai – prie Dubysos

Tačiau valstybei kenkia ne tik nelegalių rūkalų ir degalų pardavėjai. Ekonominių ir socialinių bėdų pridaro ir naminės degtinės varytojai. Pastarieji ne tik nemoka jokių mokesčių, bet ir jų gaminių kokybė abejotina.
Rytinis rajono kampas, nuo Seredžiaus iki Juodaičių, pareigūnams puikiai žinomas dėl ilgamečių naminės degtinės varymo tradicijų. Vietinių pilstuko gamintojų paslaugomis naudojasi ne tik aplinkiniai kaimai, juos degtinei varyti samdo net kauniečiai. Pastarieji produkciją veža į Kauną ir ten pardavinėja.
„Tame krašte palankios sąlygos degtinei varyti – daug vandens, daug žemės ūkio – nereikia iš toli vežti kviečių. Be to – gera strateginė padėtis, toliau nuo rajono centro, rečiau užsuka pareigūnai. Tarkim, Smalininkų, Viešvilės apylinkėse bravorų beveik visai nerandama, nes čia didesnis judėjimas, daug pasieniečių“, – sakė A. Dumčius.
Pasak viršininko, net mažiausias naminės degtinės kiekis užtraukia administracinę atsakomybę ir ženkliai paplonina piniginę – nuo 84 iki 434 eurų, o įkliuvus ne pirmą kartą – nuo 434 iki 868 eurų.
Jei žmogus laiko daugiau kaip dešimt litrų alkoholio, keliama baudžiamoji byla.
„Naminės degtinės ir kitokio prastos kokybės alkoholio vartojimo mastai tikrai dideli. Ypač tai pasijunta antroje mėnesio pusėje, kai išmokamos pašalpos. Tuomet vos spėjame reaguoti į girtų asmenų iškvietimus – daug smurto artimoje aplinkoje atvejų, daug nepasitvirtinusių iškvietimų, kai realios pagalbos visai nereikia. Tokiems asmenims skiriame baudas, juk pareigūnų važiavimas į Veliuoną ar kitą rajono kampą brangiai kainuoja, be to, kažkam gali iš tiesų tuo metu reikėti pagalbos“, – kalbėjo A. Dumčius.

Pastebėjo plaukdami

Daugiausia nelegalios naminės degtinės pareigūnai rado kovo 8 d. Tuomet Dubysa plaukę aplinkosaugininkai pastebėjo iš miško rūkstančius dūmus. Patikrinę vietovę pareigūnai surado naminės degtinės varymo aparatą ir sulaikė kelis šalimais buvusius vyrus. Į vietą nuvykę policininkai patikrino degtinės varymo įrangą, apžiūrėjo aplinką ir surado 58,7 litro naminės degtinės.
Balandžio 14 d. Padubysio k. (Seredžiaus sen.) įtartiną sodybą tikrinę pareigūnai rado 52 litrus naminės degtinės. Šis radinys papildė balandžio 13 d. laimikį, kai toje pačioje seniūnijoje esančioje sodyboje rasta 16 litrų naminės degtinės.

Ragina pranešti

A. Dumčius tikina, kad pareigūnai ateityje tik griežtins akcizinių prekių kontrolę, tačiau kartu prašo gyventojų pagalbos. Viršininkas įsitikinęs, kad tik tuo atveju, kai žmonės bus pilietiški ir praneš apie nusikaltimus, su negerovėmis bus įmanoma kovoti veiksmingai.
„Pranešti policijai galima įvairiais būdais. Tikrai pažadu, kad tiems, kurie norės likti nežinomi, anonimiškumą garantuosime. Visada galite skambinti ne tik bendrais komisariato numeriais, bet ir asmeniškai man tel. 8 656 94 550“, – tikino A. Dumčius.

Lukas PILECKAS« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook